Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet erre mondani?...

Mit lehet erre mondani? Anyósom a férjem előtt állandóan megszól a súlyom miatt. A legmegalázóbb az, hogy mikor náluk vagyunk, ő akar nekem szedni ételt a tányéromba, mondván vigyáz az alakomra.

Figyelt kérdés
Hogy lehet ezt hosszú távon jól kezelni?

2020. jún. 15. 12:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%

A férjed erre mit szól?

Nálunk mindenkinek én szedek, hiszen én vagyok a háziasszony, én szolgálom ki a vendégeket, úgyhogy ebből még messze menő következtetést nem vontam volna le. Mondjuk egy ilyen vigyáz az alakomra dumára csípőből "köszönöm, nem szükséges, majd en eldöntöm milyen alakkal érzem jól magam" lenne a válasz.

2020. jún. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Le kell sz*rni, ha jól érzed magad a testetben mit számít ki mit gondol róla
2020. jún. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Rá kell szólni, hogy nagyon kínos, amit csinál! Ha nem akarsz vele összeveszni, akkor kérd meg a férjedet, hogy beszélje meg vele.
2020. jún. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
11%
Az esetleg felmerült benned, hogy félt?
2020. jún. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Ha egyszer történne ilyen, akkor udvariasan nevetnék, és ráhagynám a dolgot valószínűleg. Ha rendszeresen ez van, akkor viszont megkérném a férjemet, hogy beszéljen az anyjával. Mármint amikor kettesben vannak, vagy telefonon, és persze úgy, hogy lehetőleg ne említse, hogy én kértem.
2020. jún. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
29%

És van igazság abban, ahogy anyósod bánik veled? Túlsúlyos vagy? Ami önmagában nem lenne gond, de lehet te nem érzed a mértéket,hogy mennyit kellene enni.

Én mondjuk úgy, a nevelt fiam barátnőjének egyszer engedtem meg hogy szedjen az ételből, mikor el jött ebédelni. Az egy dolog, hogy nagyon kövér szegény, de nem törődve a többiekkel, majdnem mindent kiszedett magának.

Szóval a lényeg, ha ráhagyom, akkor nem tudja mennyi az annyi. Ha te nem ilyen vagy, akkor beszélj a pároddal. Vagy neki nem esik rosszul, ha a barátnőjét gúnyolják?

2020. jún. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem meg mindenki felnőtt ember és el tudja dönteni, hogy mennyit és mit akar enni. Senkinek nincs szüksége ilyen kényes témában kéretlen tanácsra. Az egy másik dolog, ha valaki olyan tapló, hogy kiszedi az összes kaját a tálból, akkor rá lehet szólni, hogy légyszi hagyjál már másnak is. De ez nem súly, hanem tahóságfüggő. Én is megkérném a férjemet, hogy állítsa le az anyját. Te sem mondod neki, hogy "Juci néni, ne főzzön már ennyit, hát így is fél lábbal a sírban van, kímélje magát". Csupa jóindulat ez az állítás is, hiszen csak félti az ember, mégis über bunkó lenne ilyeneket mondani, nem?
2020. jún. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"Kár, hogy nem az idegrendszeremre vigyáz a kedves anyuka!"


Sosem szerettem, ha más szed nekem. Én tudom miből mennyit szeretnék vagy nem szeretnék.

2020. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A férjed mit mond erre, vagy hogyan reagálja le a szitut?

Amúgy a 8-as válaszadónál ott a pont :D

2020. jún. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom is állandóan beszólogat nekem is és a saját lányának is pedig én nem vagyok túlsúlyos. Engem már nem érdekel , vagy meg se hallom, vagy kinevetem mert azt is nézni kell, hogy ki mondja...na már most az én esetemben nem éppen vékony nő mondja :D
2020. jún. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!