Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Először fogok találkozni a...

Először fogok találkozni a leendő anyósommal. Nagyon izgulok, vannak jól bevált mondatok/kérdések, amiket fel lehet tenni ebben a helyzetben? 31/N

Figyelt kérdés

Tudom, gáz, hogy ennyi idősen így rá vagyok feszülve erre, de sajnos nagyon izgulós fajta vagyok, nehezen oldódom fel idegenek előtt, viszont szeretnék jó benyomást kelteni.

Nehezen megy a csevegés, ezért gondoltam, hátha tudnátok segíteni 1-2 dologgal, amit mankóként mondhatnék/kérdezhetnék, ha beáll egy kínos csend.



2023. febr. 24. 07:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
36%

Megint egy eszköztelen, önbizalomhiányos nő.

Miért akartok így élni, párkapcsolatban lenni, aztán meg gyereket szülni, ha egy mondatot nem tudtok kinyögni a megfelelési kényszer és a szorongás miatt?

Hogy jelenhet itt meg ilyen kérdés? Komolyan nincs egy barátnőd, egy intim lelki kapcsolatod, ahol ezt a kérdést felteheted?

A saját életedet kellene ráncba szedni, mielőtt egy gyerekét is tönkretennéd.

2023. febr. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
72%

Első, hol írt olyat a kérdező, hogy gyereket akar szülni??

Kérdező, tényleg ne parázz rá. Biztos ő is izgul amúgy, hogy milyen lányt választott a fia :) De mivel őt szereti, téged is igyekszik majd. Szerintem ha udvarias vagy és normálisan (csinosan, de nem túl kihívóan) öltözöl fel, akkor nagy baj nem lehet. Esetleg vigyél anyukának virágot, és beszélj arról, ha elfogy a téma.

2023. febr. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%

Párodtól érdeklődj, hogy van-e valami hobbija, szeret-e sütni/főzni, milyen témákat érdemesebb elkerülni.. stb.

Nem tudom, hogy anyósjelölted hány éves, mert nálunk a férjem(31) anyukája fiatalabb, mint az én(26) szüleim, így ők pont 48-54 év közöttiek. Valószínűleg a ti szüleitek is hasonló korosztály.

Én az első találkozásunkkor belekapcsolódtam a beszélgetésbe amit a férjem kezdeményezett, aztán onnantól már ment a ping-pong. Anyósom kérdezett a munkámról (csecsemő és gyermekápoló vagyok) illetve az osztályról, ahol dolgozom. Aztán feljött a férjem gyerekkora, majd ehhez kapcsolódóan az enyém is stb.

2023. febr. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%

Először is légy önmagad, ne próbálj szerepet játszani.

Kérdezz a fiáról. Az anyák szeretnek mesélni a gyerekükről.

De jó tanácsot igazából a párodtól kaphatnál, hiszen ő ismeri az édesanyját, a gyakorisok nem igazán. Ő tudja, mi érdekli, mitől lehet ideges. És szedd már össze magad!

2023. febr. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
24%

31 éves vagy, nem 17, és ő nem a leendő anyósod, hanem az aktuális barátod anyja.


31 évesen ezt illene tudnod.

2023. febr. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom a barátod is ott lesz, majd ő feldob témát, ha csend lesz:)
2023. febr. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
61%

Nyugodtan le lehet pontozni. De ez a helyzet Magyarország nőinek magasabb arányú százalékával. Traumatizálva vannak olyan szinten, hogy maguktól nem tudnak megszólalni. Mondjunk mondatokat?? Mi a fax...?

Most ez, aztán ha rosszat szól az anyós hogy reagáljon, ha minden héten látogatóba megy unokázni, hogyan állítsa le. Ilyen kérdésekkel van tele a net.

Persze, ezek még nincsenek, de miért nem készülünk előlátóan az életre? Belső izomzattal?

Nem lenne jobb eszközöket szerezni az élethez, ha konfrontálódás lép fel, azt tudni kezelni, kommunikálni szorongás nélkül, mert ugye a "mit szól a másik" track állandó a fejekben, megtanulni nemet mondani, határt meghúzni?

Ezeket gyakori kérdéseken keresztül nem lehet.

2023. febr. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
16%
"remélem nem b.sztad el az ebédet mamika"
2023. febr. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
86%
Az én anyósom mikor először elmentem hozzájuk pont krumplit hámozott. A köszönés után az volt a második mondata , hogy a menyecske nem akar krumplit hámozni.
2023. febr. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
55%
Na igen, van ilyen is. Ezért nincs sablon a mit mondjak-ra. Meg mondatok sincsenek, amiket be lehet dobni. De a kérdező biztosan szó nélkül nekiállt volna krumplit puculni. Vagy hazaszaladna kiírni, hogy mit reagaltunk volna. Ez annyira gáz.
2023. febr. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!