Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért avatkozik bele?

Miért avatkozik bele?

Figyelt kérdés
Párommal két éve együtt vagyunk és pár hónapja költöztünk össze. Anyósom mindenáron be akar engem "idomitani" azt hajtogatja, hogy mivel összeköltöztem a fiával most már az én feladatom, hogy főzzek mossak takarítsak (ezt én úgy gondolom meg lehet osztani egymás közt, ezen sosem problémázunk) és mikor múltkor beteg voltam, párom volt olyan aranyos és mindent megcsinált itthon pár napig, mikor ezt megtudta az anyós, teljesen kikelt magából, hogy az ő fia miért takarít, mikor az az én dolgom. Miért szól bele és miért aggódik ennyire?

2022. dec. 5. 21:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%
Mert nem húzol határokat. Nincs rá önreflexiód.
2022. dec. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%
Anyuka drága, nem az őskorban élünk, ahol a férfi feladata volt mamutra vadászni, a nőé meg kitakarítani a barlangot. Én is dolgozom, Józsi is dolgozik, mindketten pénzt keresünk, a házimunkát pedig megosztjuk egymás között. Ha ez anyukának nem tetszik, semmi baj, lehet jönni takarítani, vagy otthon lehet maradni. csókolom
2022. dec. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
96%
Mert nem állítod le, azért.
2022. dec. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Én tisztelem a párom szüleit, ezért fogalmam sincs hogyan "tegyem helyre" az anyóst anélkül, hogy megsérteném. Próbáltam már burkoltan célozgatni rá, hogy mivel én is dolgozom es elfáradok, szerintem úgy korrekt ha elosztjuk egymás közt a házimunkát és párom is így gondolja. Anyós viszont köti az ebet a karóhoz, hogy ez akkor is a nő dolga, ő is megcsinálta 3 gyerek mellett is és munka mellett is. Múltkor még azt is hozzám vágta, hogy mi lesz ha gyerekünk lesz, ő előre fél, mert akkor még kevesebb házimunkát akarok majd elvegezni.
2022. dec. 5. 22:01
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Mert minden lében két kanál és a fiát sem tudja elengedni. De ő kellene vele beszéljen, te bármit mondasz, az úgyis rosszul jön ki.
2022. dec. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

- Juli, neked kellene minden házimunkát végezni, nem a fiamnak. Ez a nő dolga.

- Nem, kedves anyósom, ez a mi otthonunk, mi életünk, majd mi ketten eldöntjük szépen, kinek mi a dolga. Szerencsére más nem lakik velünk, így beleszólása sincs másnak. Te se próbáld meg kérlek, mert akkor nem leszünk jó viszonyban. A belepofázást a saját anyámnak se tűröm el, nemhogy másnak.

2022. dec. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Igaz.. Ha mégegyszer ráfekszik erre a témára, akkor meg is fogom neki mondani, hogy ebbe ne avatkozzon bele és főleg ne pánikoljon ilyesmin. Igazából most belegondolva sokkal rosszabbul is járhatna a fia pl ha olyan típus lennék aki egyáltalán nem takarít, főz és még dolgozni sem dolgozna :D lehet ezt is megmondom neki
2022. dec. 5. 22:27
 8/28 anonim ***** válasza:
94%
Ideje volna elbeszélgetni vele hogy hol vannaka határok.
2022. dec. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Az direkt jó, hogy a gyerek témát is felhozta, a fia előtt mondd el neki a véleményedet és tedd hozzá, a Petinek is most kell elgondolkodnia, mennyire enged neked belebeszélni az életünkbe, nehogy addig rágd a fülét, hogy 3 gyerek után kezdjen el nekem hisztizni. Inkább döntsön most, ne húzza az időmet ha a te kisfiadként akarja leélni az életét. Most magatokra hagylak benneteket, hogy meg tudjátok beszélni.

Most fejezd ki világosan, mit szeretnél, így lesz mire hivatkoznod a későbbiekben. Meg most még a fiú is úgy gondolkodik ahogy te, nem kell, hogy változzon anyuci hatására.

2022. dec. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
84%

Anyosekkal koltoztetek ossze vagy mi? Ha igen, hat ez van. Menjetek kulon.


Ha nem, akkor honnan tudja meg ezeket a dolgokat? Vagytok ennyire idiotak, hogy ezt ti kozlitek vele?

Tatott szajjal ronahsz abba a bizonyos erdobe, ugye, ez tipik az a szituacio. Miert csinalod ezt magaddal?

Vagy ha a csavod mondja el, o miert csinalja ezt veled? Esznel van? 😆

2022. dec. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!