Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Most fogunk összeházasodni a...

Most fogunk összeházasodni a vőlegényemmel, utána pedig lakást venni. Nektek is rosszul esne ez a dolog?

Figyelt kérdés

Az én családom nem tud segíteni a lakásvásárlásba anyagilag, maximum egy csekély összeggel. A párom szülei adnak 10 milliót, de bele akarják írni a házassági szerződésbe, hogy a lakás tulajdona nem 50-50, hanem ennek megfelelően arányos.


Nekem nagyon rosszul esik ez, és emiatt nem akarom elfogadni a pénzt ha nem szívesen adják. Nem értem miért feltételezik hogy le akarom nyúlni a pénzt.


A párom azt mondja ő megérti az álláspontjukat, mert ez a pénz nagyrészt az ő megtakarításuk, meg örökségből van, és nem értem miért nem áll mellettem.


2023. febr. 1. 12:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/243 anonim ***** válasza:
25%
Ha már az elején mindenki ilyen garasoskodó, jobb, ha nem házasodtok össze.
2023. febr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/243 anonim ***** válasza:
98%
Hát, pedig igazuk van. Ha elváltok, akkor viszed a felét, azt pedig természetesen nem akarják, nem azért gyűjtötték össze ezt a pénzt. Ha pedig nem váltok el, akkor teljesen mindegy.
2023. febr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/243 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen igazuk van, és ha ezen te fennakadsz, akkor TE vagy az, akit nem szabad elvenni! Az NEM a te pénzed és nem is lesz az soha! BÁRMI történhet közöttetek, és úgy a tiszta, ha olyan arányban van tulajdoni hányadotok, amilyen arányban hozzájárultok a vételhez.
2023. febr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/243 Kólauborkával ***** válasza:
96%
Én meg nem értem neked ez miért teher? Nem 50-50% ban adtok bele és kész, el kell fogadni. Szívesen adják hidd el, de az emberi természet tele van kiszámíthatatlan, előre nem látható változásokkal. Nem tudod te vagy ő milyen lesz 10 év múlva. A szülei viszont az ő jövőbeli boldogságát támogatják a nehezen összekuporgatott pénzükből, nem a te hóbortjaidat. (Ne vedd személyesnek, biztos jó ember vagy, de én is íratnék ilyen helyzetben papírt, senki nem azért házasodik hogy elváljon hidd el).
2023. febr. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/243 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem egyáltalán nem azt feltételezik, hogy le akarod nyúlni a pénzt, és nem is az van, hogy "nem szívesen adják", hanem nem akarják, hogy válás esetén az ő megtakarított millióiknak a felét te vidd. A megtakarítást a gyereküknek szánják.
2023. febr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/243 A kérdező kommentje:
Nem tudom… nem érezném magaménak az otthont, ami csak vagy 30%-ban az enyém
2023. febr. 1. 12:38
 7/243 anonim ***** válasza:
97%
Ez teljesen jogos, nem is értem, min sértődtél meg.
2023. febr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/243 anonim ***** válasza:
98%
Akkor nem kell elfogadni, ennyi...
2023. febr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/243 A kérdező kommentje:
Én nem is akarom a párom erőlködik, hogy könnyebb lenne azzal a pénzzel, de mindig az anyjáék pártját fogja…
2023. febr. 1. 12:40
 10/243 anonim ***** válasza:
97%
30%? A leírás alapján azt hittem, kb 10%. Így végképp nem kell rossz néven venni. Gondolj bele, ha kizárólag a te szüleid fizetnék a lakást, te jó néven vennéd, ha felét a párodra íratnák, ő pedig egy esetleges válás esetén vinné a te szüleid megtakarított pénzének a felét?
2023. febr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!