Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én voltam pimasz az anyóssal?

Én voltam pimasz az anyóssal?

Figyelt kérdés
Bocsi csak meg tanulom a nyelvet, remélem mindenki érteni fogja. Szóval Magyarországon élek barátnőmmel és volt nálunk anyós barátnőm anya. Van nekünk 2 macskánk akit szeretünk és a házban lakik velünk. Anyós látta macskát az ágyban és kidobta hogy szegény cica vagy 15 lábat repült de szerencsére lábra esett és nem lett neki baj. Mikor láttam mi csinál ideges lettem és hangosan mondtam neki hogy te mi a fene csinálsz macskámmal? Nem beszélek jól és mikor vagyok ideges és gyorsan kell mondani akkor hibázok és nem mondom jól hogy te vagy maga. Ezután ő volt sértve mert én kiabáltam neki és nem mondtam szépen hogy maga mit csinál hanem te. Azt mondta nekem hogy pimasz vagyok (akkor nem tudtam mit jelent később néztem szótárban) mert így beszélek vele és ő csak segíteni akart mert macskának van kint helye. Én országomban nem szokás másnak állatát kidobni vagy bántani és nekem sem tetszik ha bántják macskámat. Vagy itt Magyarországon nem szeretik cicákat?

2022. szept. 8. 19:32
1 2 3 4 5
 1/44 anonim válasza:
88%

Nyugodj meg!

1. Tök jól írsz magyarul.

2. Nem, egyáltalán nem voltál pimasz, de ha legközelebb találkoztok, azért kérj elnézést, hogy ebből majd ne legyen konfliktus.

3. De, Magyarországon is szeretik a cicákat, de persze vannak olyan emberek akik nem. Talán az anyósod is ilyen. :)

Amúgy megkérdezhetem hogy honnan származol?

2022. szept. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim válasza:
95%

Nem voltál pimasz, nem direkt mondtad ezt neki, és ezt ő is tudja..

Ez nem szép dolog tőle, inkább neked kéne mérgesnek lenni rá, mint neki rád..

Egyébként itt Magyarországon is szeretik a macskákat, csak az idősebb korosztályban sokan úgy gondolják hogy az állatnak kint a helye..

Ne aggódj miatta:)

2022. szept. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

Nem jövök putri országból, portugál vagyok! De ha te nem érted mit mondok neked saját nyelveden akkor beszéljünk tovább én nyelvemen.

O que acha?

2022. szept. 8. 19:50
 4/44 anonim ***** válasza:
72%
Rossz emberek a magyarok, majd rájössz idővel, pl a 3. válaszoló. Anyósokkal meg itthon mindig a baj van.
2022. szept. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
75%
8. "Országodba" XD Kösz, nem tudtam, hogy a tied. Ahhoz képest, hogy putrinak nevezek Portugáliát, magyarország sokkal nagyobb putri.
2022. szept. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
87%
8aska szerintem meg te vagy prosztó!
2022. szept. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
Te vagy olyan buta hogy téged be sem engednek portugáliába, nem kell neked nyelv tanulni.
2022. szept. 8. 20:14
 8/44 anonim ***** válasza:
96%

A magyar egy nagyon nehéz nyeld, szerintem tökre jól megy. Sokkal jobban érthető az írásod, mint egyeseknek, akik ráadásul itt születtek. :)

Itt is szeretjük a cicákat, csak sajnos sok a rossz indulatú, öntörvényű ember. Az anyós valószínűleg régi módi, esetleg vidéken nőtt fel, ahol egeret fogni tartották a macskákat. Ott haszonállatként kicsit máshogy kezelték őket. Valószínűleg emiatt hihette azt, hogy a cica tilosban jár az ágyban, és úgy döntött, megleckézteti, mintha csak a sajátjával tenné, hogy többet ne vetemedjen ilyesmire.

Sajnos az idősebb emberekre még jellemzőbb, hogy bele sem gondolnak, hogy más háznál esetleg más a szokás, és hogy attól még, hogy valaki valamit másként csinál, lehet az úgy is jó.

El kell fogadni, hogy az anyós az ilyen bogaras, nem szabad magára hagyni a cicákkal. Jobb, ha a békesség végett bocsánatot kérsz, felesleges haragot tartani. De én a helyedben többet nem engedném a cicák közelébe az öreglányt. :)

2022. szept. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
90%

8:jogos😂

De ha tényleg portugál, akkor nem érdemel csesztetést, mert nagyon sokat kell ahhoz tanulni, hogy ilyen szintet elérjen a nyelvben, akkor is, ha nem tökéletesen beszél.

Kalányos Ronaldónak Borsodból sem menne jobban, pedig neki elvileg anyanyelve a magyar.

2022. szept. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem a macskákat, de eszembe sem jutna kidobni senki macskáját a saját házából.
2022. szept. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!