Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem vagy egy kicsit kihasználv...

Nem vagy egy kicsit kihasználva? Kérdezte a menyasszonyomtól 2 barátnője. Nagyon kivagyok akadva!

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy 2.5 éve vagyunk együtt,fél év után összeköltöztünk.Kapcsolatunk jó,legalábbis én így érzem a visszajelésekből.Azonban szerintem mostanában,a barátnők mintha ezt azt mondanának neki.A helyzet az hogy 3 hónapja nincs munkám,és ezt a barátnői mindig kérdezik,hogy na találtam már munkát,vagy akarok egyáltalán dolgozni??Ilyeneket kérdeznek tőle.Rosszul esik,mert szorgalmas ember vagyok nem egy léhűtő.A menyasszonyommal azért szoktunk beszélgetni szerencsére és a minap mondta hogy 2 barátnője ezt így megkérdezte tőle.Nem tudom hogy kettő,de az egyik biztos.Nagyon rosszul esik,mert egy az,jóban vagyok velük és úgy vettem észre kedvelnek engem.Soha semmilyen szinten nem használtam ki,se anyagilag,se sehogy a menyasszonyomat.Szeretem,nekem az a fontos hogy boldog legyen!Az elmúlt 3 hónapban is volt még félre tett pénzem,szóval az sem volt hogy az ő pénzéből éltünk és anyagilag tőle függtem volna.A kezdetektól fogva mindenbe segítettem és beleadtam,a háztartásban is sokat segítek.Mosogatok,főzök ha kell,porszivózom,de akár még ki is teregetek!Tehát nem egy házicseléd mellettem.A lakást is felújídgattam közben,munka keresés mellett pedig nyelvet is tanulok!Nem kocsmázom,nem haverozom,nem züllök.Ő és a kapcsolatunk az első számomra.Nagyon rosszul esett a barátnőktől ez a kijelentés.Vajon mire jó egy ilyen kijelentés?Miközben a minden napjainkba nem látnak bele?Teljesen kivagyok borulva hogy ilyet feltételeznek rólam!
2014. szept. 20. 11:49
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék hogy a mi kapcsolatunk viszonylag friss.A 2 barátnő,az már együtt vannak a párjukkal vagy 8 éve biztos.Hallomásból tudom hogy ott azért volt megcsalás egyéb nyalánkság!Ők most boldogok mondják a barátnőmnek!Igen ám,de ahhoz az úthoz át kellett menniük ezen azon,amiben ha jól tudom megcsalás is belefért!Ilyen emberek akarnak nekem magyarázni vagy a menyasszonyomnak,akivel azon kivül hogy most nincs munkám,semmi bajunk nincs?
2014. szept. 20. 11:52
 2/42 anonim ***** válasza:
98%
Ne foglalkozz velük. Az energiáidat értelmes dolgokra fordítsd, ne arra, hogy kiborulsz hülye, irigy beszólásokon.
2014. szept. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
29%

Azért vagy kiakadva, mert a menyasszonyodnak nem te vagy az egyetlen társasága, hanem vannak barátnői, akikkel beszélget? Oké, van egy jó nagy adag kisebbségi komplexusod is, - hiszen itt vadidegen embereknek féloldalas mentegetőzést írtál arról, hogy te nem is vagy értéktelen ember - szóval lehet, hogy a barátnői nem is a munkanélküliségedre gondoltak, hanem arra, hogy te nagyon rászálltál a lányra, nem hagyod levegőhöz jutni, csak hogy magadnak bizonyítsd, neki szüksége van rád.

Pedig ez nem kell, pont ettől tudnak megromlani a kapcsolatok.

