Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Politikai karriernél ebből...

Politikai karriernél ebből lehet probléma?

Figyelt kérdés

Érdekel a politikai pálya, jelenleg egy közigazgatáshoz kapcsolódó 3 éves egyetemi alapszakot csinálok, aztán ezután egy társadalomtudományi, vagy közigazgatási jellegű mesterképzésben gondolkozok.


A lényeg nem is ez, ezt csak leírtam. Mindig is érdekelt a politika, vannak is jó ismerőseim különböző pártok ifjúsági szervezeteiben, meg önkormányzati képviselő ismerősöm is van. Itt nem arra kell gondolni, hogy miniszter, vagy miniszterelnök akarok lenni egyből, mert tisztában vagyok a rendszer működésével. A reális cél, hogy a lakóhelyemen, vidéken egy önkormányzati képviselő, vagy valamilyen helyi ügyekkel foglalkozó pozíciónál elkezdjem a pályát, aztán később területi szintre emelni, folyamatosan tartani a kapcsolatot a lakossággal stb, aktívan részt venni szervezésben ilyenek.


Ez nem olyan cél, amit holnap akarok elkezdeni, folyamatosan igyekszek építeni a kapcsolataimat, ismerősi körömet. Jelenleg igazából nem csatlakoznék egyik párthoz sem, mert egyik sem igazán áll hozzám közel. Vannak jó fideszes ismerőseim is, aki tényleg hisz bizonyos értékekben, és vannak jó ellenzéki ismerősök is, csak ugye minden jelenlegi pártban a legfelső szinteken már eléggé aggályos a helyzet, ezért nem szívesen adnám egyikhez sem a nevem, talán ha kormányváltás után valamelyik ellenzéki párt bizonyítana, akkor talán azzal azonosulni tudnék.


Magamat egyébként épp emiatt középre tenném politikailag. Kicsit talán jobbra húzok, mert hiszek a munkaalapú társadalomban, csak a közpénzek normálisabb elosztása mellett lehetne jobb eredményt elérni. Hiszek a család fontosságában, abban, hogy házasság férfi és nő közt legyen, ugyanakkor elfogadom az azonos neműeket is, nem ellenzem a kapcsolatukat, mindenkinek magánügye, amit csinál, csak intézményesíteni azért ezt nem gondolom, hogy szükséges. Nemzetközi politika terén inkább az EU felé és az USA felé közelednék, bár tudom, a korrupció mindenütt jelen van, de azért a kulturánkhoz mégse az orosz és kínai kultura van közel, hanem az EU és az USA szerintem, legalábbis ennek kellene.



NA DE A KÉRDÉSEM VALÓDI OKA:


Eddig csak kitértem az egyebekre, mert gondoltam megjegyzem, nehogy az legyen, hogy egy álmodozó kisgyerek elképzelt valami nagy dolgot.


Szóval a lényeg: ha egyszer magasabb szintre jutnék, mondjuk elérném, hogy OGY képviselő lehetek, vagy esetleg valami diplomata/államtitkári pozícióba kerülnék (tényleg csak feltételes mód egyelőre), akkor abból lehet bajom, hogy gimis koromból és utána 1-2 évről vannak rólam bulizós videók, meg ökörködések ilyesmi? Van olyan, amin poénból eléggé bohóckodtunk, volt ilyen kamu bunyós videó is. Belegondoltam, hogyha feddhetetlen élet kell, akkor az nem gáz, ha egyszer egy haragosom nyilvánosságra hoz egy ilyen videót, hogy "nézzétek, itt van ő" meg lejáratni próbálnának vele? Vagy politikai szempontból ilyen fiatalkori bohóckodás nem számít?


Ez érdekelne igazán elméleti szinten. Köszi, ha elolvastátok a kérdést.



2021. jan. 24. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Természetesen ebből igen komoly probléma lehet.
2021. jan. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Probléma nem feltétlenül, ha meg tudod magyarázni. De hogy el fog jutni az ellenzékhez, amely a saját médiumaiban majd ezeket felhasználja az 100%.
2021. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha politikaban ismert leszel biztosan talalkozol majd lejarato cikkekkel. Ha nincs semmi akkor kitalalnak, de eleg egy szerencsetlen mondat is es nekedesnek. Ezt tudni kell kezelni, ha ez megvisel akkor mas palya kell
2021. jan. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezzel tisztában vagyok, hogy alaptalan lejáratócikkek mindig is lesznek, ahogy azzal is, hogy minél többen ismernek majd, annál többen fognak utálni is. Itt az a fő aggodalmam, hogy ilyen valós régi bulizós videók, gyerekkori h.lyéskedések meg tudnak-e buktatni egy politikus, vagy legalábbis mennyire tudják elhitelteleníteni.


