Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért zavarja ez ennyire Anyósom?

Miért zavarja ez ennyire Anyósom?

Figyelt kérdés

Lassan már egy éve hogy ott hagytam az előző munkahelyem. Bolti eladó voltam, de rajottem hogy nem nekem való. Nehezen találtam másik munkahelyet. Igaz gyár, de szeretek ott dolgozni, jó a fizetés, kollégáim rendesek, főnökre sincs panaszom.

Anyósom tanárként dolgozik már szerintem 30 éve biztos.

Multheten hétvégén voltunk anyósnál vendégségben. Kérdezte tőlem a munkahelyem milyen stb, és rátért a fizetésre, megkérdezte hogy mennyit keresek. Mondtam neki hogy nettoba 350k körül. Erre megszólalt, hogy de jó hogy egyesek többet keresnek, mint én tanárként 2 diplomával. Utanna elkezdett picsogni hogy gyári munkások semmit se érnek, tanároknak járhatna ennyi. Itt a férjem is felszolalt mivel ő is gyárban dolgozik. Szóval lett egy szép családi vita és azóta anyósom nagyon fura velem.

Nem tudom hogy miért vette ennyire a szívére az egészet, de ha tudom hogy ekkora cirkusz lesz belőle inkább nem mondom el neki.


2022. máj. 6. 23:30
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó 4 6 szünet? Nálunk 2 volt :D
2022. máj. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
13%

“ Egyébként az rendben van, hogy te meg tudod tervezni, de oda is tudnál állni annyi idő alatt összerakni? ”


Minden tervező be tudja állítani, de egy értelmes ember tudja, hogy gyakorlattal lehet rutint szerezni, nyilván az az ember, aki ott áll mellett 8 órat minden nap, hamarabb megcsinálja a beállítást. Ettől ő nem ért hozzá jobban.


Játszhatod ezt a sértődött kisgyereket, ez maximum szánalmas próbálkozás és a gyári munkásokról jelen lévő sztereotípia igazolása.

2022. máj. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
93%

Egyszer ki kellene cserélni a két csapatot, hogy saját maguk tapasztalhassák meg, milyen a másik munkája.

Az emberi gyarlóságot jól jellemzi, mellesleg, hogy az a kollégám, aki sokáig irodában dolgozott (sok munkája volt, összetett, állandóan többfelé kellett figyelnie, felelőssége is nagy volt, rengeteget kellett túlóráznia is, de jól dolgozott és bírta is a gyűrődést), nos, ő sokat panaszkodott, hogy a fizikai munkát végzőknek fogalma sincs, hogy ő mennyit dolgozik. Aztán úgy alakult, hogy átkerült a másik oldalra (önszántából), és hopp!, hirtelen elfelejtette, hogy milyen is volt a korábbi munkája, és beállt azok sorába, akik azt hangoztatják, hogy az irodai munka nem is munka. Persze, az a negatív tulajdonsága mindig is megvolt, hogy a saját érdekei szerint alakítsa a dolgokat.

2022. máj. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!