Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy mondjam meg nekik hogy...

Hogy mondjam meg nekik hogy ne szóljanak ebbe bele?

Figyelt kérdés

Párommal több éve vagyunk együtt és a családja is nagyon aranyos, szeretnek sosem volt eddig gond.


Két hónap múlva fogjuk tartani a polgári esküvőt, az egyházi nagyobb lagzi még odébb van.

Ezt csak szűk körben szerettük volna tartani, utána lesz egy kis buli és ebéd. A legközelebbi rokonok( nagynènik/bàcsik nekik a gyerekei, keresztszülők stb így is vagyunk kb 70-en a kèt csalàdból.

Anyósom elkérte a listát és közölte hogy hát kéne még hívni XY-t is mert ő is mondta h készül ajándékkal meg ugye sógornőm keresztszüleivel is milyen jóban vannak màr ők is készülnek jönni.

Teljesen ideges lettem erre hirtelen azt se tudtam mit mondjak. Annyit mondtam hogy akkor majd másnap meghívjuk őket egy ebédre otthonra és megköszönjük ha hoznak ajándékot. De ezt mintha nem is hallotta volna, rögtön elkezdett intézkedni hogy akkor telefonál a vendéglőbe hogy valahogy tegyenek be még asztalt(max 70 férőhelyet mondtak).

Tudom hogy családi esemény és jót akarnak de mégiscsak a miénk és mi kellene döntsünk hogy ki legyen ott. Az egyik párt amúgy mèg soha nem is lattuk csak ok vannak joba veluk.


Nem tudom hogyan közöljem vele hogy álljanak le és ne szervezkedjenek helyettünk, sajnos én soha nem alltam ki magamért mert nem akarok magamra haragitani senkit és ez kicsit kényes is.

Ti ezt hogyan közölnétek ?

25n


2022. júl. 8. 10:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy ti fizetitek, titeket terhel a plusz ember.
2022. júl. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Párod mit szól ehhez? Mert végtére is neki kell helyretennie az anyját elsősorban!
2022. júl. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
A vőlegényed tegye helyre az anyját, ne te.
2022. júl. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

Anyuka, az étterem 70 férőhelyes nem jöhet több ember. xy-ék majd jöhetnek az egyházira, az nagyobb helyen lesz.

Hihetetlen a pofátlanság amit egyesek megengednek maguknak. De fel kell vállalni a konfliktust, mert nem lehet úgy élni, hogy folyamatosan te vagy kényelmetlen helyzetben mások miatt. Érezze az kényelmetlenül magát aki a hátad mögött szervezkedik, meg az aki úgy készül egy eseményre, hogy a kutya se hívta.

2022. júl. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Neki se tetszik az ötlet ő is megmondta h másnap egy ebéd nekik s kész. De ő is olyan ‘tutyimutyis’ mintha meg se hallotta volna az anyja
2022. júl. 8. 10:51
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
Szóval mindketten tutyimutyi málék vagytok. Akkor nincs mese, azt fog csinálni anyós, amit akar. De a gyereketekkel is , ugyhogy 2X is gondold meg, hogy szaporodtok-e, mert a gyerekkel fog igazán kicsinálni téged.Vagy végre hajlandóak lesztek felnőni és kinyitni a szájatokat és kiállni magatokért. Ez a felnőttség. Amíg ez nem megy, gyerekek vagytok, ezért is kezel anyósod gyerekként.
2022. júl. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
98%
Amúgy ha a saját érdekeiteket nem tudjátok képviselni, ki fog majd a gyereketekért kiállni?
2022. júl. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%

Hatoskának igaza van.

Most tegyétek helyre anyóst, mert mindenbe, és értsd, MINDENBE bele fog szólni! Ha a pasid nem teszi helyre, tedd meg te. Hátha emeltebb hangtól beijed és észbe kap!

2022. júl. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%
Akkor legyél te a " férfi " és mondd meg te rendesen.
2022. júl. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%
Pedig ezt a párodnak kéne megmondani, mindenki tegye helyre a saját családjàt, különben csak vita van belőle.
2022. júl. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!