Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen "praktikák" tudtok,...

Milyen "praktikák" tudtok, hogy ne bosszantsam fel magam előre minden alkalommal ha anyósékhoz kell menni?

Figyelt kérdés
Párom szüleivel nem volt rossz a kapcsolatunk mielőtt a kislányunk megszületett volna (el tudtam fogadni, hogy túl hangosak és 1 mondatot nem tudok tőlük lemondani stb). Azóta viszont a szokásos mindenbe beleszólnak dolog megy. Kezdődött azzal, hogy szülés után folyton hívtak telefonon- én kicsit depis voltam és nem volt kedvem hallgatni a jó tanácsokat- ebből lett egy nagy balhé ahol ott is hagytuk őket. Aztán bocsánatot kértek de a párom azóta is ezt hallgatja tőlük. Nehezményezik, hogy hozzánk nem állíthatnak csak úgy be, hanem megkértük, hogy szóljanak Előre-ezért inkább nem jönnek, mondván, hogy mi nem látjuk őket szívesen. Párom megkapta azt is, hogy majd mi nem is fogjuk őket ellátni ha betegek lesznek. Ez külön rosszul esett, mert kérés nélkül segítettünk rajtuk ha szükség volt rá. Nem járnak túl sűrűn, pedig nem messze laknak tőlünk és valahogy a kicsivel sem találják meg a közös hangot egyelőre, ennek ellenére mindenbe beleszól, hogy mit hogy csináljak. Ami a legjobban kiveri a biztosítékot, hogy "lebetegíti" anyósom majd minden alkalommal. Elég akaratos természetű, a fogzás nagyon lassan és fájdalmasan megy nála így extrém nyűgös olyankor- erre megkaptuk, hogy vigyük neurológushoz mert ez nem normális. De ha eltüsszenti magát is egyből küldene minket az orvoshoz, és ez rém idegesítő a 2. alkalom után. Egy ideig tűrünk de aztán ha szóvá tesszük, hogy semmi baja a gyereknek és nem kell mindig betegségre gyanakodni, akkor megsértődik és elvinulnak haza. Ezek miatt már odáig jutottam, hogy tiszta ideg leszek ha csak rágondolok,hogy menni kell hozzájuk. Viszont nem szeretném ha ezt látná majd rajtam a kislányom, így mielőbb valami "praktika" vagy módszer kellene amivel kicsit átformálhatnám az érzéseimet vagy gondolataimat, hogy ne éljen meg velük ennyire terhesnek a kapcsolatot.
2022. júl. 15. 21:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%

Erre nincsen praktika, anyósod ilyen, egyszerűen nem érdemes ezeken felbosszantani magad. Ha belegondolsz, semmi rosszat nem mond, lehetne, hogy szemétkedik, meg hülyeségekkel traktál. Amit csinál nem rosszindulatból mondja, le kell állítani, "Juci ne haragudj, de feleslegesek a tanácsaid, mi ezt Pistivel jobban tudjuk, kedves vagy, hogy segíteni akarsz, de nem szükséges".

Egyetlen megoldás, ami van, hogy a férjeddel összefogva nem fogadjátok őket kéretlenül, ez pipa, ha megsértődik, és elmegy, ne foglalkozz vele. Ha meg odamentek, és kezdesz megfeszülni, akkor te is megteheted, hogy azt mondod, hogy a kicsi nyűgös, induljatok, illetve nyilván nem kell sűrűn menni.

2022. júl. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
67%
Nevess a hülyeségeiken, más nem segít.
2022. júl. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%
Az enyém is ilyen, en megmondtam a páromnak, hogy azért nem akarok hozzajuk menni mert nincs hangulatom a beszologatasokhoz. Nem tetszik neki, de ez van. Tőlem o mehet, nem érdekel. Múltkor is a nagy kint volt naluk, utana itthon olyan csúnyán beszélt, hogy akkor mar a párom is ki volt akadva. Minden baj, neki, az ahogy pelenkazom, ahogy nevelve vannak a gyerekek. Minden. Bezzeg a sógoromeknal, jajj azok aranygyerekek. Hat kösz, menjen ki akinek 6 anyja van.
2022. júl. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
Mi az, hogy "menni kell hozzájuk"??? Dehogy kell menni!!!! Nem mész!!! A férjed megy a gyerekkel, ha akar. Komolyan feláldozod a lelki, aztán hamarosan a testi egészségedet valakiért, akit gyűlölsz?
2022. júl. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%

Szóról szóra az én anyósomra emlékeztet. Kísértetiesen o.O :D

Én sem jöttem még rá a taktikára...

2022. júl. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
Én nem tartom a kapcsolatot azokkal a rokonaimmal, akik kretének. Szerintem te se találkozgass velük. Szerencsére nem kötelező.
2022. júl. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
93%
A legjobban bevált praktikám, hogy nem megyek és akkor talán észre is veszik magukat. Ha nem, addig sem bosszantanak.
2022. júl. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%
Vagy nem mész vagy simán egyik füleden be a másikon ki amti ott halasz.
2022. júl. 16. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
73%
Utolso, egy ido utan meghallod, meg ha nem is akarsz vele foglalkozni. Nekem 7 evig tartott, mostmar inkabb nem megyek.
2022. júl. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem KELL menni hozzájuk.
2022. júl. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!