Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom a lányom születésnapjá...

Anyósom a lányom születésnapjára szeretne jönni?

Figyelt kérdés
Anyósomék másik országban laknak. Nemsokára három éves lesz a lányunk (tehát első szülinap, amiből talán kicsit fel is fog valamit). Anyósom közölte, hogy akkor meglátogat minket akkor. Én ezt egyáltalán nem szeretném, szeretném ha ezen a napon csak magunk lehetnénk, nem kéne senkihez alkalmazkodni, senki szövegét hallgatni, hanem jól éreznénk magunkat csak mi négyen. Férjem ezt nem érti, mi a bajom. Anyóssal nem felhőtlen a viszony és eléggé fárasztó számomra, nem akarom, hogy idejöjjön és elrontsa a meghitt ünneplést. Mondtam, hogy jöjjön egy hétre rá (mert nyilván ha jön akkor rögtön több napra,nem pár órára). Szerintetek gonosz vagyok, hogy ilyet mondok?
2022. okt. 23. 21:01
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
68%
Miért lennél gonosz? Egy hétre rá pont ugyanúgy meg tudja ünnepelni a szülinapot. Én gyerekkoromban meg jobban is szerettem az ilyet, mert többször voltam én ünnepelve, nem csak egyszer.
2022. okt. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Férjem szerint igazságtalan vagyok és az ő gyereke is, nehogy már egyedül ilyet eldöntsek :( én meg azt nem értem miért nem lehet ezt egyszerűen csak tiszteletben tartani?
2022. okt. 23. 21:05
 3/41 anonim ***** válasza:
74%
Tipikus, ha nincs probléma keressünk magunknak. Ha azt kérné ti menjetek, akkor az lenne a baj. Ha nem jönne akkor meg az. Nem tudom milyen konfliktus van köztetek, de senkit sem lehet egy másik országból iderángatni, mert nekem most olyan nyifi-nyafi kedvem van. Nyilván az utazást meg kell szervezni,stb stb.
2022. okt. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Én aztán nem akarom iderángatni, sőt...de nincs kedvem ahhoz, hogy egy hétig farasszon, mikor én ünnepelni szeretnék nem idegeskedni.
2022. okt. 23. 21:10
 5/41 anonim ***** válasza:
84%

Igazaboleg lehetne unnepleni a szulinapjat negyesben is, meg anyos erkezese elott, ha valoban csak az lenne neked a fontos, hogy egyutt legyetek.


De itt nyilvan arrol van szo, hogy gyulolod az anyost, igy nem akarod, hogy nalatok legyen egy hetet. Ami ertheto, gondolom ennek van alapja.

Ki kene talalni valami kompromisszumot, mert a ferjednek ezek szerint nincs baja az anyjaval, gondolom az unoka is szereti, szoval nekik meg joguk van latni.

Ha hotelben lakna? Az ugy mar jo lenne?

2022. okt. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
16%
A férjed jó gyöker, hogy nem akar téged megérteni.
2022. okt. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
84%
6, a feleség is jó gyökér, hogy nem akarja a férjet megérteni.
2022. okt. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
90%
Általában így megy ez a családban. A pici miatt félre kellene tenned a sérelmeidet, és pozitívan hozzáállni a dologhoz. Ez egy családi esemény, a férjed joggal várná a nagyi jelenlétét, de persze neked muszáj ebből is cicaharcot, ego kérdést csinálni. Pedig egy ilyen esemény képes változást és megbékélést hozni, de azt mindkét félnek akarni kell. Lehetnél te az aki tesz egy lépést efelé, és ha nem jön össze, akkor legalább a te lelkiismereted tiszta lehet, és lesz okod megvétózni a hasonló nemkívánatos látogatásokat. Legyél jó fej, így mindenki örül!
2022. okt. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
31%
érthető amúgy kössetek kompromisszumot pl hogy kevesebb napra.
2022. okt. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem teljesen normális, ha a nagyi szeretne ott lenni az unokája szülinapján. Nem kell elzárni a gyereket mindenkitől, úgyis mindig veletek van.
2022. okt. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!