Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjuk el a gyereknek,...

Hogyan mondjuk el a gyereknek, hogy szeretnénk összeházasodni?

Figyelt kérdés

Párom 43 éves, előző házasságából van egy lánya, aki az édesanyjával él. Velem 2 éve ismerkedett meg, akkor ők már 1 éve elváltak. Az exfeleség ki nem állhat engem, ahol csak tud, belém köt, és a lányt is ellenem próbálta nevelni, de szerencsére ő meghozta a saját önálló döntését, és megismerkedtünk, jóban lettünk, már sok közös programunk van, sok mindent megbeszélünk egymással. A párom nemrég megkérte a kezem, és igent mondtam, szeretnénk összeházasodni, de nem tudom, nem tudjuk, hogyan mondhatnánk el ezt a lányának anélkül, hogy balhé legyen belőle. Amennyire ismerem, és párom szerint is, a lány örülne, hiszen tényleg kedvel engem, de a múltban már sokszor bebizonyosodott, hogy ha valaminek örül velünk kapcsolatban, akkor az anyjától megkapja a magáét, hogy őt nem szereti, inkább minket választ helyette, stb butaságok, csak hogy lelkiismeretfurdalása legyen szegénynek.

Van valami tanácsotok, hogyan tudnánk elmondani neki? Szeretnénk, ha ott lenne az esküvőnkön, de nem akarjuk, hogy ezt kelljen hallgatnia otthon, hogy hogy merészel eljönni az esküvőnkre... nekem nincs saját gyerekem, így tapasztalatom sincs, van valmi ötletetek?


2022. jan. 21. 15:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Beszéljétek meg vele, hogy: együtt éltek már egy ideje, megszeretted őt és ragaszkodsz a barátságához. Eldöntöttétek, hogy az együttéléseteket hivatalossá teszitek és összeházasodtok.

Semmi sem fog változni, minden marad, mi ami most van. Az apukája mindig az apukája, te meg továbbra is a barátja szeretnél maradni.

Apukája nem szeret téged jobban, mint őt, mert nem lehet összemérni

az ember gyereke iránti érzelmeit, a szerelmi életével.

A gyereke az embernek olyan, mint a "keze, a szeme világa", mindennél és mindenkinél előbbre való.

Szeretnétek úgy időzíteni az esküvőt, amikor ő láthatáson szokott lenni.

Nagyon szeretnétek, ha ennek az ünnepnapnak is részese lehetne. Nemcsak az apukájának nagyon fontos, hanem neked is.

Ne érezze azt, hogy választania kell. Nem kell választania közötted és az édesanyja között. Te nem akarsz anyja helyett anyja lenni. Tiszteled az édesanyját, hiszen neki is köszönheted, hogy ő van, és hogy bearanyozza a te életedet is.

Neked természetes, hogy az édesanyját jobban és másképpen szereti, mint téged. Akkor lenne baj, ha nem így lenne.

A lényeg a megfelelő pillanat, mondjuk, egy közös, kellemes kirándulás, wellness, vacsora közben beszélnétek meg vele.


Fontos, hogy ne érezze azt, hogy neki ebben döntési joga van. Érezze azt, hogy a feltétlen szeretet iránta megváltoztathatatlan.

