Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A sógorom állandóan a "család"...

A sógorom állandóan a "család" kártyát kihasználva szeretne ár alatti munkát kicsikarni tőlem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen nem teljesen sógor, az unokatesóm férje, de az unokatestvéremmel inkább testvéri a viszony (mindketten egykék vagyunk), az egyszerűség kedvéért a férje a sógorom lett.


De a lényeg: nyelvi szolgáltatásokkal foglalkozom. A sógorom időről időre megkeres fordításokkal és pofátlanul alacsony áron, nagy mennyiséget szeretne, sőt, többnyire ingyen. Pár mondatot természetesen lefordítok ingyen is, de egy komplett kézikönyvet már nem.

Mindig azzal próbálkozik, hogy "ő családon belül szereti elintézni a dolgokat", vagy a hiúságomra apellálna, mondván "tudom, hogy te vagy a legjobb".

Többnyire mondok egy piaci árat, akkor alkudozni próbál, majd morog rám.


Tartok tőle, hogy az unokatestvéremet is be fogja egy idő után vonni, mint ütőkártyát. Nem szeretném, ha olyan helyzetbe kerülne, hogy választania kelljen köztem vagy a gyereke apja között, mint "bíró".


Többször próbálkoztam már, hogy egyéb (esetleg nem létező) elfoglaltságra hivatkozva elhajtom, de annyira erőszakosan próbálkozik, hogy ha sima ügyfél lenne, már olyat mondtam volna neki, hogy ihaj.


Sajnos dolgoztunk is egy helyen és ott is láttam, hogy mennyire link, megbízhatatlan, így neki szóbeli ígéretre még kevésbé hiszek el bármit is. Papírt vagy szerződést akkor se akar írni, ha elvileg a főnöke bízna meg, mert "nem akarja ezzel zavarni". Rajta érhető módon nem hajthatnám be a pénzt, mert nem állnak jól és az unokatestvérem zsebéből húznék ki pénzt.

De, megbízási szerződést soha nem hajlandó aláírni, hanem jön a "hát kiben bízzunk, ha nem a családban?". Kösz, megismertem, nem bízom benne.


2011. máj. 20. 22:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki egy szótárat!Olcsóbb mint ha állandóan lehúz!Ha a munkájához kell nem fizeti ki a cég?Mert ha igen hivatkozz erre szerintem!Légy határozottabb!Ha nem ért a szóból és tényleg link akkor én megmondanám,h.menjen a balfenékbe!
2011. máj. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Régi igazság, hogy üzletben nincs barátság (és rokonság)! Értesd meg vele, hogy te is pénzből élsz, és a pénztárnál nem hivatkozhatsz a rokonságra...
2011. máj. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kerek perec megmondanám, hogy segítettem már eleget, és azért mert egy család vagyunk még nem kell kihasználni az embert, mindent ingyen elvárni! Mindennek van határa! Pofátlan! Ha meg megharagszik, haragudjon, Neked van igazad!
2011. máj. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az unokatesómat nem akarom ezzel zaklatni, mert neki mégiscsak a férje és szereti.


Az unokatesóm is szokott szívességet kérni, de azok normális, teljesíthető mértékű szívességek és örömmel meg is teszem. Sőt, ha kér, kölcsön is adok (csak neki, a férjének nem!!), mert egyrészt határidőre visszaadta mindig, másrészt ő is segít, ha én kérek valamit. Pl. varrni soha nem tudtam, nincs is varrógépem, ő szívesen felhajtja a nadrág szárát, ha újat veszek. Cserébe max egy csokit kér - illetve örül, ha kap, kifejezetten kérni nem szokott semmit érte.

2011. máj. 20. 23:07
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan is volt, hogy vad idegen IWIW-en megkeresett, hogy forditsak le neki tobbszaz oldalas konyvet magyarrol angolra (o a szerzo) es mikor nemet mondtam, megsertodott es azt mondta, hogy legalabb tanithatnam. Ezek utan mar semmin nem lepodok meg...ilyen ember csak akkor ert a szobol, hogyha oszinten megmondod, hogy NEM es nyugodtan megmondhatod, amit itt is leirtal. Ha megsertodik, az az o szegenysegi bizonyitvanya. Ha pedig normalisabb ember, akkor elgondolkodik a dolgon. Pl. ha o asztalos lenne, hogy reagalna, ha te heti szinten mennel at megrendelessel szinte ingyen? Potyaleso. Amugy semmi jo nem sul ki ebbol. Anyuek epp igy voltak rokonokkal. Mindig kihasznaltak a szuleimet, aztan mar az uton ok nem koszonnek nekik. Minel jobb vagy, annal jobban ki fog hasznalni es semmibe sem fog venni, mivel termeszetesnek fogja venni, hogy te segitesz. Ahh, en ilyenre a helyedben nem adnek. Nem is olyan kozeli rokon...oszinten beszelj vele! Nem te vagy a hibas ebben, ne te erezd magad kenyelmetlenul.
2011. máj. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Amolyan "most megcsinálom az év üzletét" típus, de a nagy szóbeli lózungoknál tovább soha nem jut. A fordítások egy része is ilyen célra kellett volna neki, hogy valamit majd forgalmazni fog (bakker, tudom, hogy nincs tőkéjük, épphogy kijönnek a bevételeikből) és annak a vonatkozó anyagait/leírásait fordítsam le.


Egyszer egy fél oldalas "tegnapra kellene" jogi szövegre rábólintottam, hogy oké, jó fej leszek. Majd két hét után kérdeztem, hogy mikor küldi át...jaaaa, közben megoldotta mással. Bmeg, akkor hívj fel és szólj, hogy köszi, mégse kell!

Ilyenek miatt is ki vagyok akadva és már eszem ágában sincs annyit se segíteni neki, ami esetleg bele is férne még.

2011. máj. 20. 23:11
 7/13 A kérdező kommentje:

Elhajtanám, csak félek, hogy esetleg bosszúból az unokatesómnál fúrna, őt pedig nagyon szeretem és nem szeretném, ha rosszra fordulna a kapcsolatunk.

Ha finoman érdeklődtem nála, hogy mi újság az aktuális fordítás/üzlet stb körül, akkor általában úgy reagált hogy ez kettőnk dolga, ő nem akar beleszólni.

Lehet, hogy talán ő is érzi, hogy kicsit zakkant a férje és nem akar belekeveredni.

2011. máj. 20. 23:14
 8/13 A kérdező kommentje:

Ja, a legszebb az volt, amikor azzal próbált érvelni, hogy de hát a férjemnek is lefordítottam egy hosszabb anyagot ingyen!

Amikor felkapartam az államat a földről, mondtam neki, hogy igen, 365 db szex volt az ára egy éves határidővel, még tart a törlesztés, majd nézze meg, mennyire karikás a férjem szeme.

Akkor elhallgatott szerencsére.

2011. máj. 20. 23:17
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Ez aranyos volt!!!Én is kipróbálom ezt a törlesztést a férjemmel!!!!!!
2011. máj. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

és ha megmondanád legközelebb, hogy " ne haragudj, most sok megrendelésem van amikért pénzt kapok, természetesen azokat csinálom meg először, ha lesz időm, megcsinálom majd a Tiédet is..."

szerintem így korrekt, benne van, ha fizet, ő is előrekerülhet vagy ha nem, le van rázva :)

2011. máj. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!