Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért zavarja ez ennyire Anyósom?

Miért zavarja ez ennyire Anyósom?

Figyelt kérdés

Lassan már egy éve hogy ott hagytam az előző munkahelyem. Bolti eladó voltam, de rajottem hogy nem nekem való. Nehezen találtam másik munkahelyet. Igaz gyár, de szeretek ott dolgozni, jó a fizetés, kollégáim rendesek, főnökre sincs panaszom.

Anyósom tanárként dolgozik már szerintem 30 éve biztos.

Multheten hétvégén voltunk anyósnál vendégségben. Kérdezte tőlem a munkahelyem milyen stb, és rátért a fizetésre, megkérdezte hogy mennyit keresek. Mondtam neki hogy nettoba 350k körül. Erre megszólalt, hogy de jó hogy egyesek többet keresnek, mint én tanárként 2 diplomával. Utanna elkezdett picsogni hogy gyári munkások semmit se érnek, tanároknak járhatna ennyi. Itt a férjem is felszolalt mivel ő is gyárban dolgozik. Szóval lett egy szép családi vita és azóta anyósom nagyon fura velem.

Nem tudom hogy miért vette ennyire a szívére az egészet, de ha tudom hogy ekkora cirkusz lesz belőle inkább nem mondom el neki.


2022. máj. 6. 23:30
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért, telefonom imád javítani.
2022. máj. 6. 23:31
 2/43 anonim ***** válasza:
58%
Azért, mert nem keres ennyit, mint leírtad. Ezen ti miért kezdtetek el vitatkozni?
2022. máj. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
80%
Érthető okokból fusztrált,míg ő rengeteget tanult és tanít,addig egy gyári munkást is jobban megfizetik,korcs egy világ. Az én beosztottaim minőségellenőrök,hasonló fizuval, de fele annyit nem dolgoznak, mint egy tanár példaul
2022. máj. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
86%
Ahhoz képest, hogy tanár, illetlenül viselkedik. Nem kéne a fia feleségére irigykednie.
2022. máj. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
2es nálunk rendesen megkell dolgozni a pénzünkért. Hibázni nem igazán szabad, agyban ott kell lenni nem is kicsit. 3. Nap már alig várom hogy vége legyen 3/3 nap 12 óra.
2022. máj. 6. 23:51
 6/43 anonim ***** válasza:
95%

Rajtad töltötte ki a haragot, amit az oktatás- tanári pálya leromlott helyzete iránt érez.

Hiába, a fia is itt dolgozik, valamiért rád vetíti ki. Gondolom amúgy se volt oda érted, és tudattalanul ez egy plusz volt, ami miatt mégannyira se kedvel. Ha belátóbb, meg lehet oldani. Ha nem, akkor a szokásos "jó pofát kell vágni hozzá", egyik füleden be, másikon ki.

Mondjuk szerintem ez hülyeség, jól tettétek, hogy kiálltatok magatokért.

Ne kelljen már mások hülyeségét mindig benyelni, mert úgy illik. Nem kell elnézni ezeket a dolgokat. De a magadban megoldásban segít, ha legalább megérted a miértre. De attól még nem kell elnézni.

2022. máj. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
77%
Én is kiakadok azon, hogy diplomás emberek keresnek 100 ezer forintot, a 8 osztályosok meg vergődnek, hogy kevés a félmillió, miközben írni-olvasni nem tudnak és kilóg a kapanyél a szájukból. Ez tényleg felháborító, igaza van az anyósodnak. Persze erről nem te tehetsz, és annak inkább örülhetne, hogy a fia felesége is élvezi ennek a beteg, rohadt világnak az előnyeit, majd ha lenyugszik, biztos fog is, de őt is meg lehetne érteni.
2022. máj. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
77%
Sok diplomás lenézi azt aki nem rendelkezik diplomával, vagy kétkezi munkát végez. Illetve zavarja, hogy ha egy hozzá képest tanulatlan ember mégis többet keres nála.
2022. máj. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
96%

A frusztrációja, keserűsége érthető, mert botrányosan alulfizetettek a tanárok, de te erről nem tehetsz. Ilyesmin veszekedni, nyíltan irigykedni nem vall nagy érzelmi érettségre a részéről. Semmit sem tudsz vele csinálni azon kívül, hogy próbálod lerázni magadról a megjegyzéseit, mert változni ilyen idősen már valószínűleg nem fog.

A tanárok helyzete sajnos egy nagyon komoly társadalmi probléma, ami generációk sorának fogja még az esélyeit rontani. Elérték ugyanis, hogy sok nem rátermett ember is van a pályán, akik tízszeres fizetésért sem dolgoznának jól. A tanári hivatást vonzóvá tenni tehetséges, rátermett fiatalok számára akkor is sok időbe és erőfeszítésbe kerülne, ha már most meglenne a politikai akarat hozzá.

2022. máj. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
84%
Érthető az anyós reagálása és igaza is van lényegében. Nem a te fizetésed sokkalom, hanem a tanaroke kevés.
2022. máj. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!