2022. jan. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Előbb utóbb muszáj lesz elmondani.... Egyenesen, őszintén el kell mondani. A gyerek nem tehet róla milyen prosztó anyja van. Hány éves a gyerek? Én nem finomkodnék, maximum ha nem tetszik nem jön el, az én nagy napom lenne és nem az övé. Ha meg könnyen befolyásolható, márpedig annak tűnik ha az anyja a kedvére rángathatja mint egy babát, azzal nem tudsz mit kezdeni.
2022. jan. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) 14 éves, már nem kislány, okos, értelmes, bízom benne, hogy meg tudjuk beszélni a dolgokat. Nagyon jó tanácsokat írtatok. Attól félünk csak, hogy ez is, mint szinte minden más téma kettős "élmény" lesz neki, mert az anyja nem hagyja örülni semminek, ami velünk kapcsolatos, legyen szó ajándékról, vagy közös progamról :( Karácsonyra kapott tőlünk többek közt egy könyvet is, az én egyik kedvencemet, amibe írtam egy kis személyes üzenetet, erre az anyja kitépte a könyvből azt az oldalt és kidobta. És az csak egy könyv... mi lesz az esküvő témával? :(
2022. jan. 21. 16:09
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Borzasztó proli az anyja :( Én akkor is azt vallom, még ha le is pontoznak mint a 2. hozzászólásomat, hogy 14 éves, igaz még gyerek de nem hülye. Most a popsinyalás és "nyáladzás" szerintem nem kifizetődő, nem egy pisis kislány hogy nyávogni kelljen neked. Mi történhet? Nem megy el maximum, nem fog összedőlni a világ. Így is rengeteget teszel érte amire én nem lennék képes, ezért nagyon tisztellek. A ti nagy napotoknak kell lennie és kész. Megérdemlitek a boldogságot :)
2022. jan. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
neked=neki bocsi :))
2022. jan. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
4: igen, az anyjával sajnos nem tudok mit kezdeni, párom sem, pedig próbált vele beszélni :( azt nem gondolom, hogy nem jönne el a lány az esküvőnkre, inkább csak attól tartok, hogy utána mit kapna ezért otthon... nem akarnám szegényt ennek kitenni. De más opció nincs, szerintem hétvégén megbeszéljük vele, mit szól hozzá, remélem azért az esküvőnek örül majd :)
2022. jan. 21. 16:18
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van olyan nagy, hogy előbb-utóbb kiosztja az anyját, ha megérzi, hogy az anyja manipulálja. A 12 éves lányom sem lenne befolyásolható, akkor pláne egy 14 éves.

Az anyját sztem már kiismerte, hogy gáz. Szerintem van vmi megküzdési technikája már az anyja hülyeségei ellen. Biztos, hogy nem csak rajtatok kattog, hanem máson is, ha ezt ennyire nem tudja elengedni, hogy az exe már rég mással él, nem értem miért érdekli, ha házasság is lesz.

A nő stikkes, hála ég h elváltak a férjével. :D

A nőnek segítségre lenne szüksége, hogy lezárja a múltat. Nem értem miért hiszi, hogy a lánya nem szereti, miért kell a gyereket két tűz közé állítania. Csak megnehezíti a gyereke életét.

A lánya fogja szerintem ezt idővel lerendezni vele.

Ti legyetek korrektek, normálisak, ne titkolózzatok, azzal többre mentek. Az anyja érzékeny világa ne érdekeljen, a gyerekkel viszont őszintének kell lenni, ne halogassátok. A bizalom megtörik, abból nagy baj lehet.

Szóval inkább a gyerekkel való őszinteséget helyezném előtérbe, mint h az anyja hogy reagál.

2022. jan. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
A gyerek szerintem két tűz között érezheti magát. Szeret téged meg az anyját is, még ha egy buta liba is a nő. Gondolom tipródhat magában szegény eleget emiatt.
2022. jan. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a volt feleségnek kell még néhány év, hogy le tudja sz.rni, mi van a volt férjével. Ezért érzi úgy, hogy a lánya is elárulja ha veletek jópofizik. Sokan egy sima szakításon is évek alatt teszik túl magukat, neki véget ért a házassága, a volt férj továbblépett, őt meg marja a bánat. Ebben a történetben te nem vagy tényező, bárki lennél, gyűlölne. Az lenne a jó ha valaki rá tudná beszélni az anyát, hogy egy szakember sokat tudna segíteni neki elengedni a fájdalmát mert úgy látszik, egyedül nem megy neki. Utána helyreállna a lányával a kapcsolata, az meg már egy cseppet sem érdekelné, hogy veletek mi van. Nem érezné tragédiának a történteket, a hisztik is megszűnnének.
2022. jan. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Az anyjának miért kell megtudnia, hogy esküvőre megy a gyerek?
2022. jan. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!