Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kellene tennem hogy jobb...

Mit kellene tennem hogy jobb legyen a helyzet köztünk?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve. Több mint 2 éve élek anyosoméknál és tényleg nem tudom hogyan tudnék egy nyugodt életet élni akár külön vagy náluk. Mikor a fiával találkozgattunk aztán egy párt alkottunk sem vtam már szimpatikus nekik. Az a baj h alapjában én mindig is egy csendes nyugodt visszafogott nő voltam. Na most bekerültem egy családba ahol ők nem ilyenek és a fia se nagyon zárkózott. Az én viszont egy elég zárkózott csendes családban nevelkedtem ezért nagyon nehéz változtatnom. Lelkileg ebben a 2 évben vagy mondhatjuk 5 mert ennyi ideje vagyunk együtt párommal belebetegedtem ebbe a folytonos cseszegetésekbe beszólásokba. Az a helyzet h mikor ideköltöztem lemondtam az alberletrol ami összejöhetett vna és reméltem kb 1 év múlva el tudunk költözni. Azóta is anyósékkal élünk közös a konyha de emeleten vagyunk mi ők lennt. Mondhatjuk egy légtérben élünk mivel ugyanúgy feljonnek ha úgy adódik. Odáig fajult a helyzet hogy már egyre jobban sürgetnek h mit szeretnénk jövőre. Óvodába megy a gyerekünk és már azt akarják oldjunk meg mindent külön. Férjem mint kiderült (és már sokminden amit anyós mond el mindig ha cseszeget) nem igen mer velem bármibe is beleugrani a jövőben. Az utóbbi időben azt mondta már ő sem akar itt fennt élni szeretne külön menni venni vmit. Már állampapíros számlát is nyitott a fizetését megemelték rengeteget tulorazik szóval alapból sem keresett sohasem rosszul. 2 diplomával és nyelvvizsgával jó helye van egy cégnél több mint 5 éve. Tényleg tudtunk azért félretenni így h 2 éve itt élünk. Nekem viszont csak a maradék pénzem van amit évek alatt összeszedtem, de mivel elküldtek terhesen anno egy új helyről így nem kaptam pl Csedet,táppénzt stb. Gyest kaptam egyedül. Szeretnék hozzátenni én is ehhez az ingatlan dologhoz nem akarom h mindent ő fizessen de csak jövőre tudok elkezdeni újra dolgozni vhol. Viszont addigra nekünk már meg kellene állapodni letelepedés ügyben. Én nem szeretnék már itt maradni viszont anyós egyre jobban azt hajtogatja miért nem újítottuk fel ezt a részt és nem kellene hitelbe rángatni magunkat. Itt élhetnek akar 4 5 évig de már azt akarja gondoskodjunk külön magunkról. Ha én bemennek városba egy kis panelba ő többet nem tudna segíteni nem menne mindig oda. Tudom hogy az árak csak feljebb fognak menni de én nem tudom elképzelni h beleoljuk a pénzt ide fenntre és itt kellene évekig élni. Úgyis ugyanígy nem élhetnenk nyugodtan beszologatna fiát hivogatna kérdezni mit h csinálok gyereket h nevelem gondozom stb. Férjem meg kiderült fél hitelbe ugrani velem pedig már sokszor beszéltük akar kezdetben egy 2 szobás panel is jó lenne. Úgy éreztem együtt sikerülhetne és a hitelt mondjuk az én fizetésembol fizetnénk. Tudom h somindent nekem kellene megoldanom házimunka gyereket rendezni stb és nem lenne már más segitsegem. De szeretnék nyugalmat úgy élni h szabadon tehessek bármit és ne kelljen folyton azért szoronganom h megint vajon mit nem csináltam jól hallgatni a lecseszeseket. Ha egyedül vagyok néha a gyerekemmel sokkal nyugodtabb vagyok bármit meg tudok csinálni mellette többet beszélek hozzá tudom rendezni úgy ahogy akarom. Én tudom h nem vagyok egy határozott talpraesett anya mert sokszor panikolok dolgokon és esetlen vagyok de vhogy mindig megoldom. Sokszor azzal ijesztget anyósom h náluk már kezd betelni a pohár, egyszer egyedül fogok maradni. Férjem is sokat panaszkodik neki h olyan esetlen vagyok és nem tudom normálisan ellátni a gyereket megoldani dolgokat. Félek h egyszer talál majd vki jobbat nálam és egyedül maradok. A családomat elmondta mindennek anyósom nincsenek joba jó ideje szval nem való vagyok ide néha úgy érzem. Csak a gyerekem miatt nehéz már bármit lépnem.
2022. jún. 20. 15:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

Csak az első pár sort olvastam el.

Minek költöztél párod szüleihez, különösen, miután már korábban érezted, hogy nem vagy szimpatikus nekik, és nagyon másmilyen a családi légkör náluk, mint nálatok?

2022. jún. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%
Ufff...valaki leirna 3 mondatban? 🙏Elkezdtem, de nem megy..megfajdult a fejem..osszemosott egy iras ez...🤯
2022. jún. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
98%
Hát a leírásod alapján tényleg elég életképtelen vagy. Én vennék fel hitelt egy ilyen bizonytalan alapra. Miért csináltatok gyereket más nyakára? Hogy rúghattak ki terhesen? Elmentél egyáltalán a kormányhivatalba panaszt tenni?
2022. jún. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

A gyereket nyugodtan be lehet adni bölcsibe, neked meg el lehet menni dolgozni.

Persze, hogy fél veled belemenni egy hitelbe, mert attól tart, hogy a közös hiteletek végül az ő nyakába szakad. Tessék talpraállni, elmenni dolgozni! Az, hogy neki 2 diplomája van, és túlórázik, az nem jogosít fel arra, hogy eltartott legyél, sőt, inkább segítened kellene neki.

Ha most elkezdel dolgozni, akkor minimum ledolgozott 1 év kell (ha jól tudom), hogy hitelt adjanak neked.

2022. jún. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Mi az, hogy a férjed fél beleugrani hitelbe, miközben gyereketek van. A gyerek neki nem akkora felelősség, mint a hitel?


Költözzetek albérletbe és tegyetek félre amellett. Amíg ott vagytok sosem lesz életképes felnőtt, bár én a helyedben már alapból gyereket se vállaltam volna egy ilyen kapcsolatban, ahol sosem voltak konkrét tervek, elképzelések.

2022. jún. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Már a sokadik kérdés ez tőled, de írhatunk itt bármit, sosem fog változni a helyzet. Legalábbis addig nem, amíg úgy rángatnak téged, ahogy akarnak.
2022. jún. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%
More...
2022. jún. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen azt kellene tenned, hogy végre kiállj magadért és elmond szemtől-szemben, amit ide leírtál. Valószínűleg nem fog tetszeni nekik, mert nem ehhez szoktak hozzá, de így leélni egy életet teljes képtelenség. A végén bele fogsz betegedni.


Húzd ki magad és állj ki magadért!

2022. jún. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
98%

Tehát egy teszetosza, életképtelen 💩 vagy..

Mi a jó istent nem lehet megcsinálni 1 gyerek mellett? Mire kell neked nonstop segítség? Az életben maradáshoz?

Elhiszem, hogy nem kedvel az anyósod.. Neki is ki lehet a bugyija már tőletek..

Az ember nem anyós nyakára szül, de nem is rajta élősködik..

Mi lenne ha végre, és elsősorban Te, felnőlnétek a feladathoz?

2022. jún. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Savlekotő ***** válasza:
97%
Csak a gyereket sajnálom itt is..
2022. jún. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!