Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom miért akar annyira...

Anyósom miért akar annyira fiú unokát?

Figyelt kérdés

Miért van erre rá kattanva? Pedig neki amúgy van fia is lánya is, szóval nem lehet azért mert nála ez kimaradt. Emlékszem amikor sógornőm kislányt szült is milyen csalódott volt. Most mondta hogy reméli az enyém fiú lesz. Másnak is ilyen mániákus az anyósa? Nem értem miért érdekli ennyire, egyik unokával sem törődik igazából. Ő csak babázni szeret meg dicsekedni. Utána már nem érdekli a gyerek ha nagyobb.

Nálatok hogy álltak anyósok/apósok/ szülők ehhez a témához?



2022. szept. 29. 20:37
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
84%
A ferfi himivarsejtje hatarozza meg, milyen nemu lesz a gyerek. Kar, hogy a beleokoskodok minimalis biologiatudassal sem rendelkeznek. A 21. szazadban meg mindig itt tartunk, hogy a mai napig van, aki kepes a not hibaztatni amiert “nem kepes” fiut szulni. Agyrem, komolyan.
2022. szept. 30. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Pontosan kedves utolsó. Az a baj tájékozatlanok.
2022. szept. 30. 05:54
 23/33 anonim ***** válasza:
77%
Mert anyós, egy anyóstól ne számíts normális viselkedésre! Sajnos tapasztalat!!
2022. szept. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
13%
Azért, mert szerencsére nem egy liberálbolsevik, feministává aszalódott leszbikus nőimitátor.
2022. szept. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
73%
Elsőre mindenkinek tök mindegy volt. Másodszorra, mivel az első gyerekünk kisfiú lett, már mindenki picit afelé hajlott, hogy jöjjön egy kislány is. De nyilván csak egészséges mértékben ment a drukk, nem úgy, hogy ha megint fiú, akkor haza se hozzuk a kórházból. Én meg egyébként pont úgy voltam, hogy legyen fiú a második is, mert a fiam olyan jó arc volt mindig, babának is, totyogónak is, soha semmi gond nem volt vele...szóval mondtam, hogy ilyen jöhet még egy :D De a családnak jött össze, mert kislány lett. Már 2 éves. Jelentem, ugyanolyan jó fej, mint a bátyja.
2022. szept. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
61%

Biztos félre fogtok érteni, de azért leszögezem, hogy hülye az anyós, én sem értem ezt az "elsőre azért fiú kéne" beidegződést, én speciel elsőre lányt szeretnék, mindkét testvérem is, és apám is lányunokázna.


DE! Ha már lányunokánál tartunk, az azért tény, hogy fiú gyereknek hajszálnyival nagyobb a valószínűsége, és ezt a hajszálnyi (nem tuti, semmi nem garantált) esélyt pont a nők tudatossága tudja érvényesíteni - itt tizedszázalékokról van szó a 50-50%-hoz képest, de így van. Szóval ahogy undorító, ha valaki annyira középkori, hogy szerinte a nő "hibája", ha lánya születik, de a másik oldalt sem kell ugyanúgy fröcsögve tájékozatlannak nevezni.

2022. szept. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
74%

Hát nálunk apukám, amikor megtudta, hogy kislányt várunk, mondta egyből, hogy sokkal jobb a lány, nem fogják elvinni háborúba.

Ez 96-ban volt, én pedig a szokásos, ifjonti hevülettel: "Jaaaaj, apuuuuuú, hol élsz te?"

Aztán most meg...:(((

2022. szept. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
89%
#27 Elég friss volt akkor a délszláv háború élménye, azért mondhatta.
2022. szept. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
86%

#28

Igen, ez lehetett. (Már meghalt, de gondolok rá mostanában nagyon sokat, azért nem mondott hülyeségeket).

2022. szept. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
84%

Mielőtt várandós lettem volna mindig úgy beszéltünk a leendő gyerekeinkről hogy kisfiúkként hivatkoztunk rájuk. Valahogy olyan fiús szülőknek éreztük magunkat és más családtagok is ezt mondták.

Aztán amikor kiderült hogy kislányunk lesz akkor a férjem a fejét fogta szégyenében, amiért előtte azt gondolta hogy bármit is számít hogy milyen nemű lesz. Csak az a fontos hogy egészséges legyen, bármennyire is közhelyes ez.

Aztán amikor anyóséknak is bejelentettük hogy kislány lesz apósomnak az volt a reakciója a férjem felé hogy hát akkor jól elb*sztad. Még az utolsó hetekben is vizsgálgatta a pocakomat hogy nincs-e mégis fiús alakja. Akkor már azért kitört belőlem hogy ideje lenne feldolgozni hogy kislány lesz.

Mióta megszületett meg ő "papa szeme fénye", teljesen odavan érte, imádja.

De bennem azért hagyott egy kis tüskét a dolog.


Szóval azért ilyen is van.

2022. szept. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!