Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos volt ez a szemrehányás...

Jogos volt ez a szemrehányás anyósomtól? Más is így látja?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy 6 hónapos kislányunk, de jövőhéten szeretnénk elmenni férjemmel kettesben egy wellness hosszú hétvégére. Mióta megvan a gyerek nem voltunk sehol, nem hogy kettesben, sehogysem utaztunk még. Szeretem, imádom a lányunkat, ettől függetlenül viszont kimerítő az anyaság, nagyon jó lenne már kicsit feltöltődni. Nincs sok segítségem a gyerekkel, mert férjem sokat dolgozik, úgyhogy ő maximum munka után tud vele foglalkozni, anyósék meg viszonylag messzebb laknak, úgyhogy csak néha-néha szoktak/tudnak besegíteni. Lebeszéltük anyósékkal előre, hogy 4 nap erejéig vigyázzanak a picurra, amíg mi távol vagyunk, természetesen levisszük hozzájuk a gyereket mindenestül, hogy nekik az utazásra gondjuk ne legyen. Lelkesedtek az ötlet hallatán, látszott rajtuk, hogy szívesen vállalják, viszont anyósom tett egy elég szemrehányó megjegyzést, ráadásul tök bunkó hangnemben odaszúrt valami ilyesmit: “...egy ilyen pici babát azért nem kéne még magára hagyni, hogy lábat lehessen lógatni a medencében”. Bevallom nagyon rosszul esett tőle, mert anyósomat kedvelem, úgy éreztem jó a viszony köztünk, és hogy megkérhetjük egy ilyen szívességre. Férjem kiállt mellettem, mondta anyósnak, hogy rengeteg munkám van a babával, valamint a gyerek születése előtt megbeszéltük, hogy ugyanúgy fogunk kettesben is időt eltölteni. Ez utóbbihoz csak annyit fűznék hozzá, hogy valóban szó volt róla köztünk, hogy a gyerek születése után nem fogunk megszűnni férj és feleségként létezni. Szükségünk van a közös időtöltésre, hogy a kapcsolatunk harmonikus maradjon és ne fásuljunk bele a szülői szerepbe. 6 hónap eltelte után nem gondolom, hogy akkora bűn lenne elmenni kettesben egy 4 napos hosszú hétvégére, hogy kicsit kipihenjük magunkat gyerek nélkül (valójában péntek délután mennénk és hétfő délután érkeznénk, úgyhogy kb 72 óra fog eltelni, ami azért nem teljesen 4 nap, sőt).

Jogos volt ez a beszólás anyósom részéről és tényleg nem kéne másra hagynom a kislányunkat? Őszintén szólva, kicsit elgondolkodtam, hogy vajon én látom-e rosszul a dolgokat, vagy ő. Mit gondoltok?



2022. júl. 3. 20:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/132 Savlekotő ***** válasza:
42%
Ti jól gondoljátok, nem kell bele fulladni a gyerek be tönkre teszi a házasságot a gyerek meg nem tud majd önállóan letezni,
2022. júl. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/132 anonim ***** válasza:
58%

Nekem mondjuk 7 hónapos a lányom, egyelőre órákra is nehéz elválni tőle, pedig olyankor az apjával hagyom.

Annak az apróságnak te vagy a biztos pont a világban, te meg 4 napra magára hagyod. Egy éjszakát még megértenék… de 4 nap…ez nagyon önző dolog

2022. júl. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/132 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, az a ti dolgotok, hogy mikor mennyi időre hagyjátok egyedül a kisbabátokat, ha nektek belefér. De ha 4 nap belefér neked egy hat hós babánál, akkor az is férjen bele, hogy a mamának ez nem tetszik, mert náluk nem volt szokás és/vagy lehetőség erre.

Ugyanakkor nem is könnyen eldönthető morálisan sem, hisz semmi infót nem tudunk, csak annyit, hogy hat hónap után sutty, egyből 3 napot fog máshol tölteni egy baba. Én mondjuk ebből azt látom csak, hogy az a csóró gyerek nem volt még soha mással néhány óránál többet, nagyszülőket eleve ritkán látja. Most meg 3 napig más eteti, más altatja, más öltözteti stb. Szerintem az a gyerek 3 napig fog ordítani a nagyszülőknél.

Az megint másik dolog, hogy mi is eljártunk gyerek mellől, mert tény hogy kellemes és szükséges is, de nem egyből 3-4 napra, főleg nem 6 hós mellől. Nekem a lelkiismeretem nem engedte volna.

2022. júl. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/132 anonim ***** válasza:
64%
Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy az az általános vélekedés, hogy nem szabad fiatalon szülni, mert nem tudsz a seggeden maradni. Én 20 évesen szültem, és eszembe nem jutott volna lepasszolni a gyereket hat hónaposan.
2022. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/132 anonim ***** válasza:
66%
És bár kb 15 év után nyaraltunk a gyerek nélkül, férj és feleség maradtunk, immár 27 éve. Ha nektek ehhez le kell passzolni a kincsit, és el kell utazni, régen rossz.
2022. júl. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/132 anonim ***** válasza:
44%

"Őszintén szólva, kicsit elgondolkodtam, hogy vajon én látom-e rosszul a dolgokat, vagy ő."

Megfogalmazódott benned/ bennetek, hogy jó lenne feltöltődni, ezért elmentek kettesben wellnesezni. Ne kérdőjelezd meg az érzéseid jogosságát. Pihenésre van szükségetek, ez nem bűn.

Attól, hogy gyerek nélkül kettesben töltötök időt nem kell, hogy lelkiismeret furdalásotok/furdalásod legyen. A picinek is jó, ha kipihent vagy. Ne aggódj. És jó pihenést, illetve feltöltődést kívánok!!

2022. júl. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/132 anonim ***** válasza:
69%
Igen igaza volt anyosodnak. A baba még túl pici ehhez. És igen végig fogja ordítani.
2022. júl. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/132 anonim ***** válasza:
74%
Azért az a 6 hónap, nem a világ vége, hogy nem voltatok sehol. Én anyósodnak adok igazat.
2022. júl. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/132 anonim ***** válasza:
76%

Mióta megvan a gyerek nem voltunk sehol, nem hogy kettesben, sehogysem utaztunk még.


De gondolom, mikor vállaltátok, sejtetted, hogy nem egy mesedélutánra fizetsz be, ugyi?

2022. júl. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/132 anonim ***** válasza:
76%

7es igen valóban jó a picinek 3 nap ordítás egy szinte idegennél, idegen helyen az ismerős közege és az anyja nélkül. Valóban. Aztán drága anyuci meg azért fog hisztizni hogy nem bírja egy szeparációs, felborult napirendű gyerekkel és gyorsan elutazik még két hétre pihizni.


Tényleg, miért nem vettetek inkább kismacskát kérdező? Mindenki jobban járt volna.

2022. júl. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!