Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért avatkozik bele ennyire...

Miért avatkozik bele ennyire az életembe az anyám?!

Figyelt kérdés
Amikor középiskolát kellett választani kijelentette, hogy 2 iskola közül választhatok. Fel is vettek első helyre (oda ami a 2 rossz közül az elviselhetőbb volt), meg oda is ahova anya kényszeríteni akart (benne voltam az első 28-ban). 9.-ben középfokúztam angolból (Origó nyelvvizsga). De egyáltalán nem akarok a nyelvek irányába tovább tanulni, most természettudományi szakon vagyok egy gimiben de ez sem érdekel. Meg volt a konkrét tervem egy szakközép suli, de ezt el kellett vetni mert ahhoz túl jó tanuló voltam. Javasoltam neki az egyik gimi tesi tagozatát, de nem, mert az nem jó iskola. Nem vehetek fel olyan felsőt aminek van egy kis dekoltázsa, mert az \'nem iskolába való\' (nem tiltják meg a suliban, és nem azt a fajtát veszem meg amiből az egész mellem ki van), nem vehetek fel rövid nacit mert \'nem strandra\' megyek (kb. combközépig ér a nadrág, a fél iskola olyat hord). Nem sminkelhetem magam mert a tanárok nem szeretik (ezt meg ő találta ki), mondjuk attól sminkelek. 10kor le kell feküdnöm mert, másnap iskola. Ha itt van a barátom nem aludhatunk együtt, pedig már több mint 3 hónapja együtt vagyunk. Nem festhetem be a hajam, mert rossz jegyet kaptam még hónap elején. Hugomat persze a fenti problémák közül egyik sem érinti, neki mindent szabad, pedig 2 évvel fiatalabb mint én. Már nem tudom mit tegyek, próbáltam érvelni nem segített, ha sírtam nem hatotta meg. Túlzottan beleszól az életembe. 16 éves vagyok, a barátaim egyedül mennek a Balatonra, vagy kék túrára, vagy szórakozni, vagy akárhova. Ha egy kicsit kések itthonról már hív telefonon, hogy hol vagyok. Mikor rákérdezek, hogy miért csinálja ezt apukámra fogja, ami egyáltalán nem igaz. Mit tegyek? Mindig azt mondja, hogy nem vagyok elég önálló, de, hogy legyek az, ha ő nem hagy önállósulni?! 16L
2009. szept. 27. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A húgod miben más?
2009. szept. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
hát most kövezetek meg, de 16 évesen 3 hónap járás után az én lányomnak se nagyon fogom megengedni hogy ott aludjon a barátja.
2009. szept. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Légy egy ideig konzervatív és sznob, hátha így önállónak fog tartani:>
2009. szept. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
A pályaválasztásban én úgy gondolom, hogy a szülőnek támogatni kellene a gyerek elképzeléseit. Ebben egyet értek veled. Abban viszont igaza van a szüleidnek, hogy 16 évesen még nem kell együttaludni a pasiddal.
2009. szept. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
71%

El kell, hogy keserítselek, de erre úgyse lesz semmi megoldás!

Mondhatja majd a többi válaszoló, hogy beszélj anyukáddal, de (már) úgyse fog megváltozni.

Viseld el még ezt a pár évet, még ha nagyon nehéz lesz.

S majd ha neked gyerekeid lesznek jusson ugyanez eszedbe, hogy ilyen szülő ne légy! Mert te már átélted..

Ez úgy is csak a lázadást szítja..

2009. szept. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért van az, hogy nekem ilyesmik nem jutottak eszembe annak idején, pedig nem vagyok 100 éves?

A pályaválasztásnál lehet. hogy neked van igazad, de lehet, hogy mindenképpen diplomás embert akarnak belőled faragni, ha már megvan hozzá az eszed. Ebben van valami.

Kár, hogy annyira más az, amit te szeretnél, meg az, ami által boldogítani akarnak a szüleid.Nálam valahogy a kettő egybeesett.

A 3 hónapja együtt vagyunk mit jelent? Szex is van, vagy csak jártok? Az itt aludjon szexet jelentene?

2009. szept. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

21/L vagyok. Suli gáz! Pláne ha nem a piacképességre vagy az érdeklődésedre épül, hanem a diplomára. Ez buta felfogás. Párom szülei ilyenek. most itt van diplomával, állás nélkül és nem is érdekli, amihez ért.

Én életemben nem festettem a hajam, de megértelek. Az ottalvás... hát nálunk 18 volt a határ, előtte fél évve aludt ott külön szoba, őrizet meg minden. Hiába mondtam, hogy nincs már mit őrizni (-: és inkább a felvilágosításban lenne ilyen szorgos anyukám... Nem értette meg. = TÜRELEM! Ha a saját lábadon állsz, azt csinálsz, ami jól esik. Addig marad a nyelés.

Azért tesóddal kapcs. furi ez. Nem értem. Bár én is kisebb voltam és többmindent megengedtek, nem tudom, miért van ez. Nem érdekelt, örültem, hogy így van.

2009. szept. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 24 vagyok, a húgom most 21. Nincs érettségije (szerény véleményem szerint buta mint a segg), nincs munkája stb.... Anyukám és az élettársa no meg persze a pasija (jelen évben a 3. számú nagy Ő)tartják él :S De mégis ő a minden, mert EMBERILEG tökéletes (ja persze! eltitkolta mindenki előtt, hogy nncs érettségije)

Én: Férj, gyerek, jó egzisztencia, jó munkahely, jogi iskola. Mégis csak akkor keres anya, ha a gyereket látni akarja.

Én már megszoktam. A férjemnek mindig megbotránkozom, hogy bezzeg engem vas szigorral fogtak, szóban fenyítettek. Húgom egy ejnye bejnyét kapott ezért az igen nagymérvű hazugságért.

Az én javaslatom az, hogy törődj bele. Ha úgy érzed tudsz rajta változtatni. akkor harcolj, de szerintem nem fog menni. Felnősz, elmész otthonról, és akkor majd megmutathatod anyudnak is, meg magadnak is, hogy igenis sok dologra képes vagy. Én ezt tettem. Tanulj szorgalmasan!

Üdv

2009. szept. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

huuh. hát először is köszönök szépen minden választ! (:


már próbáltam vele beszélni, semmiből nem hajlandó engedni. ha ő nem fog, akkor én se fogok, az már egyszer biztos.


a barátom itt aludhat, de másik szobában (tehát nincs szex, erre gondoltam mikor írtam a szövegem). :SS szerintem nem a szüleimnek kell eldöntenie, hogy mire vagyok érett és mire nem.


de vannak még problémák mindig, rengeteg.


hiába vagyok lány, eddig az összes bajommal apukámhoz fordultam. ennek fordítva kellene lennie nem? :S

2009. szept. 28. 18:43
 10/10 A kérdező kommentje:
a húgom hisztizik (én is szoktam néha :S ), a tesóm az simán visszadumál anyámnak. kettőnk közül én vagyok a megbízhatóbb, én pakolok, takarítok, sütök többet mint tesóm. :S
2009. szept. 28. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!