Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Utálom magam, hogy ilyen...

Utálom magam, hogy ilyen ellenérzéseket táplálok a nagymamám iránt. Mit tehetnék? Szerintetek miért érzem ezt? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egy közös udvaron osztozunk. Soha nem szerette az anyámat, de abból a szempontból korrekt hölgy , hogy rengeteget segít neki.

Ő készíti az ebédet. Jól is főz, hálásak is vagyunk neki érte. De amikor anya főz mindig kérdezget , hogy milyen, és mindegy mit válaszolunk, rávágja a saját kérdésére, hogy ,,meg lehet enni''.

Amikor a szüleim (ritkán ) vitatkoznak, és apa mond valamit anyámra ő mindig felkacag, és nem is palástolja a dolgot.

Már jó párszor hallottam meg, hogy anyukám , és ellenünk uszitja apukámat , olyanokat mond neki, hogy azért a nejed, ne haragudj meg ezt nem csinálja jól, ez nem egy jó asszonyhoz illik, túl sokat dolgozik, soha nincs itthon stb. Kritizálja a szüleim nevelési módszereit , és azt mondogatja apukámnak , hogy '' mutassa meg, ki a főnök, mert mi semmibe vesszük őt, a férfit ki kell szolgálni " stb.

( Apukámat nagyon szeretem,és nagyon sokat köszönhetek neki, nagyon jó és különleges ember,soha nem venném semmibe, nagyon tisztelem.)

Úgy érzem, hogy a nagymamám ezzekkel folytonos feszültséget kelt, és ez nem jó a családom egyik tagjának se( még neki sem ). Amúgy is egy stresszesebb időszakban vagyunk mindannyian.

Mit tudok tenni, hogy normalizálódjanak a dolgok ?


2019. febr. 7. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Te semmit sem tudsz tenni.

Azért van két füled, hogy ki-be.

Legfeljebb ha ocsárolják anyukád, akkor védd meg.


A nagyi igazi sz@rkavaró.

2019. febr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
El lell költözni!
2019. febr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy az első írja: amikor hallod, szapulja anyukádat, vagy olyanokat állít, hogy apukádat nem tisztelitek, tessék kiállni az igazadért és megmondani, hogy igenis szeretitek, tisztelitek, és csodálatos apa, ahogyan anyukád is egy csodás anya.
2019. febr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
de miért csinálja ezt? történt valami nagymamád és anyukád között?
2019. febr. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonymousreview60 ***** válasza:
43%

Nagymamád segít édesanyádnak, tehát a család érdekét nézi, csak közben hangot ad az édesanyádra vonatkozó, ki tudja milyen gyökerű ellenszenvének. Lehet, hogy az ő édesapja is egy ilyen nővel élt? Lehet, szinte biztos, hogy a fiának nem ilyen asszonyt képzelt el. Ez bántja, és közben nem méri fel, mi tetszik a fiának.

"a férfit ki kell szolgálni" Ráadásul avíttas nézeteket vall. Nehéz lesz meggyőzni.

"Amikor a szüleim (ritkán) vitatkoznak, és apa mond valamit anyámra ő [a nagymama] mindig felkacag, és nem is palástolja a dolgot." Itt ereszti ki a gőzt, de ez tkp. kárörvendés (Ugye megmondtam), amivel a fiát bántja.

Érdemes lenne szemtől-szemben megkérdezni, mi a baja.

Ha ez nem hat, akkor vagy az egyik füleden be, a másikon ki vagy elköltözöl.

2019. febr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi baja lehet az anyukámmal, ő mindig tisztelte a nagymamámat. Az elköltözés nem megoldás, csak 16 vagyok. Nem egy háztartásban élünk elméletileg, gyakorlatban egy kicsit bonyolultabb a helyzet.Az apám már volt nős , nagymamámtól független okokból romlott meg az előző kapcsolata , bár azt a nőt se szívelte igazán, ahogy kivettem a szavaiból.Érdekes, hogy a noteszében, amit ő mutatott meg nekem, mégis annak a házasságkötésnek az időpontja van beírva, anyámat egy betűvel sem említi.

Nem tudom miért pikkel rá, talán azért amilyen a személyisége. Dehát könyörgöm, miért haragszunk valakire ha nem bánt, csak olyan amilyen?

2019. febr. 7. 13:11
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
nem gondolja úgy hogy anyád azért esett meg veled hogy a kicsikisfiát magához láncolja?
2019. febr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Meglehet, hogy úgy gondolja
2019. febr. 7. 13:41
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

nagymamámtól független okokból romlott meg az előző kapcsolata..

Na igen nagyányám detto ilyen szarrágó volt,minden gyeremeke házasságát gallyra vágta,most ,meg musorozik,mert se egyik gyereke se az unokák nem néznek felé..

2019. febr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Beszélj erről őszintén apukáddal. Mondd el neki, hogy benned milyen érzéseket vált ki, kérj tőle támogatást ebben.
2019. febr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!