Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Diplomatikus legyek inkább...

Wycara kérdése:

Diplomatikus legyek inkább vagy karakteres?

Figyelt kérdés

Jelenleg nem dolgozom, férjem sokat van HO-ban, akkor általában vidéken vagyunk anyóséknál a kertes házban. egyszerüen nem tudom magam jól érezni náluk. A pasija elég problémás, az a fajta aki szereti keresni az okokat ami miatt lehet idegeskedni, emelett elég sokat iszik, a férjem huga serült, enyhe értelmifogyatékos, iszonyatosan igénytelen, ami valszeg abból ered, hogy anyós is az. Tipikus a 10ezredik üres vödrös tejfölös doboz is kell, jó lesz az még valamire. Minden koszos és kupis. Képesek hetekig elnézni hogy ráfolyt a vér a konyhapultra, leszarják. emellett gluténérzékeny vagyok, anyós imád főzni, állandóan mindenfélét készít, nekem is. Papíron mentesen, de a gyakorlatban szinte mindig rosszul vagyok, hasfájás, hányinger, véres fosás. Többször beszéltem már vele, hogy ha nekem készít ételt akkor mire kell figyelni, elvileg figyel, de nyilván nem. Mondtam neki, hogy tudok főzi ,megcsinálom én. Azt mondja oké, aztán persze mégis készít nekem is.

Plusz már most arról álmodoznak, hogy majd ha lesz unoka milyen jó lesz. Amitől már előre félek, szó szerint.


A kérdésem, szerintetek inkább vállaljam be az esetleges sértődést, azán max nem megyek vidékre a férjemmel, vagy próbáljam meg újra szépen megbeszélni vele, hogy értse meg, figyelni kell arra, hogy tényleg mentes legyen amit készít? Elvileg szerdán megint megyünk hozzájuk, nem sok kedvem van, őszintén.

Inkább diplomatikusnak vagy inkább karakteresnek kellene lennem? egyéb problémákba bele se akarok menni, azok annyira nem érdekelnek, a saját lakrészünk rendben tartjuk, ha nekik jó hogy retekben élnek, egészségükre.



2022. szept. 26. 15:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem értem? Nem mész és kész
2022. szept. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Beszéld meg a férjeddel, hogy maradjatok otthon. Nem kell folyton az anyósnál lenni.
2022. szept. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
12%
Diplakartelles legyél
2022. szept. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Mi a fityfenének mentek ilyen viszonyok közé?

Természetesen te ne menj, ha nem akarsz, de én azt se értem, hogy a férjed hogyhogy jól érzi magát ilyen viszonyok között.

Ja, és normális férfi a feleségével akar együtt élni, nem az anyukájával. Lehet, hogy mondjuk kéthetente meglátogatja az anyját, de alapvetően a feleségével akarna együtt élni, nem az anyjával.

2022. szept. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%

Fuj, de undorító.

Minek mentek oda? Romantikus, hogy a férjed ilyen igénytelen helyen nőtt fel.

Mindenképpen szülj ide, legalább ötöt! Aztán majd írj ki ide kérdést, hogy jajmitcsinálj és segítünk.

2022. szept. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

"férjem sokat van HO-ban, akkor általában vidéken vagyunk anyóséknál"

Minek? Legyetek inkább általában otthon. Ha a férjednek örökös HO állása lenne, akkor oda is kéne költözni anyósékhoz, vagy mi a franc?

2022. szept. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

Miért kell lemennetek? Menjen a férjed inkább.


Egyébként nem értem a dilemmát: Ha meg lehet oldani hogy nem mentek le, akkor ne menjetek le. Szerintem lehet egyszerre diplomatikusnak és karakteresnek is lenni. Főzz előre hogyha ennyire probléma az étel, és nem lehet az anyóssal megbeszélni.

2022. szept. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Kólauborkával ***** válasza:
65%
Én csak kaja után szimplán rájátszósan nyomatnám, hogy persze, érzik a beleim mennyire odafigyel, kösz többet én nem eszem, amit te csináltál….és tartanám is magamat hozzá.
2022. szept. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Elmész dolgozni
2022. szept. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

He? Nem is értem. Miért eszel ott akkor egyáltalán? Ilyen mocsokban nem is készülhet ehető étel számodra... Miért kell ott lennetek? Meg miért kell kiemelni, hogy vidéken? Szerinted csak Budapest van meg a vidék? Vidéken mindenki olyan mint anyósék?

Hány éves vagy, 16?

Menj el dolgozni, beszéld meg pároddal, hogy ne menjetek oda olyan sűrűn, max havi 1szer pár órára délután. Nem értem ezt a tanakodást.

2022. szept. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!