Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elfogadható anyósnak borítékot...

Elfogadható anyósnak borítékot adni karácsonyra?

Figyelt kérdés
6 éve együtt vagyunk férjemmel. Ennyi idő alatt sose sikerült megfelelő ajándékot adni neki. Férjem nagymamája is sokszor mondja, hogy anyósomnak nem lehet örömet okozni, már gyerekként se örült semminek, csak a hibát kereste benne. Ezt én is megtapasztaltam. Sose jó semelyik ajándék. Ha csoki, akkor miért olyan ízű, azt nem is szereti, de ha olyan fajtát veszünk, amit elvileg szeret, kiderül, hogy a másik márkától. Ha egyéb finomságokat, akkor következő látogatáskor ecseteli, hogy az miért nem volt jó. Már nem egy ajándékot kaptunk vissza, mert neki az nem jó. Tavaly költözés miatt gondoltam örülne egy képnek, még meg is jegyeztem, hogy egy grafikus képeit egyszer mutogatta, hogy tetszenek neki. Beszereztem neki egyet, gondoltam biztos örülni fog. Ez a kép pont nem tetszett neki, visszakaptuk, hogy rakjuk ki mi, mert ő nem fogja. Amúgy persze, most már megkérdezzük, hogy mit szeretne, de ezt is sorra elszúrjuk. Rossz a színe, rossz a mérete, ő nem ilyenre gondolt, másik boltban nézte ki... stb. Múltkor is csak 1 hónapig hallgattuk, hogy az edényt, amit ő kért rossz színben kapta és hogy nem tudja elérni az árust, akitől vettük, hogy kicserélje a megfelelő színűre. Férjem most néz rám, hogy segítsek kitalálni valamit, de én ebbe belefáradtam, úgyse fog megfelelni. Mondtam, hogy keressen egy borítékot, rakjon bele pénzt és nyújtsa át az anyjának, akkor vehet olyat, amilyet szeretne. De hogy az milyen már, hogy borítékot ad az anyjának és amúgy is megsértődne, hogy ennyit se foglalkoztunk vele, hogy beszerezzünk valamit. De így is mindig megsértődik, mert ha rossz az ajándék, akkor az a baj, hogy mi ennyire se ismerjük... Szóval mindenhogy rosszul jövünk ki belőle. Mi legyen? Én már ezzel nem akarok foglalkozni.
2019. dec. 17. 11:47
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
95%
Az most jobb, hogy kiadtok X forintot valamire ami úgyse tetszik neki? Mondanám, hogy kapjon ajándékutalványt, de gondolom az a bolt pont nem lenne jó neki stb.
2019. dec. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
87%

Adjatok neki pénzt egy jópofa csomagolásban, mondjuk szaloncukornak álcázva, vagy bekeretezve!

Jobbak úgysem lesztek nála, a gond meg le van tudva.

2019. dec. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
92%
Hát én biztosan nem vesződnék egy ilyen rosszindulatú némberrel. A férjed meg ne akarja rádlőcsölni ezt a terhet, az ő anyja, ha a boríték nem tetszik neki, kínlódjon vele saját maga, hogy kitaláljon valamit. Az ilyen kötekedő, undok embereknek úgysem lehet a kedvükben járni, ha az uradat annyira furdalja a lelkiismeret az ajándékozás ügyében, törje a fejét, Téged meg hagyjon békében, a helyedben pont magasról letojnám ezt a banyát az ünnepi készülődés hevében biztosan akad jobb dolgod is, mint ezen kattogni. Ha a boríték derogál a kedvesednek, találjon ki jobbat!
2019. dec. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
86%
A 3assal értek egyet, én ezek után lehet pénzt se adnék neki, max egy barackot a fejére. Azért ez már erősen kimeríti a bunkó és rosszindulatú kategóriát, ha nem jó neki semmi akkor kapjon egy nagy büdös semmit. Ha meg a férjednek nem tetszik, akkor intézzen ő valami szép ajándékot a kedves mamának, mégiscsak ő a gyereke.
2019. dec. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
88%

Ez esetben igen, ilyen rosszindulatú némberre nem szánnék időt az ajándék keresése miatt.

Ha a férjednek nem tetszik az ötlet, agyaljon ő tovább. Jót tenni úgysem tudtok.

Bár lehet ebbe is belekötne: miért ilyen a boríték, miért ilyen kevés/sok a pénz.

2019. dec. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
94%

Még azt lehet, hogy ha van elképzelése, akkor megkéritek, hogy menjetek el együtt megvásárolni azt. Válassza ki ő, akkor biztos jó lesz a színe (mondjuk életemben nem hallottam olyat, hogy egy konyhai edénynek a színén valaki fönnakadt :DDD), stílusa stb. Ti meg fizettek és hazaviszitek, becsomagoljátok.


Másik megoldás a pénz helyett: ajándékutalvány. Ez mondjuk egyszerűbb, és egy ilyen hisztis nőre nem érdemes több időt vesztegetni.


Amúgy én csöppet sem vagyok szívbajos: akár vennék olyan tárgyat, amit én szívesen kapnék, és drukkolnék, hogy ne tetsszen neki és adja nekünk. :DDDDDDDD

2019. dec. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
91%

Tudod mit érdemel karácsonyra?

Egy feldíszített wc kefét.

2019. dec. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
98%
Én is ajándékutalványra gondoltam. Olyan boltba, ahová tudjátok, hogy jár. Majd vesz magának, amit akar. Mégsem köthet bele, hogy pénzt kapott. Bár az ilyen ember...
2019. dec. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
92%
Olvasás közben én is arra gondoltam, amit már kilőttek ugyan, de leírom: üljetek autóba, mondja meg melyik üzletben akar vásárolni, válassza ki és Ti fizessetek.
2019. dec. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem pénzt adni nagyon személytelen.

Főleg gyerek a szülőnek.

Van olyan,aki ezt megalázónak is érezheti.


Bár egy ilyen anyósnak én nem vennék SEMMIT.

Szokták mondani,"Ajándék lónak ne nézd a fogát".

De ha már a fogát nézzük,akkor a fiának kellene inkább tudni,hogy miből milyen ízűt szeret.


Aki ilyen bunkón viselkedik,nálam meggondolandó lenne,hogy egyáltalán meglátogatom.

2019. dec. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!