Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Egy kert választ el minket...

Egy kert választ el minket anyósoméktól. Be tud jönni az udvaron,mert a kapu még nincs megcsinálva. Bent vagyok a szobában,és egyszer csak megjelenik,ha zenét hallgatok vagy bármi, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nyitva szeretem hagyni már ilyenkor az ajtót,van rajta szúnyoghálós ajtó is. Az udvaron át simán be tud jönni hozzánk,de rühellem,hogy egyszer csak megjelenik. Tegnap is hajtogattam a ruhákat,és egyszer csak nagyon hangos kopogás az ajtómon, kissé meg is lepődtem.Hogy tudom leszoktatni,hogy ne mászkáljon fel ide hozzánk? Ha ülök a wc-n is rám fog törni? Ne hogy már, ezért ne hagyhassam nyitva az ajtót,mert akkor jön be amikor akar.
2023. márc. 21. 11:32
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
95%
Szép az idő, délután elmentek közösen kaput venni a pároddal. Legyen rajta zár is, a kulcsából pedig ne kapjon anyós, különben felesleges a kapu.
2023. márc. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként tárd ki az ablakot az ajtó helyett, azon csak nem mászik be.
2023. márc. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
91%
Tipikusan az a helyzet, hogy sürgősen hirdetném a házat(vagy bármiről is van szó), és menekülnék onnan. Ideiglenesen akár kis lakásba, albérletbe is, vagy mindegy hova. Ez nem átcseszése a vevőnek,mert mással ezt nem folytathatja (mert idegenhez semmi köze, ha csak egyszer is megpróbálja, simán ráhívja bárki a zsarukat), ez célzottan, kifejezetten ellened irányul.
2023. márc. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen jogos kívánság, hogy ne jöjjön át az anyós megbeszélés nélkül. Attól még, hogy nincs tulajdonrészed, az a ti külön háztartásotok. Az pedig a ti döntésetek a pároddal, hogy ki mit tesz bele. A házimunka és a gyereknevelés is munka, és szerintem becsülendő, ha valaki a karrier helyett inkább a családi élet szervezésébe fektet több energiát (ha ez a pár közös döntése). Egyébként én is hasonló helyzetben vagyok, de normális az anyósom, nem járkál át. És rám is lehetne kívülről mondani, hogy beleültem a készbe, valójában kifejezetten a férjem kívánságára lakunk itt, nekem előnyösebb lenne az én szüleim közelében. Kezdő háziasszonyként szerettem volna én építgeti a háztartásom, nem veszekedni minden teáskanál miatt, amit másutt szeretnék tartani, mint ahol a férjem megszokta.


Beszélhetsz a pároddal első körben. Sajnos ha fafejű, akkor ez nem fog változni, de nem kötelező együtt maradnod vele. Összességében, a hibáival együtt megéri, vagy nem? Az anyóssal is megpróbálhatsz beszélni közvetlenül, akár elő lépésként is, ha olyan a viszony. De nem érdeked összeveszni vele, igyekezz tényleg kedves lenni.

2023. márc. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
88%
Nem volt más választásod? Dehogynem. Nem költözöl oda. Neked nincs saját akaratod?
2023. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
93%

Amikor jön, olyan hangosan hallgatnám a zenét, amitől megsüketül. Vagy alapban is annyira hangosan hallgatnám, hogy ne legyen kedve jönni.


Másik lehetőség, hogy szólsz neki, h csak úgy ok nélkül ne jöjjön át.

2023. márc. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
Ajtó bezár, ablak kinyit.
2023. márc. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
93%
Hát oda ne szüljél majd semmiképpen.
2023. márc. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
85%

Én a helyedben vennék pár dildót, körbevenném magam az ágyon vele, aztán szórakoztatnám magam. Ha anyós meg rád nyit, többet nem fog... :D


Egyébként meg hogy van annyi eszed, hogy olyanhoz mész feleségül, aki konkrétan csak 20 méterre tudott az anyjától költözni?

2023. márc. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
82%
Ha a költözés nem opció akkor marad a megbeszélés.Kérd meg szépen,hogy legalább kopogjon vagy szóljon előre,hogy át szeretne jönni.Te se rontasz rá akkor ő se tegye.Nővéreméknél is pont ez a helyzet volt.Ott a költözés segített.Volt kulcsa az anyósnak a lakáshoz és úgy kezelte a lakást mintha a sajátja lenne.Elmosogatott,takarított és amikor nem voltak otthon ellenőrizte milyen a lakás tisztasága.Ha nem a nővérem mondta volna ezt el sem hittem volna,hogy ilyen van.
2023. márc. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!