Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megmondanátok, hogy nem...

Megmondanátok, hogy nem akartok gyereket, vagy hazudnátok, hogy próbálkoztok, de nem sikerül teherbe esni?

Figyelt kérdés

Férjem családja szerint az élet értelme a gyerek, minden párnak kell gyerek, gondolom ismeritek ezt a gondolkodásmódot.

Mi viszont nem akarunk gyereket. Eddig nem csesztettek minket, de az esküvő óta többször mondogatták, hogy mikor lesz már gyerek. Akkor azt mondtuk, hogy majd később gondolkodunk rajta. Nemrégen lett kész a házunk, most meg tényleg a gyerek lett a fő téma.

Jóban vagyunk, szeretjük egymást, és lelkileg belehalnának, ha csak szimplán "nem akarunk gyereket". Anyós gyakran sír, hogy a másik unokáját csak heti egyszer látja, mikor lesz már több unokája.


Ti mit tennétek ilyen helyzetben? A gyerek semmiképpen sem opció:)


2022. jún. 7. 10:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon függ a körülménytől. Alapvetően igazat akarnék mondani, de ha annyira olyan a család hogy emiatt megutálnának, kiközösítenének, akkor nem tenném. Viszont hazudni nem azt hazudnám, hogy "próbálkozunk", mert az hamis reményt kelt anyósban, hanem inkább azt mondanám, hogy nem lehet.
2022. jún. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én is az igazat mondanám alapesetben (az én szüleim már évek óta tudják, hogy tudatosan nem lesz gyerek), de így nehéz..
2022. jún. 7. 10:58
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Ez az, hogy ők nem is értenék, hogy miről beszéltek, szóval hiába próbálnál őszinte lenni, a vége úgyis az lenne, hogy sokadszorra is agitálnának, és végül elküldenétek őket a halál f...szába, ezt pedig nem akarod, mivel alapból jó a viszony.

Én is az őszinteség híve vagyok, de ebben az esetben szerintem is 1-es tanácsa teljesen jó.

2022. jún. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

És kb. 20 évig azt hazudnátok, hogy nem jön össze? Akkor azzal jönnének, hogy vannak már ilyen-olyan orvosok, módszerek, kezelések, akármik erre. Meg persze örökbefogadás. Nem oldana meg semmit a hazudozás, minden indokotokra találnának megoldást. És mi van, ha beszélnek a szüleiddel, és véletlen tőlük vagy egy közös ismerőstől tudják meg az igazat? Az lesz ám igazán ciki. (Illetve ez tök személyes, de szerintem ilyen dolgokat nagyon gáz hazudni, hogy nem jön össze/nem lehet gyerek, hiszen sokaknak ez tényleg komoly probléma. Sem viccnek, sem hazugságnak nem jó az ilyen, de lehet, hogy én vagyok túl "érzékeny".)

Sokkal egyszerűbb, ha őszintén megmondjátok nekik. Gondolom jópár éve együtt vagytok, az alatt volt időtök ezt átbeszélni, és pontosan tudjátok, hogy nem fog megváltozni a véleményetek. Egy gyerek nagy felelősség, amiből ti nem kértek, és más kedvéért sem fogjátok bevállalni. Ezt szerintem simán el lehet nekik mondani. Aki képtelen megérteni, azzal meg nem lehet mit kezdeni, de nehogy már ti érezzétek rosszul magatokat emiatt vagy hazudozzatok egy fél életen keresztül.

2022. jún. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Ebben a témában nem lehet sokáig hazudni. Ha azt kamuzod, hogy próbálkoztok vagy nem lehet, akkor tényleg jönnek majd a lombik és vagy az örökbefogadás ötletével. Ugyanúgy magyarázkodnod kellene, csak nem a valóság, hanem hazugság miatt.


Mondjátok meg neki őszintén. Értem, hogy érzelmileg labilis hölgy, de egy felnőttnek muszáj tudnia kezelni, hogy másnak nem ugyanaz fontos, mint neki. Illetve, hogy nem az ő kénye.kedvére szültök.

Ha lelkileg belehal, mint ahogy írod, akkor pedig nem is árt egy jó pszichiátriai kivizsgálás :)

2022. jún. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Ne anyósék életét éljétek, hanem a sajátotokét! Nyugodtan meg lehet neki mondani, hogy nekik és szerintük a gyerek az élet értelme, de nektek más a véleményetek. Ezen nem kell összeveszni, de fogadják el, hogy ti nem úgy akarjátok élni az életeteket, ahogy ők szerintük jó, hanem a saját utatokat járnátok. Nekik is megvolt a lehetőségük a saját vágyaik szerint élni, ti is így tennétek. Nem kell drámázni, nem fog belehalni, viszont el tudja fogadni, és nem is reménykedik, meg leszáll a témáról.
2022. jún. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a legfontosabb az lenne, hogy ezt a témát kivezessetek a mindennapokból. Ehhez nagyon indok sem kell, én csak annyit mondanék, hogy nem csak rajtunk múlik, és hogy szeretnénk ha ez nem lenne koztema.

Ha ilyen szoros a kapcsolat akkor próbáljátok valami jó családi hobbit összehozni ami közös célt adhat.


Amúgy nagymamakorunak lenni kicsit olyan lehet mint 35+ szinglinek lenni mert a környezetedben mindenki babazik és csak erről beszélnek a barátaid, erről szól az életük és nehéz kilogni a sorból és ehhez megfelelő tartalmas kapcsolatokat kiépíteni, bár anyosodnak már van egy unokája, tehát annyira nem kellene nekikeserednie.

2022. jún. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Metionin ***** válasza:
95%
Mi megmondtuk, de anyós évekig nem fogta fel, nevetgélt, hogy "majd úgyis becsúszik". Mostanság mintha eljutott volna az agyáig, mert mondogatja a páromnak, hogy még van ideje engem elhagyni és keresni olyat, aki fog szülni. Az nem esett le még, hogy a "nem akarunk" az T/1 tehát a fia is benne van. Szóval én elmondanám de azt tudni kell, hogy sosem vágytam öribari kapcsolatra a párom szüleivel, szóval engem nem izgatott ha emiatt vérig sértődnek vagy kiutálnak. A lehetséges hazugságokkal az a baj, hogy akkor vagy sajnálni fognak és mindenféle csodamódszert fognak ajánlani, vagy az örökbefogadásra akarnak majd rábeszélni.
2022. jún. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Megmondanám.
2022. jún. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
Ha azt mondod, hogy miattad nem lehet, akkor megpróbálnak szétszedni benneteket, lásd fentebb, és téged fognak utáni, mert nem szülsz. Azt mondanám, hogy a férjemnek nem lehet, akkor békén hagynak majd titeket, mert a saját fiukat nem fogják gyűlölni a dologért, max. sajnálni.
2022. jún. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!