Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom kihasznál,vagy...

Az anyósom kihasznál,vagy csak túl reagálom?

Figyelt kérdés
1 éve vagyok a párommal jól kijövünk és az anyja is rettentő kedves ,ha süt pakol nekem, ha fáj valamim rögtön ugrik és segít viszont még is úgy érzem kihasznal ,mivel neki nincs jogosítványa és a páromnak sincs így en vagyok az ingyen "taxi", mennyek el vele a boltba,vigyem őt ide a párom testvérét és a barátnőjét is ide oda hurcibáljam amivel nem is lenne gond ha megkerdezne hogy el -e tudom vinni ,de NEM hanem ő eltervezi mert én úgy is rá érek, a másik meg hogy programokat csinál nekem ő kitalálta hogy főzzünk együtt vagy már lebeszelte mondjuk a párommal hogy ő ne jöjjön csak mi ketten ,és mindig engem zaklat ezekkel a párom testvérének a párját egyszersem kéri meg semmire,(még a szülinapján is én ugraltam a lufiert es a tortaert mint ha az en parom lenne)és már azt érzem hogy nem hagy minket hogy kettesben minőségi időt tölthessünk mert mindig ott van velünk,anyosomnak nem merem azt mondani hogy nem mert amúgy nagyon kedves de néha már tele a pohár a sok ugraltatassal.tulregalom?

2023. ápr. 14. 12:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
14%
Túl.
2023. ápr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%

Egál, mind a két félnek jó - "ha süt pakol nekem, ha fáj valamim rögtön ugrik és segít viszont még is úgy érzem kihasznal ,mivel neki nincs jogosítványa és a páromnak sincs így en vagyok az ingyen "taxi""

Te viszed, ő segít.

2023. ápr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Nem reagálod túl.

Első körben ne fogadd el a segítségét. Ezt azonnal észre fogja venni és az jó alkalom lesz arra, hogy elmondd neki, mennyire terhes neked, hogy ugráltat, viszont úgy érzed korrektnek, hogy akkor te sem fogadsz el tőle segítséget.


Normális anyós természetesen nem ilyen bűbáj-segítőkész, de nem is ugráltat minden sz...ért. A bűbáj emberekkel tapasztalatom szerint jobb óvatosnak lenni, utólag benyújtják a számlájukat.

2023. ápr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Nem reagálod túl. De nemet mondani csak te tudsz. Akkor egyébként ki is derül, hogy milyen ember a másik. Ha csak azért van a bűbáj, hogy utána fel tudja górni a segítséget, akkor rövid távon lesz veszteség egy ilyen kapcsolat. Hosszútavon csak nyereség.
2023. ápr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
10%
Túl reagálod, bizony.
2023. ápr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%
Túlreagálod. Ő eltervezi, te közlöd hogy bocs, de most nem megy, és nem kell a neten nyivákolni, a semmin. És könyörgöm, legközelebb írd már normálisan azt hogy menjek. A mennyek egész mást jelet. És nem "el -e tudom vinni" hanem el tudom-e vinni.
2023. ápr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
6-os, na akkor jönne a felhánytorgatás, hogy ő mennyi mindenben segíti őket. Az ilyenek nagyon prímán tudnak bűntudatot kelteni.
2023. ápr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%
Akkor majd nem segít anyós, nagy ügy. Jobb is ha ekkor a tehet a kérdezőnek kommunikálni azzal akivel nyűge van, és idegeneknek nyafog helyette. És ez egy párkapcsolatban élő felnőtt ember..
2023. ápr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
97%
Megmondod neki, hogy "Anyuka, sajnos a szerda nem jó, mert romantikus estét terveztünk a Gáborkával.".
2023. ápr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
Miért ennyire életképtelen jóformán mindenki? Nem mersz odaállni elé, hogy közöld vele, hogy nem kérsz a segítségeből, de nem is furikázod! Amúgy ki a nő és ki a férfi? Ha férfi vagy, akkor töketlen vagy nagyon, szégyen.
2023. ápr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!