Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lehet majd valamikor probléma...

Lehet majd valamikor probléma abból, ha politikailag nem egyezik a véleményem a jövőbeli anyóssal / apóssal?

Figyelt kérdés

Lényegtelen, hogy melyikünk milyen oldali. A barátnőm apja viszont -a korosztályához híven- imád politizálni. A politizálás pedig érzelmi töltetű, egyoldalú tájékozódás eredménye, és kérlelhetetlen abban, hogy a másik oldalra szavazók sült idióták.


Van, hogy próbáltam puhatolózni, hogy az ő oldalának valamelyik véres szájú szónoka például már túlzás. Erre azt volt a válasza, hogy nem, a másik oldal politikusaival és követőivel így kell beszélni. Általában egyébként nem szólok hozzá a témához. Szerintem úgy van vele, hogy mivel én nem vagyok sült idióta, így egész biztosan vele értek egyet.


A barátnőm anyja a barátnőm apjára hallgat politikában. De nem politizál. A hírekből a bulvár és kriminalisztika jobban érdekli, mint a politika.


A barátnőm és én úgy vagyunk vele, hogy mindkét oldalt utáljuk, és a kisebb rossz elve szerint szavazunk. A barátnőm arra, amire az apja, én meg ugye nem arra. De a mi kapcsolatunkban ez nem jelent problémát.


2022. júl. 25. 09:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%

Persze, már most is van belőle probléma, nem?

Te eszementen hallgatod őket, mert a barátnőd is oda tart politikailag, nem képes leállítani a szüleit, vagy legalább, hogy ne menjetek annyit hozzájuk.

Te meg a nuna kedvéért eltűröd nekik, hogy hozzájáruljanak a mélyszegénységhez Mo.-n.

Grat. Szép család.

2022. júl. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz vérre menő vitákat , jobb, ha befogod a szádat és kerülöd a témát.Én ilyen alkalmakkor a " nem politizálok, ugyhogy hagyjuk, mert nem érdekel!!! " szöveggel állok fel és megyek ki egy cigire.
2022. júl. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%
Összeszedhetnék már magukat a fiatalok és kiállíthanának egy ütős , normális pártot a korosztályukból, akikre érdemes is szavazni. Mert a mostaniak tekintetében ugy szavaz az ember, mintha a sz@r és a fos közül kellene választani :(
2022. júl. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%

Azért akik bőszen hangoztatják, hogy mindkét oldal ugyanolyan rossz... nem tudom, milyen alternatív univerzumban élnek, de mutassanak már rá az elmúlt 30 évből még egy olyan kormányra, aminek idejében ennyire lent volt az egészségügy! Vagy akinek az idejében a dollár árfolyama ilyen magasan volt! A személyis szabadságjogokról nem is beszélve. Aztán majd utána hozakodjunk elő az ilyen "mindegyik párt ugyanolyan" dumával!


A kérdés lényegére térve: a szüleit és rokonait nem válogathatja meg az ember. Nyilván nem fog befolyásolni az, hogy mondjuk a nagypapája gogyan issza a kedvenc kipcsak vezére szavait, mert erről ő nem tehet. Ha meg a nagyfater erőlteti a politizálást, legfeljebb minimalizáljuk vele a kapcsoalttartást. Nem politikai oldal kérdése, hogy valaki képes-e feszültségkeltés nélkül viselkedni mások társaságában.

Viszont van egy határ, amit a barátnőmnél sem tudnék tolerálni. Felőlem lehet akármelyik pártnak, vagy csoportosulásnak a támogatója, de azt nem tudom tolerálni, ha valaki egy kirekesztő, gyűlöletes csoportosulást támogat. Akkor sem, ha passzívan. Mert nagyon hagzatos az ilyen "engem nem érdekel a politika" duma, aztán meg megy reflexből meg szavazni a legkirekesztőbb erőre. Mert őt ugye nem érdekli...

2022. júl. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
27%
4. Ezzel a dumával te is kirekesztő vagy.. Agymenés, amit mondasz, hiszen ha választasz egy pártot, ami szimpatikus, nyilván kirekeszted a többit. Nem szavazhatsz mindenkire, nem tetszhet mindenki egyszerre.
2022. júl. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Tenni kell a hülyét, hogy mem politizálsz, nem értesz hozzá, nem tudod, nem hallottad stb. esetleg jóváhagyólag bólogatni, hümmögni, de ez meg feltüzeli az idiótákat és még jobban ugatnak :D tehát lehet nem a legjobb megoldás.

Ha mégsem áll le, akkor ritkítani a találkozásokat, vagy akár meg is szüntetni.

Amúgy pártállástól függetlenül, rühellem ha ez a téma, mert ilyen szinten engem sem érdekel, hogy bármilyen vitába belemenjek, állandóan erről ugatni, meg qurva lehúzó, nyomasztó.

2022. júl. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Ez nem is kicsi ellentmondás:


"A barátnőm és én úgy vagyunk vele, hogy mindkét oldalt utáljuk, és a kisebb rossz elve szerint szavazunk. A barátnőm arra, amire az apja, én meg ugye nem arra."


Erre meg azt mondom, hogy majd fog!

"De a mi kapcsolatunkban ez nem jelent problémát."

2022. júl. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Mi a családban ahányan vagyunk annyifelé szavazunk, őszinte meggyőződésből. De nálunk a tabutéma a politika és a másik térítése. Nyugalom van.
2022. júl. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


"Ez nem is kicsi ellentmondás: A barátnőm és én úgy vagyunk vele, hogy mindkét oldalt utáljuk, és a kisebb rossz elve szerint szavazunk. A barátnőm arra, amire az apja, én meg ugye nem arra."


Én és a barátnőm nem szeretjük se A oldalt se B oldalt. Ennek ellenére elmegyünk szavazni. Barátnőm az A-t tartja kisebbik rossznak és rájuk szavaz (az apja pedig imádja az A-t), én pedig a B-t tartom a kisebbik rossznak és rájuk szavazok.

2022. júl. 25. 11:25
 10/17 anonim ***** válasza:
35%

Arra szavazz, aki nem hazudik. Nézd meg, mi megy most a világban, majd felnyílik a szemed!

Egyébként nem muszáj, hogy ebből veszekedés legyen. Nem kell végighallgatni ha politizál. Hagyjátok ott.

2022. júl. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!