2014. szept. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

ma 12:00


Nagyon sikerült ezt félre értened.Még is miért zavarna ha van más társasága?Soha nem volt korlátozva,nem kellett nekem beszámolót tartania.Soha nem zavart ha elmegy nélülem bárhova is.Azért írtam le hogy milyen vagyok,hogy képbe legyetek.Mert akkor megérteném,ha kocsmázni járnék és nem foglalkozék a munkakereséssel,vagy azzal hogy elöbbre jussak,pl nyelvtanulás.Nekem is meg van a társaságom és én is megyek nélküle.Itt azon van a hangsúly,amiket mondanak neki.Nem tudsz értelmezi a sorok között?Ez nem mentegetőzés,csak próbáltam leírni hogy milyen vagyok ebbe a kapcsolatban.

2014. szept. 20. 12:04
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Egy a lényeg. Ha a menyasszonyod ezt megosztotta veled, akkor ő nyilván nem így gondolja, és őszinte volt hozzád, ha egyet értene, nem mondta volna el. A barátnők véleménye nem számít, mint te is írtad, nem látnak bele a kapcsolatokba. Nem kell velük foglalkozni.
2014. szept. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
16%
Te sem tudsz olvasni a sorokból sem, kérdező. Én pont nem azt írtam, hogy korlátozod, hanem hogy te támaszkodsz nagyon rá.
2014. szept. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele. Egyáltalán nem biztos, hogy ezt rosszindulatból kérdezték meg. Nem voltál ott, nem tudod pontosan a szituációt. Lehet, hogy simán érdeklődtek, hogy találtál-e már munkát és hogy a barátnőd, hogy viseli, hogy még nem találtál. Ez sose egyszerű, okoz gondokat mindenkinél, ha nincs munkája. Szerintem te most érzékenyebb vagy, mint általában, csak azért vetted ennyire magadra.
2014. szept. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Te sem tudsz olvasni a sorokból sem, kérdező. Én pont nem azt írtam, hogy korlátozod, hanem hogy te támaszkodsz nagyon rá.


Igen igazad van!Valóban nem értem!Miért is támaszkodok rá?Azért mert pl segítek neki a házimunkába?Vagy mert nem az ő pénzén élősködök?Hanem a megtakarításomon amíg nem találok munkát?Nem igazán értem az a helyzet...semilyen szinten nem érzem azt hogy támaszkodnék rá,max ha nem lenne pénzem,akkor igen.

2014. szept. 20. 12:11
 9/42 anonim ***** válasza:
95%

" Ne foglalkozz vele. Egyáltalán nem biztos, hogy ezt rosszindulatból kérdezték meg."


Csak nekem üti ki a szemem a cinikus kérdés? "Nem vagy egy kicsit kihasználva?" - ez mi, ha nem rosszindulatú feltételezés?

2014. szept. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg az a félelmed, hogy bujtogatják és veszélyezteti a kapcsolatodat, ezt ne hidd.

Anna idején nekem is voltak ilyen "jóakaró" barátnőim, nem is egy. Mindegyiknek az bántotta a csőrét, hogy még a kapcsolatunk elején a párom sokat haverozott és eljárt bulizni, meg hogy engem nem tisztel eléggé. Na és? Abban a korban volt. Türelmes voltam, én is buliztam anno. Végül csak Ő lett a férjem és együtt vagyunk 15 éve örömben, bánatban, össze vagyunk nőve és azóta már le is nyugodott.

Viszont a fricska a sztoriban: Azóta az egyik bujtogató csaj elvált, a másik meg majdnem, mert a látszólagos mintaházasságukról kiderült, hogy nem is olyan tökéletes. Bár együtt maradtak, de a férje azóta is eljárogat ennyi év után két gyerek mellett, tehát mit sem változott.

Ezért csak arra tudok következtetni, hogy mindez annak idején irigységből fakadt, mert valószínűleg a saját kapcsolatukkal nem voltak megelégedve, de ezt rám próbálták kivetíteni.

Nektek semmi más dolgotok nincs, mint mindent egymással megbeszélni, bízni egymásban és leszarni, hogy ki mit mond.

2014. szept. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!