Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy tudnánk anyóson segíteni?...

Hogy tudnánk anyóson segíteni? Mit lehetne még tenni?

Figyelt kérdés

Elkeseredettségemben írok most ide , mert már nem tudjuk egyszerűen mit csináljunk.

Anyós januárban elvesztette a férjét , a lába pedig elfertőződött egy kisebb baleset következtében és ki van fekélyesedve. A fájdalom nem múlik, lassan fél éve jár kezelésekre és az is nagyon fájdalmas neki. Már megjártunk több sebészt , mindenféle orvost és nem javul.


Ő most egy olyan lelki állapotba került amiből félek egyedül nem tudjuk kihozni. Gyászol és egyben szenved. Egész nap sír , zokog, csapkod. Minket elküld , meg akar halni. Olyanokat mond hogy lokjuk le a lépcsőn stb...


Az idősebb fia vele él , nincs teljesen egyedül és minden nap megy egy barátnője is hozzá.

A párom ki van lelkileg, de anyós nyugtatja hogy jól van közben nem is, csak nem akarja terhelni.


Az előbb voltam nála , így még nem láttam. Elküldött , elmondott mindennek , öljem meg.

Nem tudunk neki már segíteni.

A háziorvos pszichológiai kezelést javasolt de oda sem akar menni és nem tudjuk rávezetni.

Az idősebb fia is elvonul , a párom sem tud mit mondani neki mert csak zokog.


Vigasztalni lehetetlen, elküld mindenkit és eltaszit magától minket és a családomat is .

Egész nap a szobájába ül , nézi a férje képét és sír a fájdalomtól .



Tudtok esetleg valami tanácsot adni mit tudnánk még tenni ? Hátha volt valaki hasonló helyzetben (de ne legyen ilyenben...)


Már el vagyunk keseredve. Bántó amiket a fejunkhoz vág, a segítséget elutasítja és nagyon rossz így látni.


Köszönöm előre is!!!!


2022. ápr. 26. 14:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Anyósom a férje halálakor kapott valami szorongásgátlós-nyugtatós gyógyszert. Mikor nálunk volt pár napot, összeírtam a gyógyszereit, és akkor vettem észre, kérdeztem, hogy ezt miért kapta? azt se tudta mire szedi, csak mondta hogy akkoriban írták fel neki. Hát ő sem egy egyszerű eset, sőt, agydaganattól kezdve mindennel megáldotta az ég, nem tudom milyen lenne, ha nem szedné. Ő csak mélabús, meg életunt, a fájdalmait meg megszokta, nagyon le van rokkanva szegény.

Talán jó lenne anyósodnak vény nélkülivel megpróbálni előbb, kamillatea, valeriana, ilyesmik, és ha továbbra is ennyire depresszív meg indulatos, akkor háziorvossal íratni valamit, ha már pszichológushoz nem szeretne menni. Anyósom is mondogatta az elején, hogy többet nem veszi be a gyógyszereit, hátha meghal végre, meg hogy mikor hal már meg, stb, de egyszercsak abba hagyta ezeket. Most csak kesereg már inkább.

2022. ápr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Most olvastam vissza, hogy januárban vesztette el a férjét, az még nagyon friss. Mindenki máshogy dolgozza fel. Apukám is átment ezeken az anyukája elvesztésekor, mint amiket írtál. Az idő fogja leginkább megoldani. De ilyen nyugtató lazító dolgok biztos nem lenne hátrány, teák, ilyesmik. Vagy ha nagyon muszáj akkor valami enyhe gyógyszert, nehogy kárt tegyen magában.
2022. ápr. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
3 hónapja vesztette el a férjét, nem csoda, ha ki van borulva. Ha a párodat nyugtatja, hogy semmi baj sincs, és veled ellenséges akkor nem olyan nagy a baj. Csak meg kell találni, hogy ki az, akire hallgatna. A barátnőt, háziorvost is be lehet vetni, már az is sokat jelentene, ha az orvosa nyugtatót felírna, amit be is venne.
2022. ápr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
A fekély részt kellene megoldani, szerencsétlen a fizikai fájdalmat nem bírja, én csak átérezve a helyzetét is rosszul érzem magam. Valami hiperszuper magánorvost nem tudnátok megfizetni? Vagy a Városmajorba (érsebészet) találni valami gurut akinek a tudása megvan? Utána pszichiáterrel konzultálni, olyannal aki kórházi orvos, mert benne van a pakliban, hogy anyósodat be kéne fektetni pár hétre(nyílt osztályra) és ott beállítani neki gyógyszert és orvossal beszélne minden nap akár. Szörnyű állapotban van lelkileg is, nagyon szenved. Kb. nekem is az jutott eszembe, hogy szerencsétlent el kellene altatni. Hogy én is ezt kérném, mert nem bírnám amit ő átél.
2022. ápr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
7%
Mentőt hívnék.
2022. ápr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

