Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ki hogy érzi ezt a szülőkkel...

Ki hogy érzi ezt a szülőkkel való kapcsolatot? Mit gondoltok erről a helyzetről az apósommal? Mennyire kellene örömmel viselnem férjem apukájának állandó látogatását? Meddig viselnétek el ezt a helyzetet? Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Férjem szülei elváltak, apukájával maradt. Lassan 2 éve élünk együtt, kb 40 km-re apukájától. Nem tetszett apukájának nagyon, hogy itt veszünk házat. Akkor azt mondta, hogy messze vagyunk, ritkán fog tudni jönni. Ez nem is lett volna baj nekünk. Ennek ellenére eddig nyáron (inkább április-szeptember között) szinte minden hétvégén egyik nap jött, de volt, hogy mindkét nap. Ilyen alkalmakkor reggeltől estig itt volt nálunk. Persze nagyon sokat segített, sok mindent megcsinált párommal a ház körül. Viszont sokszor olyanokat is kitalált, hogy meg kell csinálni, meg hogyan lenne jó, ami valójában teljesen jó volt számunkra, csak azért, hogy jöhessen egész napra. Párom nem akarta megbántani sose, azóta se, ezért minden úgy lett, ahogy apukája akarta. Eddig nyáron volt ez. Azokon a napokon többnyire elmentem inkább anyukámhoz, hogy ne legyek itthon. Lassan 4 hónapja megszületett a kislányunk. Mióta hazajöttünk a kórházból a babával, 2 hetente hétvége egyik napján nálunk van. Gyakrabban is jönne és már ebéd előtt itt lenne estig, csak szerencsére ezt leállította párom. Már nem csak nyáron, már télen sincs szabadulásom tőle. Párom nem akarja megbántani, sajnálja, hogy egyedül maradt, de én nem tudom elviselni, hogy ennyire rátelepszik az életünkre, most már egész évben, nemcsak nyáron... Hétvégén is itt volt, szegény baba sírt, hogy valaki vegye már el tőle. Még bőven elhallgatta volna, hogy szegény gyerek ordít a fülébe, csakhogy a kezébe legyen. Inkább elvettük és nálunk egyből megnyugodott.

Jelenleg azért is zavar ennyire, mert mi hárman vagyunk egy család és sokszor nem jut elég idő hármasban. Ezáltal a szabad hétvégéket családként szeretném tölteni, nem pedig apósomat nézni. Általában mindig megfőzök, kitakarítok, amíg a pici alszik és férjem dolgozik, hogy ha itthon van, akkor együtt legyünk. Munka után ő intézi, ha kell a bevásárlást, postát, gyógyszertárat, apukájához is megy párszor, ha kell segítség. Ezekkel is sok idő elmegy.

Megértem, hogy nem akarja megbántani az apukáját, de meddig tudom ezt elviselni? Viccesen mondta férjem, hogy majd együtt leszünk, ha a szülők már nem élnek. Mondhatom, hogy kicsit sem tartottam viccesnek. Addigra a baba már nem lesz ilyen pici, meg a mi kapcsolatunk is változhat. Persze, most még így kicsivel több, mint 5 év után is nagyon szeretjük egymást és együtt szeretnénk megöregedni, de ki tudja, hogy mit hoz a jövő. Nem szoktunk veszekedni, ha valami van, akkor az apukája miatt.

Most már nem tehetem meg, hogy elmegyek, amikor ő jön, mert nem hagyom itthon a babámat. Elég gáznak érzem, hogy legszívesebben én menekülnék a saját otthonomból, ha ő jön.



2023. jan. 18. 12:55
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
20%
Havonta kétszer megy pár órára? Az olyan sok egy nagyszülő esetében?
2023. jan. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
22%

Én nem értek egyet veletek.


Szerintem 2 hetente fél1-5 ig egytalán nem sok.


Gondolj arra, hogy a gyereked egyszer felno, es kethetente 4 ora sok lenne neki beloled.



Veled van a baj.

2023. jan. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
13%
Suerintem sem sok ez.
2023. jan. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
24%
Nem sokat megy. 40 km meg nem messze költözés.
2023. jan. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
85%

Már elváltam volna, nekem ugyanis nem fér bele, hogy valaki - rokon, nem rokon - minden hétvégéből egy napot nálunk "vendégeskedjen".


