Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a kislánynak...

Hogyan mondjam el a kislánynak majd hogy az apjának nem kell?

Figyelt kérdés
2019. aug. 18. 06:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Sehogy, hidd el nagyon hamar rá fog jönni, én is rájöttem. A lényeg hogy azt tudatosítsd benne te mennyire szereted.

Az én apám is lelépett mikor anya terhes lett velem, és kb egy éve bukkant fel, mikor már rég nagyon jó anyagi körülmények között éltem, hogy segítsek neki, támogassam mert egyedül van és súlyos beteg aminek a kezelésére rengeteg pénz kellene.. Hát jól a szemébe röhögtem,és rávágtam az ajtót. Azóta ha jól tudom valami lepra elfekvőben agonizál. Tehát ne akard hogy a kislánynak rossz véleménye legyen az apjáról, kialakul ez benne magától is, te ne erőltess rá semmit.

2019. aug. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora a gyerek? És semmiképpen se úgy mondd el hogy "nem kellesz apádnak" Hacsak nem az a cél hogy bántsd a gyerekedet.
2019. aug. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%
Milyen kislánynak? Ki "a kislány"?
2019. aug. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Sehogy. Ilyet nem mondunk egy gyereknek. Nálunk apuka félúton a terhesség alatt meggondolatlan magát és lelepett. A gyerek azóta már túl van a kamaszkoron is, sosem látták egymást. A miért nincs apukám kérdésre nálunk mindig őszinte választ kapott, igaz semmire se ment vele, hiszen ez a nem tudom volt. Valóban nem tudtam miért, de egy idő után már nem is érdekelt. Ahogy őt sem.
2019. aug. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad szidni mert akkor azt fogja gondolni főleg kamaszként hogy az apjával biztos jobb és hogy miattad hagyott ott titeket (ismerek ilyet). Magától rá fog jönni hogy milyen az apja
2019. aug. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt nekünk is mondata a gyermek pszichiáter. Mármint hogy nem szabad szidni az apát. Mondjuk nem azért, mert vele akarna élni, hanem azért, mert már kicsinek is tisztában van vele, hogy fele részben az apabol van, így úgy fogja érezni, őt magát szidod.
2019. aug. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Így inkább sehogy, teljesen felesleges.
2019. aug. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
9%

Amiatt a "majd" miatt válaszolok neked. Mi is van amögött a MAJD mögött? Kié is a kislány pontosan? A tiéd vér szerint, vagy örökbefogadtad, vagy csak valaki gyerekéről beszélsz?


A gyerek nem a tulajdontárgy. A gyereknek szülő kell, mindhettő. Tudatosan vállalunk gyereket, mert most 2019-et írunk, és nem azért, mert Orbán vagy a buta katolikus papok azt szajkózzák, hogy "fogy a magyar". (Jelenleg 8 millárd ember él a Földön. Tudtad?) Ha gyereket vállalunk, azt nem egyedül döntjük el, hanem a pasival együtt, aki odateszi magát a gyerekgyártás mellett annak neveléséhez és felneveléséhez is.


Ha a gyereked a te hibádból apa nélkül nő fel, olyan hatalmast ártasz neki, amit alig lehet bepótolni. A személyisége iszonyúan sérül, főleg, ha 18 éves koráig azt hallja, hogy az apja ilyen meg olyan volt.


Tessék filmeket nézni, könyvet olvasni és senki ne jöjjön nekem ezzel a "bepottyant" gyerek-dumával! Aki nem akar gyereket, annak nem lesz gyereke. Ha pedig akar, az vállalja fel a felelősséget azért, mert azt a gyereket a világra hívta.


Ha a tiéd a gyerek és az apjának nem kell, akkor akkor mondd el neki, amikor fel tudja fogni azt, hogy nem kell az apjának, DE ebben te is benne vagy. Neveld fel úgy, hogy ne gyűlölje az apját - azaz magad dolgozd fel azt belső sebet, hogy szakított veled a pasi és otthagyott a gyerekeddel vagy te váltál el tőle, mert egy brutál állat stb. - és ezáltal ne gyűlölje meg az összes férfit.


Soha, soha ne tedd áldoztattá a gyereket, ha szereted.

2019. aug. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Hamarabb észre fogja venni, mint azt gondolnád
2019. aug. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

Szerencsére jogilag teljesen rendben van, ha a nő egyedül dönt az abortuszról, szerintem erkölcsileg is, de általában az erkölcsi kérdéseket alátámasztja a jog.


A mai világban szabadon dönthet az ember arról, hogy húzzon e gumit a farkára akkor is, ha a nő fogamzásgátlót szed! A mai világban, ha a pasi pancser volt a fogamzásgátlás terén, mert az élvezetre hajtott, fizetheti a gyerektartást.


Egyedül nevelem a gyerekem, még csak 5 éves, de nagyon nehéz néha. Legtöbbször könnyű.


Én azt mondom, hogy sokfajta család van, van, ahol egy anyuka-egy apuka, két anyuka-két apuka, de a legtöbb helyen egy anyuka meg egy apuka van.


Mi nem tartozunk a többséghez. Ahhoz, hogy egy gyerek legyen, 2 ember szereti egymást(egy fiú és egy lány szerelmesek és babájuk lesz) és eldöntik, hogy babát szeretnének, és akkor a baba lesz.


Ennél többet még nem igényel a gyerek, de majd kiegészítem mindenfélével, de egyelőre feltételezem, hogy az erős többséghez tartozik, később tudni fog az örökbefogadásról, válásról, melegekről, lombikról, de ennek még nincs itt az ideje.


Annyit tud, hogy a babák a nénik hasában nőnek, és aztán a családjukhoz érkeznek meg.


Apuka vagy anyuka nem mindig marad a család része, van, hogy egyszerűen nincs, ahogy testvér sincs mindenkinél.


Konkrétan neki azt fogom mondani, hogy én és az apukája nagyon szerettük egymást, így lett ő, de aztán úgy döntöttünk, hogy én és a gyerekem ketten leszünk egy család.


Én nagyon igyekszem, hogy ne miattam utálja majd meg az apját, szerintem rossz a gyereknek, ha utál egy családtagot, kivéve, ha ez teljesen magától alakul ki benne.


Ha majd felmerül, (általános közepe táján remélem), hogy az apja miért nem tölti vele a hétvégéket, mint más apa, azt fogom mondani, hogy az ő apja beteg, nem akar meggyógyulni, ezért nem jár ide.


így is gondolom, mivel függő.


Nehéz úgy sejtetni a valóság barátságos részeit, hogy ne tűnjön hazugságnak, ha politikus lennék, biztos jobban menne

2019. aug. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!