Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Leendő anyósom miért nevez...

Leendő anyósom miért nevez kislánynak?

Figyelt kérdés

Bárkinek mesél rólam, mindig úgy emleget, hogy a kislány. Esetleg úgy, hogy a “leány”. Nem vesz komolyan ?

31 vagyok, anyós 55.


2022. aug. 20. 18:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
88%

"van különbség abban, ha valaki "kislány"-nak hív, vagy a "kislányom"-nak"

Ezt nem hangsúlyozni kell, hanem rákérdezni, hogy a beszélő szerint mi a különbség, mert ebből is lehetnek félreértések. Én pl. ismerek olyat, akit úgy mutatott be a családjának a tájnyelvet beszélő udvarlója, hogy "a kislányom" (olyan értelemben, hogy ez az a kislány, akivel én járok, tehát aki az enyém :) ).

2022. aug. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
91%

Ne akadj fenn ezen. Bizonyára kedves vagy neki és a kislányának tekint, azaz szeret Téged.

Ffi.

2022. aug. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
93%
Nekem volt olyan kolléganőm, akit nyugdíjból hívtak vissza.. Az ötvenes kolléganőket is kislánynak hívta XD A legcukibb az volt, mikor a kisunokája, - csöpp óvódás gyerek - utánozta a nagyit, és úgy kínálta körbe sütivel az ötvenes nőket hogy "vegyetek kislányok "
2022. aug. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%

Ez tök ari...♥️

N

2022. aug. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Nem erdélyi, hanem kárpátaljai származásúak-de már 20+ éve Magyarországon élnek.

Nem tudom, én nem hallottam sose hangsúlyozni, mert előttem nem mondja, csak a párom mesélte.

Illetve ha valami -szerinte-butaságot csinálok, akkor olyan leszólóan emlegeti, hogy “kislányom, ezt ne így, meg ne úgy csináljad”

2022. aug. 20. 20:01
 16/23 anonim ***** válasza:
90%
Ez csak neked leszóló. Ha nem bírna, nem hívna úgy hogy kislányom. Ha meg tanítgat, fogadd el, mert tőle a legkönnyebb ellesni miket szeret a párod.
2022. aug. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
91%
#9: Azért egy 55 éves nőnek nem lehet annyira öreg fia, akinél egy 31 éves sokkal fiatalabb lehetne.
2022. aug. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

"de már 20+ éve Magyarországon élnek"

Az semmit se számít, attól még a gyerekkora óta használt nyelvjárása nem kopik el (főleg, ha nem akarja akarattal megváltoztatni, és miért akarná?).

2022. aug. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Egy évvel idősebb tőlem a párom...
2022. aug. 20. 20:31
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert még nem vagytok házasok, ez valami szokásehet szerintem, nincs benne semmi rosszindulat. Szomszédom is mindig lánynak, kislánynak hívott. Aztán mikor összeköltöztem a pasimmal asszonylánynak. Házasság után egész máshogy beszélt velem, már "egyenrangúnak" tekintett, a nevemen szólított, meg fiatalasszonynak.
2022. aug. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!