Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Muszáj kérni az apai áldást ?

Muszáj kérni az apai áldást ?

Figyelt kérdés
mindig mikor esküvő lesz vagy másért a barátnő szüleitől főleg az apjától kérni kell az áldását ? ha kihatjuk vagy nem kell vagy elfelejtem akkor van baj ? meg ha bunkó rosszindulatú a fater akkor is muszáj ? ti kértetek ? csak a férjnek kell vagy a feleségnek is kell kérni áldást ? és ha nem vagyok jó viszonyba a faterjával akkor mi van

2023. jan. 3. 01:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy kell :D Nem tárgy a Nő, hogy kölcsön kelljen kérni, vagy a tulajdonjogot átruházni másra. Elég ha a Párod Téged választ.
2023. jan. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Nem muszáj.

Az esküvő se kötelező.

Ha már hivatalos esküvő van, akkor se kell rokonokat meghívni - csak tanúk kellenek a jogi eljáráshoz!

2023. jan. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Ez csak egy szokás, nem kötelező :)
2023. jan. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Dehogy kell, a házasság 2 ember döntése.

Hány évesek vagytok?

2023. jan. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

Szerencsére már nem a középkorban élünk. Bár abban sem vagyok biztos, hogy akkor kötelező volt. De most jogilag egyáltalán nem.

És én hülyeségnek is tartom. Ez szerintem két emberre tartozik. A nő meg nem egy termék, hogy meg kelljen venni az apától.

2023. jan. 3. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy szokás, nem kötelező elem. Ráadásul abból a korból maradt fenn, mikor a lánygyerek még kiháziasítandó állat volt a család szemében, így nem is biztos, hogy ezt a "szép" szokást érdemes megtartani.
2023. jan. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a hülyeséget... dehogy kell: felnőtt emberek vagytok.
2023. jan. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy kell, nem valami arisztokraták vagytok a Monarchiában.
2023. jan. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Anno, amikor a menyasszony stafírungját a családja biztosította, akkor illett elkérni, hogy összeszedjék és ki tudják házasiítani a lányt. Ma már sokan a fogalmat sem ismerik és az emberek már bőven együttélnek esküvő előtt, így nincs értelme ennek a szokásnak.
2023. jan. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell. Megjegyzem, és meggondolnám azt a kapcsolatot, ahol a barátom ilyen ostoba "szokást" tartana.


Bocs, nem vagyok háziállat, és ezt a "szokást" jó lenne végleg kiirtani a társadalmunkból.


Ez akkor volt, amikor a nőt egy kib. tárgynak tekintették, és nulla beleszólása volt az életébe.

2023. jan. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!