Kizárt. Örülök, hogy hétvégén nyugi van, csend, azt csinálunk, amit akarunk az egész hetes hajtás után, nem még akkor is kerülgetni valakit a lakásban csak mert odaeszi a fene.

2023. jan. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem sincs ez így rendben. Ha ennyire együtt akarnak lenni, akkor miért nem megy a férjed többször az apjához?
2023. jan. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

Régen, amikor párom kicsi volt, minden hétvégén vitték a nagyszülőkhöz a gyerekeket. Egyik nap az anyukája szüleihez, másnap apukája szüleihez. Már ebédre mentek, késő délutánig. Gondolom emiatt is érzi apukája természetesnek, hogy minden hétvégén jönne. Viszont az más volt, hiszen a családban több gyerek volt náluk és a gyerekek ott játszottak együtt. Most viszont a mi babánk az egyetlen gyerek, így később sem lesz kivel játszania apósomnál.

Ezt biztosan nem csinálnám, szerencsére párom se járkálna minden egyes hétvégén a nagyszülőkhöz. Biztos, hogy nem sokáig lennénk házasok, ha minden hétvégén jópofiznom kellene. Nem bírom annyira apukáját. Tényleg hármasban is kevés időnk van, főleg amiatt nem akarom, hogy állandóan itt legyen. Többet lennénk családként együtt, amit sajnos a munka, bolt, stb.. miatt nem tudunk (gondolom ez sok családban így van), akkor jobban viselném, ha sokat van itt. Csak a hétvége jut, akkor szerintem együtt kellene lennünk.


Már párszor utalt rá párom apukájának, plusz kétszer konkrétan is mondta neki, hogy ne jöjjön ennyiszer. Múltkor úgy is eljött, hogy párom nem volt itthon. Direkt mondta neki, hogy nem lesz itthon, anyukájának intéz valamit. Erre válasz az volt, hogy nem baj, úgyse hozzá jön. Eddig a kérésünknek nem volt foganatja, vagyis csak kicsi, mert már ebéd előtt bőven itt lenne, ha nem mondja párom, hogy csak délután. Viszont kérte, hogy vagy kevesebb időre jöjjön ilyen gyakorisággal, vagy jöjjön 3 hetente. Eddig nem tartotta be, kíváncsi leszek, ezek után mi lesz.


14-es- Tényleg nehéz ezt szépen megmondani. Párom próbálta, többször is tényleg, de eddig nem jött nagyon be. Ennél szebben nem lehet kérni, ha valaki nem akarja felfogni vagy tiszteletben tartani vagy nem tudom miért nem érti meg, akkor csak összeveszés árán lehet elérni, hogy ne jöjjön. Ezt viszont nagyon nem szeretném, hiszen pontosan tudom, hogy a nagyszülőkre is szüksége van a gyereknek.


16-os- Hogy sikerült már az elejétől leépíteni anyósodat? Hogy csináltad annak idején, hogy nem lett sértődés?

Annak idején azért vettünk itt házat, hogy ne egy faluban legyünk a szülőkkel, hogy tudjunk önállóan, együtt élni és ne legyenek napi vendégek. Félre ne értsétek, szeretjük a szüleinket, de most már a babával együtt hárman vagyunk egy család (Továbbra is úgy gondolom, hogy a babának elsősorban a szüleire van szüksége, főleg ilyen kicsi korban). Ezt a szüleimmel én meg is beszéltem, mivel annak idején felajánlották apukám szülői házát (Korábban úgy volt megbeszélve, hogy bátyámé lesz, de ideiglenesen mehettünk volna oda. Ezért sem fogadtam el. Meg azért sem, hogy ne legyenek a szüleim naponta nálunk, mivel apának sok gépe, szerszáma van ott tárolva.) A szüleim megértették és teljes mértékben egyetértettek ebben. Többször megemlítem ezt páromnak, hogy annak idején ez is szempont volt a ház vásárlásakor, csak azóta kicsit elfelejtette.


21-es- Lehet, hogy másnak kevés is, de nekem tényleg sok. Azért jelenleg két hetente egész délutánra jön és már szerintem ebédre bőven itt lenne. Volt olyan eset, amikor hallottam, amikor párom mondta neki, hogy jönnek délután és visszakérdezett apukája, hogy CSAK délutánra. Nyári egész napok meg főleg sok volt mindig nekem, ezért is húztam el többnyire a csíkot itthonról. Főleg, hogy akkor gyakrabban jött, szinte minden héten, volt amikor mindkét nap.


