Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom úgy beszél hozzám a...

Anyósom úgy beszél hozzám a saját házában ahogy akar?

Figyelt kérdés

Anyósomékkal 2,5 éve élünk együtt a férjemmel és a gyerekünkkel. Igen, tényleg nagyon rendes volt tőlük, hogy megengedték azt hogy a saját házukban lakjunk velük, de nemsoká kész a házunk szóval lassan költözünk.

Időközben voltak azonban nyilván összetűzések köztem és anyósom közt. Alapvetően sose kedveltek igazán engem. Anyósom nagyon jó kapcsolatot ápolt a fiával, évtizedek alatt kiépült köztük egy nagyon bensőséges, igazi bizalmon és tiszteleten alapuló szülő-gyermek viszony.

Ezzel egyébként semmi bajom nincsen, ne értsetek félre. Igazából csak annyi volt ezzel a gondom, hogy nagyon elfogultak lettek egymással kapcsolatban.

Én is elég nehéz eset vagyok bevallom, elég sok családi gondom van, emiatt pedig sokminden érzékenyebben érint, ami persze egy olyan "tökéletes" és gondosan felépített családban nem volt egészen elfogadható. Nem vagyok az a csendes típus, megmondom a véleményem és azt is, ha valami nem tetszik.

Ha esetleg megmondtam a férjemnek, hogy azt pl.ne úgy csinálja mert (főzésnél esetleg) anyós rögtön jött és védelmére kelt a fiának vagy szúrósan nézett, ha esetleg "nem akart beleszólni". Igazából akármi történt, rossz-jó, ő ott volt és mint anyaooroszlán bevédte a "kisfiát" a gonosz boszorkánytól. A férjem is mindig őt védte igazából.

Nyilván szétszórt vagyok, volt, hogy gyerek mellett nem tudtam figyelni a házban lévő dolgokra (égve hagytam a villanyt stb). Egy idő után észrevettem, hogy mindenért engem hibáztatott, akármi történt a házban...

Közölte velem, hogy a velem való kapcsolat miatt hízott meg a fia, csak én akartam a gyereket, nem vagyok normális (ha esetleg menzesz alatt idegesebb voltam) stb...) A gyerekem előtt nevezett pukkadtbékának stb.

Egy idő után megelégeltem és hát volt, hogy én is kiabáltam vele. Nyilván a saját házában. Mondtam, hogy ne szóljon bele főleg a gyereknevelésbe, de közölte velem, hogy a házában ő parancsol.


Most akkor ezekszerint, ha beköltözök a házamba akkor én is úgy beszélek vele ahogy akarok?



2022. aug. 2. 14:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
79%
Te is megéred a pénzedet és az anyósod is
2022. aug. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
85%
Az anyósod sem egy szent, de neked meg nagyon nem kellett volna más nyakára szülnöd.
2022. aug. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
87%
Férjed a leggázabb, neki melléd kellett volna állnia
2022. aug. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 A kérdező kommentje:
Nem szültem más nyakára, de örülök ha ebből ezt szűrted le kedves második.
2022. aug. 2. 14:20
 5/71 anonim ***** válasza:
89%

Az anyós házába szültél egy mama pici fiának, szóval de ,anyósék nyakára szültél akár tetszik akár nem.


Egyébként ebben az egészben a férjed a leggázabb.

2022. aug. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 A kérdező kommentje:
Csak és kizárólag a férjem miatt költöztem oda hozzájuk ideiglenesen. Tudom, nyilván én vagyok a hülye stb.
2022. aug. 2. 14:23
 7/71 anonim ***** válasza:
89%

"Most akkor ezekszerint, ha beköltözök a házamba akkor én is úgy beszélek vele ahogy akarok?"


Oda ő nyilván vendégként jönne. A vendéggel meg udvariasan illik bánni. Ha ő bunkó, akkor viszont nem vagy köteles újból hívni és elviselni.


Életed egyébként totál tipikus, minden probléma előre látható volt.

Anyósod rátelepedett a fiára, de neked ez az anyuci-pici-fia lett a szívszerelmed. Ez se véletlen ám! Azért lett ő, mert te is olyan megmondóember vagy, mint az anyósod. A férjed meg értelemszerűen olyan párt választott öntudatlanul, mint az anyja.

Beköltöztél egy olyan anyós-após mellé, akik sose kedveltek igazán - ezt magad írtad. Hát ez nagy bukta. Ezek után az a csoda, hogy a házasságod nem ment rá, ill. nem vágtátok egymásba a nagykést anyósoddal.

És természetesen anyósod és fia között nincsen tisztelet. Ha ui. anyósod tisztelné a fiát, akkor tisztelné a fia választottját is. Ordít a leírásodból, hogy téged semennyire sem tisztel. De a férjed sem, mert akkor pl. leállítaná az anyját, amikor fogadatlan prókátora akar lenni a legpitiánerebb vitáknál is. Vagy amikor mindenért téged hibáztat, meg pukkadtbékának nevez.


Ha beköltöztök a saját házatokba, teljesen megértem, ha anyósodat kb. szökőévente akarod ott látni, és te is hasonló gyakorisággal mennél őhozzájuk. Arra kérlek, a gyereknek a nagymamájával való kapcsolattartását viszont ne akadályozd. Attól, hogy valaki anyósnak böszme, még lehet szerető szívű nagymama, aki sok örömet ad az unokájának.

2022. aug. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 A kérdező kommentje:
Az ideiglenes költözés mit mond neked? 2,5 évig odaszültem a gyereket? De ez nagyon trollszagú kijelentésnek tűnik nekem, igazából mindegy is.
2022. aug. 2. 14:26
 9/71 anonim ***** válasza:
88%
Itt a legnagyobb probléma hogy a férjed nem képes kimászni anyuci valagából.
2022. aug. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
77%
A férjed miért nem nyissa ki a száját?
2022. aug. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!