4-es Te egyébként jól vagy?

Ilyet hogy lehet írni: " Kb. nekem is az jutott eszembe, hogy szerencsétlent el kellene altatni. Hogy én is ezt kérném, mert nem bírnám amit ő átél."

A gyász egy teljesen hétköznapi dolog, nem mindenki egyformán éli meg, sajnos az ember ahogy idősödik kénytelen megtapasztalni, hogy az élet tele van veszteségekkel, és ahogy edződik a feldolgozása is egyre könnyebb.

Az ő életében ez egy betegséggel többszöröződik, de valószínűleg azért nem múlik, mert nem foglalkozik a testével, a lelki dolgaival van elfoglalva.

2022. ápr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%
6# Mi az, hogy egyébként jól vagyok-e? Ez milyen beszédstílus így indítónak? Húzzál kifelé az ajtón és gyere be még egyszer -ezt mondták nekem gyerekkoromban amikor tapló voltam s most én is neked. Olvasgassál az eutanáziáról pár órát, tágítsd e téren a műveltségedet (meg más téren is). Melyik országban legális, melyik formája, aktív-passzív eutanázia, mikor KÉRIK SAJÁT MAGUK az emberek? A kérdésben szereplő nő szenvedéseit átélő emberek, akiknek szó szerint megváltás lenne a halál a saját meglátásuk szerint. Olvass jegyzőkönyveket arról, hogy egy ember kéri, a bizottság pedig elutasítja, s azt mondja három idegen ember, hogy nem fáj eléggé, nem indokolt, éjjél még. Ilyen leiratok után vajon együtt tudsz-e érezni a beteggel? Neked fogalmad sincs a szenvedésről és komolyan gondolkozni nem is vagy képes a kérdésről. Egyébként az elaltatás (érts ezalatt bármit), az, hogy így, szinte szenvedő állat módjára él, vagy az, hogy kibotorkál a gyorsvonat elé -nagyjából e három verzió közül vajon melyik a legemberségesebb, ha már ilyen érzékeny a lelked? Vagy nekifutni az ügynek és amiket adtam tanácsokat azokat tűzön-vízen megpróbálni. Te milyen konkrét tanácsokkal segítetted a kérdezőt az üres lózungjaidon kívül?
2022. ápr. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

Gondolom nem is főz, amitől csak még inkább lejtmentben van. Vigyetek neki illatos kaját, hallgassátok türelemmel, hadd adja ki a fájdalmát. Nem kell okosat mondani, csak ott lenni, átölelni stb. Ha nyugatót kell, akkor adni (akár mentőt is hívni emiatt, ha olyan a helyzet.)


És próbáljatok töltekezni lelkileg amennyire csak lehet, mert különben titeket is kicsinál a helyzet.

2022. ápr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
97%

Ismerősnek már amputálni akarták a lábát, mikor jött egy doki, aki ajánlotta neki a hiperbár oxigénterápiát. Nem tudom, próbáltátok-e vagy hogy egyáltalán segítene-e anyósod problémáján, de gondoltam ez hátha hasznos információ lehet.

Szegénynek biztosan nagyon nehéz, hisz nem elég a lelki szenvedés, még nagy fizikai kínokat is át kell élnie... Kitartást nektek is, mert ezt végigcsinálni számotokra is megterhelő érzelmileg.

2022. ápr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 qkker1 ***** válasza:
100%

"Húzzál kifelé az ajtón és gyere be még egyszer -ezt mondták nekem gyerekkoromban amikor tapló voltam s most én is neked"


Inkább te húzzál kifelé, de maradj is ott!

2022. ápr. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!