Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Meg kéne hívjam anyósomékat...

Meg kéne hívjam anyósomékat karácsonyra?

Figyelt kérdés

Három éve vagyunk házasok férjemmel és eddig külföldön éltünk. Idén hazaköltöztünk anyósék lakásába. Béreljük tőlük a lakást.

Az elképzelésem szerint együtt szeretném tölteni a szent estét férjemmel, másnap pedig meglátogatni anyósomékat.

Anyósom felháborodott és megsértődött, hogy nem náluk töltjük a szentestét és hogy nem hívom meg őt,férjét, a párom húgát és annak jegyesét ebédre karácsony első napján.

Nálunk nincs is ennyi hely, hogy ennyi embert leültessek, ők meg három szintes házban élnek. Egyébként karácsonykor ő meg sosem főz, kekszeket esznek szentestén és másnap étterembe mennek.

Nem értem, tudom hogy gesztus lenne részemről de szerintem mi a férjemmel külön család vagyunk egy bizonyos értelemben, miért nekem kell a családösszetartó ebédet megcsinálni. Jogosan vagyok kiakadva vagy nincs igazam?



2022. nov. 19. 16:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
99%
Igazad van. Ilyesmit önszántából vállal be az ember, nem kiosztják a feladatot. Másrészt teljesen érthető, ha szenteste kettesben akartok ünnepelni - bár emellett az is érthető, ha az anyósék is szeretnének veletek ünnepelni, családonként változó, hogy ez hol működik és hol nem.
2022. nov. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
99%

Hát én sem hívnám meg őket szentestén, s nem is mennék sehova. Az csak a miénk, a mi kis családunké.

Ha megsértődött, majd megbékül.

Karácsony első napján ha meghív, elmegyek, de ha nem lenne helyem hova tenni őket, akkor nem lenne semmi. Neked nem kötelességed.

2022. nov. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%
Egyaltalan nem kötelezö.
2022. nov. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

Valahol szokás, de a legtöbb családban nem így megy a módi. Nálunk is a szülők hívják magukhoz a gyereket és azon a napon megyünk, amelyiken MI szeretnénk. Én ilyen után, biztos hogy jól összevesztem volna anyóssal.

De hát amúgy mi okosat lehet mondani, mikor az ő lakásukban laktok...végülis ha csak nem tetszik anyóséknak valami, majd kidobnak egyszer. Majd meglátod, ha felkerül egyszer a téma, hogy milyen hálátlanok vagytok. :)

2022. nov. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
7%
Én megértem mindkét oldalt, szerintem dobjatok fel egy érmét, aztán döntsön a jószerencse. Ha fej, mennek hozzátok, ha írás, nem.
2022. nov. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk mindig az volt a szokás, hogy szentestén mentünk anyósomékhoz, meg másnap ebédre. Mivel szüleim másik városban éltek, hozzájuk vagy karácsony napján este vagy karácsony másnapján. Mióta gyerekeink megházasodtak, szenteste ők jönnek hozzánk. Karácsony napján a fiamék jönnek ebédre ( a menyem szerb, januárban ünnepli a karácsonyt), a lányomék viszont a vejem szüleihez, hozzánk meg vagy huszonötödikén este vagy huszonhatodikán ebédre. Nekem valahogy logikusabb, hogy a szülőknél van az összejövetel.
2022. nov. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
A férjednek mi a véleménye?
2022. nov. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
98%
szerintem igazad van
2022. nov. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
51%

"...kekszeket esznek szentestén..."


Ja, ez rendkívül hihető.


A ferjednek mi a véleménye? Mert az az egyetlen, ami számít, nem az, hogy itt ki mit ír

2022. nov. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
33%

Biztos szegény szeretne egyszer egy jó ebédet enni, amit nem ő főz. Ha már a lusta férje nem hajlandó rá...

A te lusta férjed sem hajlandó rá, ha neked kéne megcsinálni.

A férjed vegyen erőt magán, és csináljon ebédet a családjának. Őket megeteti, vagy a ti otthonotokban, vagy átviszi a kaját nekik.

Ti meg egyetek a férjeddel most kekszet a változatosság kedvéért. Legalább akkor nem kell főznöd.

2022. nov. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!