Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért zavarja ez ennyire Anyósom?

Miért zavarja ez ennyire Anyósom?

Figyelt kérdés

Lassan már egy éve hogy ott hagytam az előző munkahelyem. Bolti eladó voltam, de rajottem hogy nem nekem való. Nehezen találtam másik munkahelyet. Igaz gyár, de szeretek ott dolgozni, jó a fizetés, kollégáim rendesek, főnökre sincs panaszom.

Anyósom tanárként dolgozik már szerintem 30 éve biztos.

Multheten hétvégén voltunk anyósnál vendégségben. Kérdezte tőlem a munkahelyem milyen stb, és rátért a fizetésre, megkérdezte hogy mennyit keresek. Mondtam neki hogy nettoba 350k körül. Erre megszólalt, hogy de jó hogy egyesek többet keresnek, mint én tanárként 2 diplomával. Utanna elkezdett picsogni hogy gyári munkások semmit se érnek, tanároknak járhatna ennyi. Itt a férjem is felszolalt mivel ő is gyárban dolgozik. Szóval lett egy szép családi vita és azóta anyósom nagyon fura velem.

Nem tudom hogy miért vette ennyire a szívére az egészet, de ha tudom hogy ekkora cirkusz lesz belőle inkább nem mondom el neki.


2022. máj. 6. 23:30
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

12es ibidenbe dolgozom és most volt fizetés emelés is. Viszont amúgy abban szar hogy pl a szepkartya pénzt már nem kapom meg ha 2napnal többet hiányzom 1 hónapban.

Én is sajnálom hogy alul vannak fizetve, de nem én tehetek róla.

2022. máj. 7. 08:33
 22/43 anonim ***** válasza:
87%
13as, 320 ezret hoztam haza plusz 12ezer Szépkártyán gyárból 1 éve. Volt fél évi és év végi pénz 160ezer, húsvétra 40 ezer (már nem ott dolgozom), de ott kemény meló volt.
2022. máj. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
74%

"gyári munkások semmit se érnek" - az egészben ez a legsértőbb, főleg hogy a saját rokonairól beszél, pedig ha tudná, hogy a gyári munkásoknak köszönhetünk nagyon sok mindent, akkor nem így beszélne.


Én irodai dolgozó vagyok, nagyjából 350-400 ezret kapok nettóban havonta. Párom fizikai dolgozó, aki ennél picit többet. A helyzet az, hogy én világ életemben azt mondtam, hogy bármennyire megterhelő agyilag a munkám, sokkal többre tartok magamnál egy gyári munkást, aki három műszakban robotol. Én képtelen lennék rá, de tudom, hogy emberek milliói csinálják és nagyon sok mindent nekik köszönhetünk. Ha ők nem lennének, akkor az élelmiszerláncok pl. lehúzhatnák a rolót.


Jó lenne, ha az emberek felfognák, hogy minden munka valaki keze által jön létre, ő teszi bele az idejét/energiáját és bizony néha rettentő nehéz. Az pedig, hogy az egyes munkakörök hogyan vannak megfizetve, nem a többi dolgozó hibája, nem egy gyári munkás mondja meg, hogy a tanár hogyan keressen. Szomorú, hogy ezt a kérdésben lévő tanár diplomás ember létére nem fogja fel.

2022. máj. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
34%
Attól, hogy te nem lennél rá képes, az emberek 99%-a igen. A gyári munkás semmit nem tesz hozzá a termékhez, az irodai dolgozóké, technológusoké, minőségirányitásé stb az érdem, ők csak megcsinálják azt, amit kiadnak nekik. Fizikai munka igen, nélkülük is elkészülne a termék, mivel bárki más meg tudja csinálni helyettük
2022. máj. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó meg jah. 2 hét után sorba mondtak fel nálunk anno, mert nem bírták. Van, hogy inni nem volt időm a soron anno!

Sok mérnök munkája meg egy fos, minél nagyobbat akar alkotni, annál szarabb a géppel dolgozni.

2022. máj. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
21%
Persze, mert a sok semmirevaló nem szeret dolgozni, csak a selejtet gyártja. Tanulni kellett volna és akkor értenék a gépekhez, nem abban mérnéd, hogy mekkora. Béna gépkezelővel a legjobb gép is sz.r
2022. máj. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
91%

De a Te állításod szerint mindenki megtudja csinálni...

Nem, nem mindenki képes a fizikai munkára, pláne a monotonitásra. Itt ez meg nem üdülő telep volt, elég kemény normák voltak. Sokan, ha akarták volna se tudták volna lehozni.

Minnél autimatizáltabbak lettek a gépek, annál lassabban ment a munka.

Gyárak se egyformák. Nálunk semmilyen gépbeálitó vagy gépkezelő nincs. Én állok át vele és szerelem át. Kell pár hét, h megtanuld kezelni az adott gépet. Persze én vagyok hozzá hülye...Aha. Évekig lehoztam a fos gépünkkel a normát. Aztán lettem végellenőr, egy csomó gond volt a géppel, mert minden selejtet elengedett. Utanna Meos voltam, ami itt felelősség. A mérnök sokszor saját maga nem tudja mi baja a gépnek. Szerencsére szelektálták őket.


"Nem abban mérnéd, hogy mekkora..." Mi?


Tanulni kellett volna, jah, jó mérnöknek is, azok meg is maradtak a selejt meg ment a levesbe.

2022. máj. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
98%
"A gyári munkás semmit nem tesz hozzá a termékhez, az irodai dolgozóké, technológusoké, minőségirányitásé stb az érdem, ők csak megcsinálják azt, amit kiadnak nekik." De ha nem lenne, aki megcsinálja Nekik akkor ők állnámak be? 🤣
2022. máj. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
90%

"A gyári munkás semmit nem tesz hozzá a termékhez"


Ez egy hatalmas baromság.


egy mérnök

2022. máj. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
96%
24es, a gyári munkások nélkül sok mindened nem lenne, mert ha lenne is,tuti ezerszer drágábban, meg lenne amit neked kéne otthon megoldani, de könnyű alábecsülni ami megszokott, természetesnek hat....
2022. máj. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!