Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarnak a mai...

Miért nem akarnak a mai fiatalok összeházasodni?

Figyelt kérdés
Van aki évek óta együtt él papir nélkül, család is van, de mégis gyakran mondják azt, hogy jól el vannak papír nélkül is. Talán az elkötelezettségtől vagy nem biztosak az érzéseikben, miért jobb így, az én nézetem szerint ez nem az igazi családalapítás. Talán nehéz kimondani a "BOLDOGÍTÓ IGENT"

#boldogitóigen
2014. júl. 2. 10:29
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem összeakarnak házasodni.

Szerintem nem látod reálisan a fiatalokat.

Szerintem hülye vagy és előítéletes.

Szerintem általánosítasz is.

2014. júl. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
No, akkor, ha neked ez a véleményed, nekem meg ez a tapasztalatom, mert ez családon belüli tapasztalat!!!
2014. júl. 2. 10:37
 3/44 anonim ***** válasza:
82%
A mai fiatalok nem láthatnak előre 5 évnél messzebb. Ilyen a világ ami ma biztos, holnap lehet már semmit nem ér. Sajnos ebben a bizonytalan világban nagyon nehéz egy életre előre döntést hozni. Saját magukban és a jövőjükben is bizonytalanok.
2014. júl. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
69%

Talan mert sokba kerul.


Jojo, tudom, maga a papir nem kerul semmibe DE ha mar van akkor megis valami kell hozza, ruha, gyuru, fogadas, unneples, akarmilyen szerenyen is csinalja valaki, bizony van eleg komoly koltsegvonzata, ami a fiataloknak akik meg csak kezdik az eletuket nem fer bele. (pl az okmanyok csereje sincs ingyen)


Ugyanigy, ha netan szetmennek, a valas meg tobbe kerul.


Fontosabb hogy meglegyen az alberlet, netan az elso kis lakas, vagy epp a kicsire kell a penz.

2014. júl. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
94%

A kulcs itt van:

"az én nézetem szerint ez nem az igazi családalapítás."

Az ő nézetük szerint meg nem ez az igazi családalapítás. Ennyi.

De ha általánosságban kérdezed, a mai fiatalok rengetegen nőttek fel csonka családban és nem látják értelmét a házasságnak, ha úgyis elválnak a szülők.

2014. júl. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Nem kicsit szomorú ez a hozzáállás, igaz nem a papir a fontos, de valahol mégis csak számít. Jobb azt mondani egy életen át, hogy a "barátnőm vagy a párom"?
2014. júl. 2. 10:43
 7/44 anonim válasza:
31%
Tudom hogy az idősebb nők számára a családalapítás egyenlő azzal hogy találnak egy gazdag csávót akivel elvetetik magukat hogy kitartsa őket. De manapság ez már nem így megy. A nők is dolgoznak karriert építenek így nem szorulnak rá hogy valaki eltartsa őket. A házasságnak meg csak annyi a lényege hogy ha szétmennek akkor meg lehet kopasztani a párjukat. A mai fiataloknál pont ezért nem divat. Ez kb annak a jelzése hogy nem érdekből vannak a párjukkal. Bár ez utóbbi tudom az idősebb nők számára kvázi felfoghatatlan.
2014. júl. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó: Ezt nagyon rosszul látod. Én még akkor is férjhez akarnék menni, ha 10-szer annyit keresnék, mint az élettársam, mert így tudnám azt, hogy nem vár egy jobb nőre, hanem tényleg komolyan is gondolja, és nem fogja majd egy nap alatt felszámolni a közös életünket, ha útjába akad egy szebb/fiatalabb csaj. Amíg nem veszi el a párját egy férfi, addig nem is biztos, hogy el akar mellette köteleződni, és vele akarja leélni az életét. Én pl. élettársi kapcsolatba tuti nem vállalnék tudatosan gyereket.
2014. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
65%

Mi a rossz abban hogy a párom? Azért nem házasodnak, mert

- drága

- ha válnak az is drága

- ha válnak csak bonyolultabb a papír miatt

- ha nem válnak akkor papír nélkül is szeretik egymást eléggé

- semmi jelentősége a mai világban

miért kéne hogy a te nézeted bármilyen szinten mérvadó legyen abban, hogy a családodbeli fiatalok hogyan alapítanak családot?

2014. júl. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
75%
Amikor a mi házasságunk köttetett 5 évvel ezelőtt, az anyakönyvvezetőhöz alig kaptunk időpontot annyira foglalt volt, és a nagy napon egymást érték a házasságkötések ezért nem éreztem azt, hogy nincs a fiatalokban házasodási kedv. A családban viszont azt látom, hogy összeköltöznek, gyereket vállanak, házasságról pedig szó sem esik, mert a férfi nem szeretné elvenni a nőt, annyira azért nem fontos az egész kapcsolat. Ezt szomorúnak tartom, mert nincs meg a szoros kötelék, mondván, tart ameddig tart, ha már megunják eymást, papírok nélkül szétválhatnak útjaik. Azt is helytelennek tartom, hogy barátok, barátnők divatosan használják a párjuk szüleire az anyósom-apósom kifejezést. Szerintem ha hivatalosan nem azok, akkor nem így kéne fogalmazni, nem mintha bárkinek köze lenne hozzá de ha már mondja, megtévesztő, könnyen hiheti bárki, hogy lemaradt valamiről. Nekünk nagyon fontos volt, hogy házasodjunk, és a gyerekeink házasságba szülessenek, mert mi is abban nőttünk fel, és egyáltalán nem járt egetverő kiadással sem a szervezés, sem a megtartása, egy szép emlék és egy örök kapocs, amit csak akkor érdemes tartani ha becsüljük egymást annyira.
2014. júl. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!