Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Rossz vagyok amiért nem...

Rossz vagyok amiért nem engedem, hogy apósom nálunk töltse az autóját?

Figyelt kérdés
Egy kis teljesítményü szigetüzemü napelemes rendszert üzemeltetek, ami épp csak kicsit tehermentesít a hálózattól, apósom pedig nemrég vett egy plugin hibridet. Mivel pont velünk szemben lakik, előállt az ötlettel, hogy milyen jó lenne, ha nálam tölthetné az autóját, mert há az ingyé van. Mondom neki, hogy a rendszer csak abban az esetben bírná tölteni az autót, ha azon kívül nincs más fogyasztó. Tehát én közben nem tudnék ingyen fúrni-faragni, vagy használni a számitógépet, tévét stb. Igy csak abban az esetben tölthetné, ha mi épp nem vagyunk otthon, és nem használunk áramot. Éjszaka sem lehet, mert nem fogom a saját (meglehetősen dága) akkumat amortizálni az autójára. Ezután láthatóan megsértődött és lekezelően beszélt.

2022. szept. 1. 17:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Magyarázd el apósodnak, hogyan működik egy ilyen rendszer. Vagy túl bonyolult lesz, hogy felfogja, vagy megérti. Jó, hogy a meleget ne te vidd át zsákban neki.
2022. szept. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod neki, hogy az ingyen áram neked egy csomó pénzedben van.

Csináltasson ő is magának egy napelemes rendszert, és lesz neki is "ingyenárama" 1-2 millióból.

2022. szept. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%

Hát kellett neked az após/anyóssal szemközt megtelepedni!!

Én a lehető legmesszebb költöznék tőlük,

akkor még talán jó viszonyt lehet velük fenntartani.

2022. szept. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
19%
Jaj nekem is mostanában úgy szorít a gyémántcipellőm! :(
2022. szept. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem nem érti.
2022. szept. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Maga a rendszer műkodését. Ezért azt hiszi hogy neked ingyen van.
2022. szept. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
98%
Dehogy vagy rossz,a döntésed teljesen ésszerű minden normális ember számára elfogadható.A hiba nem benned van.
2022. szept. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázd el neki hogy is működik
2022. szept. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen logikusan döntöttél és válaszoltál. Max, ha kicsit szeretnél neki engedni, akkor azt felvetheted, hogy ha ti nem vagytok otthon, akkor esetleg töltheti, de amúgy nem. Vagy javasold neki a céget, akivel a napelemet csináltattad. Szokták mondani, hogy akinek majomra van pénze, legyen banánra is.
2022. szept. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled is és az itt válaszolókkal.


Nagyon mérgező tud lenni egy családi kapcsolatban az ilyen hozzáállás. Én legszívesebben megmondanám neki, hogy ruházzon be annyival több napelemre a tetőmre, mint amennyi kiválthatná az ő töltését és akkor tölthet nálam.. de azzal még inkább magamra haragítanám :D


Én leülnék vele beszélni és számokkal is mutatni neki, hogy pont annyira lett méretezve a rendszer, hogy titeket ellásson, de nem vagytok Paks, és ha nálatok töltene, akkor nektek az ráfizetés lenne, ami miatt a sziget üzemű rendszer sem térülne meg nálatok. Ezt meg kell(ene) értenie mindenképp.

2022. szept. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!