Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit értenek a szülők azon a...

Mit értenek a szülők azon a sok sértő mondáson?

Figyelt kérdés

Pl.: Beírást kapok mert az erősebbek rákényszerítettek, hogy firkáljak a suli falára, velük együtt és mikor ezt megpróbálom elmondani otthon akkor jön a jól bevált duma miszerint: Minket/engem nem érdekelnek a többiek.


Én kapok egy 4-est, a tesóm egy 5-öst. (Mondom anyunak/apunak, hogy a 4-es nem olyan rossz jegy). Jön a jól bevált duma, miszerint: Fogd be a szád, miért nem tudsz olyan lenni mint a testvéred?


Végre van 10 percem leülni a telefonnal megnézni a közösségit mikor beront valamelyik szülőm, kiveri a kezemből a mobilt és rávágja a jól bevált dumát miszerint: A gyereket ismét (kb hetente 1-szer veszem elő a telefont) csak a kütyük kötik le.


Vitatkozunk valamin az egyik szülőmmel, amiben nagy valószínűséggel nekem van igazam. Amikor ez a apunak/anyunak leesik jön a jól bevált duma miszerint: Neked nem lehet igazad mert te csak egy gyerek vagy.


Csak nekem szokták ezeket a fejemhez vágni? Miért van ennyi "jól bevált duma" és miért kell a gyerekhez hozzávágni ezelet a szavakat.

Csak mert a szülő dirigál el kell nyomni a gyereket?



#elnyomás #Jól bevált duma
2016. nov. 19. 12:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%

Mert idiotak, mar bocsi

Nekem sosem mondananak ilyeneket, mert velem foglalkoznak

Ezek csak ilyen lerazos dumak, se turelmuk, se kedvuk nincs hozzad

(Minek az ilyennek gyerek?)

2016. nov. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%

Az első pontban nekik van igazuk.

A második pontban csak félig, lehetne finomabban is közölni, hogy ugynaazt várják el tőled is, mint tesódtól.

A harmadik pontból konkrétan semmit sem hiszek el.

A negyedik pont szerint valószínűleg szeretsz feleselni, nem szép dolog.


Félremagyarázod, ez nem elnyomás.

2016. nov. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%
Én úgy sajnállak téged. Ezen kívül, hogy minden szavadat elhiszem, főleg a heti egyszer 10 perc netezésről... és hogy nagyon-nagyon sajnállak, tehetek érted még valamit? Vagy minek írtad ki a kérdést, mit vársz?
2016. nov. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki a kérdést, hogy megtudjam mit értenek a sok mondás alatt.
2016. nov. 19. 13:05
 5/20 gömbicica ***** válasza:
0%

korod? fiu,lány?

a tesód kisebb nagyobb? fiu, lány?

2016. nov. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%

Ismerős, nekem is hasonló szép gyerekkorom volt meleg családi légkörben. Ugye érted az iróniát.


Az a megoldás, ha csak magaddal foglalkozol, mert ők nem fognak veled foglalkozni, az 100. Sz.rd le, hogy mit mondanak, mert ezzel csak magukat minősítik. Minek nekik gyerek, ha teher nekik. Az ilyen akkor ne szüljön gyereket. Foglalkozz csak magaddal, ezektől értelmes beszédre ne számíts, mert csak lehúznak a nemtörődömségükkel.

2016. nov. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
41%
Mivel válaszoltál ez a mai nap folyamán a második netezésed*.... :) :) :)
2016. nov. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
27%
Ajj hetes, ha kiirta a kerdest akkor persze hogy megnezi hogy jottek -e ra valaszok...
2016. nov. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%

Valahogy úgy érzem, hogy a mondanivalód nem kamu, de erős túlzások vannak benne, kedves kérdező.

Amúgy egy ravasz szülő ki tudja úgy forgatni a saját gyereke szavát, hogy még a gyerek is belássa, hogy nincs igaza. Ezek szerint a te szüleid nem annyira okosak. Egyszerűen nem tudnak miket kitalálni és erre csak ezt tudják mondani: "Neked nem lehet igazad mert te csak egy gyerek vagy." Tulajdonképpen ez nem egy jól bevált duma, csak egy ostoba felnőtt ostoba szavai.

Ennél vannak jobbak. Pl. Nem, mert kiskorú vagy és vagyontalan, de főleg hülye. - na ez már egy igazi mocskosan jól bevált manipulatív duma, ami szerintem tökre zseniális. Az én szüleim is ezzel szöveggel vágnak vissza, mert ők körmönfont tagjai az emberiségnek.

2016. nov. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
53%

Hany eves vagy kerdezo?

A telefonosra azt tudnam mondani, hogy beszelj meg a szuleiddel egy idot, hogy naponta mennyit telefonozhatsz, es kerd meg oket, hogy ha mar ezt megbeszeltetek akkor addig hagyjanak beken.

A negyesre azt tudnam mondani, hogy egy felnott ember azt is beismeri hogyha nincs igaza, es nem ertem hogyha igazad van az miert faj nekik.

Az elso. Szerintem kerdezd meg toluk, hogy amikor legkozelebb rakenyszeritenek akkor mit csinalj, mert magadtol nem csinaltal volna gondolom ilyet.

A jegyekkel kapcsolatban pedig mondd el nekik, hogy ugye az ellenorzoben ev vegen ugy kerulnek be a jegyek, legalabbis nalunk ugy volt, hogy az otos az jeles, a negyes az jo, a harmas az kozepes... Tehat a negyes az azt jelenti hogy majdnem max. Jegyet kaptal, ami pedig tok jo, miert kene mindenkinek mindig otost hoznia?

2016. nov. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!