Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy küzdjem le az ellenérzése...

Hogy küzdjem le az ellenérzésemet anyósommal szemben?

Figyelt kérdés

Nem merem és nem is akarom neki odaadni a babát.

A viszonyom se nem jó, se nem rossz vele, igazából olyan, mint egy páfrány, mintha nem is létezne.. Évente kétszer ha eljött hozzánk azóta, hogy párommal közös házunk van, pedig egy településen és egy utcában is lakunk.Plusz a lagzinkra se jött el, mondván fáj a foga, de nekünk erről semmit sem szólt és azóta se kért még csak elnézést sem ezért. Soha életében nem dolgozott, csak otthon ül, főzni főz, amúgy a szobájában tölti napjait...Sógoromtól tudtam meg, hogy valószínűleg szociális fóbiája van, bár orvosnál még sose járt...Nyilván be se vallja, hogy baja van és segíteni se lehet neki... Nagyon furcsa asszony. Hallottam róla sztorikat is, igaz nem a páromtól, hanem közelebb családtagtól, miszerint anno késsel támadt párom unokatesójára, mikor kisebb volt, meg néha elgurul neki a gyógyszere... Van egy örökölt háza is, amit már kompletten berendezett, még karácsonyfát is díszített ott fel, pedig nem is ott lakik. Nem iszik, nem dohányzik, ám mégis egy kellemetlen szag lengi körül, mivel elég igénytelen, múltkor fél óráig szellőztettem a gyerekszobát utána. Meg kijelentette, hogy akár minden nap jönne. De én inkább belegebedek az itthoni dolgokba, semmint hogy a segítségét kérjem.. Amúgy se segített soha semmit magától sem, az unokának egy darab popsitörlőt nem vett még. Persze nem várja el az ember, de amikor ismerősök és barátok is hoznak mindig a babának valamit, anyós (amúgy após sem) meg semmit, az kicsit furcsa.

Inkább anyukámra bízom a picit, ha bármi van, még ha nem is egy településen lakunk.

Szóval ilyen előzmények vannak, ami miatt ellenérzésem van, nem akarom neki odaadni a gyerekem, vagy rábízni. Most úgy érzem, később sem, hiába tudna segíteni..Nagyon magának való és sokszor pont ezek a nagyon begubózó emberek tesznek furcsa dolgokat, meg hát látszik is rajta, hogy pszichés eset. Más volt esetleg így? Unoka miatt rendeződött a viszony vagy továbbra is semmilyen maradt?



2022. ápr. 21. 14:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

"Évente kétszer ha eljött hozzánk azóta, hogy párommal közös házunk van, pedig egy településen és egy utcában is lakunk."


Azt a 2 alkalmat kibírod úgy, hogy nem adod oda Pistikét.

Később Pistike úgysem hagyja majd magét, szóval, no para.

2022. ápr. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%

"Nagyon magának való és sokszor pont ezek a nagyon begubózó emberek tesznek furcsa dolgokat, meg hát látszik is rajta, hogy pszichés eset."


Ne haragudj, akármilyen a vénasszony, ez azért elég sértő.... Aki introvertált az szerinted sorozatgyilkos vagy mi? Vagy a néni esetleg diagnosztizálva van orvos által? Vagy esetleg te orvos vagy hogy megítéld a néni mentális állapotát?

2022. ápr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1-es: ez az évi egyszer, kétszer akkor volt, mikor még nem született meg a pici. Mostmár gyakrabban jön.

2-es: nem én állapítottam neg, hogy szociális fóbiája van, hanem a saját fia. De nem kell hozzá nagy tudomány, hogy megállapítsuk..

2022. ápr. 21. 14:22
 4/21 anonim ***** válasza:
72%
Még ha az is van neki, szerinted gyilkos vagy mi? Vagy más akinek ez a baja? Te sem vagy szimpatikusabb. Ítélkező vagy és rosszindulatú.
2022. ápr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
38%
Te vagy az anyja, te rendelkezel! Tartsd magad mindig az elso mondatodhoz. Egy ilyen erzes sosem veletlen. A mai eszemmel en is sok minden maskepp csinaltam volna.
2022. ápr. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem írtam hogy gyilkos csak leirtam az előzményeket,ami alapján ellen érzéseim vannak. Igen lehet ítélkezek de van is miért.

De ha már itt majdnem az összes válaszolonak ilyne szimpatikus az anyósom, nekik is hasonlót kívánok. :D

Bár tudom vannak rosszabbak is, viszont jobbak is.

Az exem anyukája pl egy tündér volt.

2022. ápr. 21. 15:06
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
Akkor bízzunk abban, hogy az unoka nem örökli a nagyi mentális betegségét.
2022. ápr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
Senki se mondta hogy szimpatikus a vénasszony. De te sem ahogy nyilatkozol róla. Kerüld azt kész ha ennyire zavar.
2022. ápr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

"Az exem anyukája pl egy tündér volt." - akkor miért nem az exeddel vállaltál gyereket, alapítottál családot?

Gondolom, a párodat nevelőszülők nevelték fel, hiszen az anyja biztosan alkalmatlan volt a gyereknevelésre az elbeszélésed alapján.

2022. ápr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%
Pároddal nem beszélgettél erről? Mégis csak az ő anyja, jobban ismeri megbízható-e vagy hogy miért ilyen? Esetleg szervezz közös programot a babával és anyóssal hogy lásd őket akcióban. Lehet szociális fóbiája de attól még nem fog kárt tenni az unokájában...
2022. ápr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!