Bár tudomásom szerint Obama pl. bevallotta, hogy fiatal korában kipróbálta a kábítószereket is.


Én pedig nem közpénzt loptam, meg nem bűncselekményt követtem el, csak szimplán fiatal voltam (meg vagyok is), és buliztam gondtalanul (sose kábítószerezten, csak alkoholt fogyasztottam). Csak mégis bennem vannak ezek az aggályok, mert ugye bármit ki lehet bárhogy forgatni.


Azt amúgy nem tudom elképzelni, hogy mostani fiatalabb politikusok mindig is szerzetesi életet éltek, sose buliztak, semmi kellemetlen fotó/videó nincs róluk, elvégre mindannyian esendő emberek vagyunk, szóval nem tudom.


Amúgy alapvetően úgy gondolom jó kommunikációs képességeim vannak, bár izgulok, ha szerepelni kell, nagyobb csoportok előtt mégis tudtam már párszor beszédet mondani úgy, hogy szellemes is tudtam lenni az izgalom ellenére.

2021. jan. 24. 13:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A mi generációnkban sokkal több ilyen videó fog előkerülni, hisz nagyon sok pillanatot rögzítünk, akár töltünk fel, de elég, ha az ismerőseink csinálják.

Szerintem, ha történik egy ilyen incidens, viseld büszkén, vállald fel. Még politikai tőkét is kovácsolhatsz abból, ha leszámolsz ezzel az álszent prüdériával, ami belengi a közéletet. A politikusok is buliztak, ők is voltak fiatalok, voltak részegek, csináltak hülyeségeket.

2021. jan. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
Figyelj ha ezen ennyire sokat aggodsz akkor ne legyel politikus.
2021. jan. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5 Igen, az az igazság, hogy nekem is elegem van már ebből az álszent hozzáállásból, meg a politikai kommunikáció jelenlegi formájából is. Tudom, ez pszichológia is, hogy minden politikus igyekszik szentnek beállítani magát, aki sose hibázik, és nem is hallottam még politikust beismerni a hibáit és változtatni (Gyurcsány őszödi beszéde talán beismerés, de nem látom a változást és a következményét). Meg az üres közhelyek puffogtatása erős érzelmi töltettel is egy jól bevált trükk, amivel tömegeket lehet megnyerni, én azonban ezt legszívesebben megtörném, és egyszer full hétköznapi módon kiállni nagy tömeg elé, és azt mondani, hogy f.szság az egész színház, amit művelnek a politikusok, érdemi mondanivaló, és érdemi cselekvés kell!



#6 szerintem egy politikusnak igen is kell aggódnia normál esetben, és még a saját döntéseit is többször mérlegelni, hogy biztos jó-e. Azért hoztam az előbb Obama-t fel, mert épp az ő új könyvét olvasom jelenleg, és teljesen nyíltan leírja benne, hogy mennyi aggodalma volt már csak annak kapcsán is, hogy egyáltalán az egó miatt akarja az egész politikai karriert, vagy tényleg van célja vele.

Azt most tegyük félre, hogy milyen minőségű volt az elnöksége, és hogy igazából nem tudott végül olyan nagyot dobbantani, sőt Trump elnöksége lett a következménye annak a 8 évnek, amit elnökként töltött, de azért mégis ritka, amikor egy - már nem hivatalban lévő - politikus nyíltan leírja a belső vívódásait, hogy jutott el az elnökségig stb. Ilyet nem is tudom csinált-e rajta kívül valaki.


Szóval szerintem az, hogy aggódok, az annyit jelent, hogy felelősségtudat van bennem.


Amúgy ahogy írom ezeket a gondolatokat, igazából kezd megerősíteni, hogy ne ez tartson vissza attól, hogy elkezdjek ezzel foglalkozni. Éreztem, hogy ki kell írnom ezt az aggályt magamból. :D


Köszönöm egyébként mindenkinek az eddigi válaszát!

2021. jan. 24. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!