22-es- Valóban lehetséges, hogy velem is baj van. Ahogy látom, akkor sok válaszolóval van még baj itt ezen az oldalon, mert jó páran írták, hogy nekik is sok lenne. Ha felnő a gyermekünk, akkor biztos, hogy nem fogok ráakaszkodni az életére. Bármit megteszek érte és a jövőben is így lesz, de tiszteletben fogom tartani a kérését.


24-es- Szerintem sem sok a 40 km, de akkor apukája nagyon húzta a száját, hogy messze van. Messze van és nem fog tudni jönni, minden alkalommal ezt nagyon hangsúlyozta. Ennek ellenére jön.


26-os- Férjem nem akar többször elmenni hozzá. Többször mondtam neki korábban, hogy ha ennyire sajnálja, hogy egyedül van, akkor legalább hívja fel többször vagy menjen el hozzá. Nem igazán ment hozzá korábban sem, most sem. Mindig azt mondta, hogy ő nem akar futkozni. Azt sose értettem emiatt, hogy ha annyira sajnálja apukáját, hogy egyedül van, de tenni mégse akar ellene, hiszen nem hívja, nem megy hozzá gyakrabban, akkor nekem miért kell elviselnem az apukáját ilyen gyakran.

2023. jan. 19. 13:30
 28/43 anonim ***** válasza:
81%
Hát válaszoló, engem lenyűgöztél. 26os vagyok. Ha valaki, hát te nagyon asszertív, emberséges, kedves, jószívű, de mégis határozott ember vagy. Nem tudok tanácsot adni sajnos, mert ha valaki, hát te sokkal jobban látod és kezeled a dolgokat, mint itt sokan. Drukkolok neked, nektek nagyon, hogy megoldódjon a helyzet és maradj mindig ilyen :)
2023. jan. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
87%

27# 16os vagyok. Egyszerűen úgy, hogy bevezettem azt, hogy nélkülem is ment az uram haza a szüleihez. Végülis nem vagyunk összenőve.

Az én szüleim 10 percre laknak kocsival, az ő szülei egy órányira kocsival.

Szóval mindig kitaláltam valamit hogy nem megyek vele, de hogy ő csak memjen nyugodtan addig dolgom van, takarítás, főzök. Vagy csak szimplán bejelentettem hogy pihenni szeretnék. Egy darabig ez így ment, aztán később az uram sem ment hozzájuk. Anyósék is elkezdtek maguknak programot csinálni, szóval ki lett alakítva hogy havonta, de inkább kéthavonta mentünk, később meg még ritkábban. nem pedig kéthetente. Ki lehet alakítani. És állj is ki magadért ha nem kívánsz oda magatokhoz senkit.

2023. jan. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
80%
27. Én is így próbálom, de közben a párom velem veszekszik, hogy mi az, hogy nem megyek a szüleihez. Még csak nem is vagyunk házasok és minden születésnapon és névnapon és esküvőn és évfordulón ott vagyok (7 személynél ez azért elég sok tud lenni), kb havonta biztos van vendégség.. olyanabb hónapokban meg akár 2 hetente... De még x időnként hétvégén is kellene mennem a párom szerint. Egyszerűen nem tudom kihúzni magam az egész alól, mert közben fenyegetőzik, hogy majd megutálnak, ha nem megyek hozzájuk, stb. Így viszont még annyira sincs kedvem hozzá, mint eleinte. Kb addig mentem szívesen, amíg ki nem derült, hogy elvárás, hogy márpedig ott kell lennem. Anyukája elvárja, a párom meg mint valami végrehajtó, be is tartatja. Nem tudom, hogy meddig bírom még ezt a kapcsolatot, de nemcsak emiatt, hanem más dolgok miatt is. Legalább annyit sikerült elérnem, hogy random hétvégéken ne kelljen már mennem. Cserébe lenyelem, hogy minden hétvégén ott van egy napot, konkrétan kukázva a közös időnket. Nem, nem tudom, hogy miért vagyok még vele.
2023. jan. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!