Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha csinálok egy Facebook...

Ha csinálok egy Facebook oldalt, ahol politikai témában írok véleményeket abból gyakorlatilag lehet valami problémám?

Figyelt kérdés

Elvileg szabad a vélemény kinyilvánítása, kérdés, hogy ez Magyarországon ma a gyakorlatban meddig terjed.


Szóval én, mint politika iránt érdeklődő, és aki napi szinten igyekszik mind a kormánypárt, mind az ellenzék aktivitását követni, rendszeresen olvasok politikával foglalkozó könyveket, mindkét oldal sajtóját, és független forrásokat is (már amennyire van független), arra gondoltam, hogy elindítok egy Facebook oldalt, ahol, naponta 1-2 politikai témát igyekszek a saját megközelítésemből, relatív objektíven, olykor viszont a saját véleményemet kifejtve kielemezni.


Akár ellenzéki, akár kormánypárti politikusok éppen aktuális megnyilvánulásait elemezni, véleményt írni róla, persze szigorúan a közéletben alakított szerepét kritizálva, vagy épp egyetértve vele, személyeskedés és becsületsértés, emberi méltóság megsértése nélkül. Ehhez elvileg jogom is van. Kérdés, hogy mennyire fog ez idővel tetszeni, vagy épp nem tetszeni mondjuk a kormánypártnak? Fogja-e érdekelni őket, ha valaki kritizál egy két döntést, vagy megírja róla a véleményét? Ebből származhat-e bármi negatív következmény a gyakorlatban?


Egyébként, ha a saját rendes Facebook profilomról hozom létre ezt az oldalt, akkor az látszani fog a nyilvánosság előtt, hogy én kezelem az oldalt, vagy ezt csak én tudom? Egyelőre a háttérben szeretném csak írogatni a véleményeket, ha netán összejönne idővel olyan 15-20 ezres követőtábor, akkor már személyesen is beleállnék a témába, addig csak megalapozni szeretném az oldalt, aztán kiderül, hogy alakul az aktivitás és a kedvelések száma.



2021. febr. 13. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet.
2021. febr. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Igen, lehet belőle bajod.

Ha balliberális véleményed van és hasonlókat osztasz meg akkor majd megy minden nyugodtan, de próbálj meg jobboldali véleményt leírni, olyan posztot megosztani, el is párolog az oldalad egyből.

2021. febr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mármint úgy gondoltam, hogy társadalmilag/jogilag lehet-e baj? Nyilván ezt sajna nem lehet tudni, hogyha hamar felfedődne, hogy csinálok ilyen oldt, esetleg bizonyos munkahelyeken nem tetszene, ha kiderülne, vagy ilyesmi.


Facebook banntól én nem félek. Egyébként stílusát tekintve én igyekeznék elhatárolódni mindkét oldaltól, és egyaránt mindnek az általam vélt hibáit, vagy helyes döntéseit is említeni, de nem foglalva állást egyik oldal mellett sem teljes mértékben.

2021. febr. 13. 14:23
 4/10 mindentudó99 ***** válasza:
Ha rendes véleményt ìrsz bármiről azonnal tiltanak 1-3 napra.
2021. febr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is jogi vonalon de számítanod kell rá, hogy:

-Megváltozik a világ

-Szemmel tartanak

-Csábítanak

-Lejáratnak

-Tönkreteszik az életed.

Ha pontenciálissá válsz, vagyis több százezres követõ táborral rendelkezel, benne van a pakliban, hogy:

-Zsarolnak

-Fenyegetnek

-Ellehetetlenítenek


Ennek ellenére fõleg ha nem a fideszt akarod reklámozni, azt mondom nagy levegõ!

2021. febr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Persze a 15-20 ezres kedvelés az egyelőre nyilván még tárgytalan, ez csak egy esetlegesen bekövetkezhető opció.


"Ennek ellenére fõleg ha nem a fideszt akarod reklámozni, azt mondom nagy levegõ!"


Igazából egyiket sem akarom reklámozni, pont ezért gondolkozok ilyen oldalon, mert 1-2 általam is követett olyan személy van, aki mindkét oldaltól független, de sokszor azt látom, hogy az ilyen személyeket gyakran megbélyegzik egyik vagy másik párt bérencének, ha nem szidja vehemensen egy adott posztban valamelyik pártot. Nagyon kevés a pártfüggetlen véleménycikk író a közéletben. Nyilván én csak egy "kis" ember vagyok, nem egy népszerű újságíró, de úgy gondolom, hogy kicsiben is el lehetne kezdeni, aztán meglátom mire jut az oldal ezzel az iránnyal.

2021. febr. 13. 14:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Ahogy érzed
2021. febr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ellepnek a trollok.
2021. febr. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%
#3, ha elhatárolódás a liberális oldaltól,akkor nácinak leszel minősítve, az még nem jelent jót.
2021. márc. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Helyes válasz ***** válasza:
Ahogy vesszük.Mondhatod majd magadnak.Csak "eltűnő-dtem."
2021. ápr. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!