Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak, ha mérhetetlenü...

Mit csináljak, ha mérhetetlenül felidegesít az apósom?

Figyelt kérdés
Nos, előre leszögezem, hogy szeretem az apósom, nem rossz a viszonyunk, de elég messze is lakunk egymástól. Ami nagyon bosszant vele kapcsolatban az az, hogy nagyon félvállról veszi az egészségét. Fél éve megjelent egy csomó a nyakán, de nem hajlandó vele orvoshoz menni. Vagyis bocsánat, eddig nem volt hajlandó elmenni, de miután már elkezdett látványosan nőni, s fáj is róla a torka, beadta a derekát. A másik dolog a fogai… az összes rossz neki, de fogorvosról hallani se akar, viszont a cigit azt napi szinten két dobozzal szívja, tehát még súlyosbítja is a dolgot + mindenhez IS cukrot eszik. De komolyan, és kiselőadást tart arról, hogy miért olyan jó a cukor az egészségnek. De nem fogadja el a jó tanácsokat, talán ez a legdühítőbb, pedig az ember szeretettel fordulna hozzá, mégiscsak a férjem édesapja. A férjem nagyon szereti őt, ezért próbálnánk neki tanácsot adni, pl. ne egyen egy nap több kanál cukrot magába, ne egyen (szó szerint) minden nap zsíros kenyeret és/vagy szalonnát, ne igyon minden nap pálinkát… hogy hassunk rá? :/
2023. máj. 30. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Hagyd békén, nem neked kell őt megnevelni.
2023. máj. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem foglalkozz a saját dolgoddal.
2023. máj. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az lehet, de amikor meg nálunk van, folyton panaszkodik, mennyire szarul van, és látszik is rajta. Plusz bármit főzök, fikázza. Nekem azért ezek rosszul esnek…
2023. máj. 30. 17:15
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Jajj a kamus
2023. máj. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Mérhetetlenül nyugodj meg.
2023. máj. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%
1.A pálinka egészséges, a zsír is az. 2.Tudom milyen car érzés ez, mert én is szeretem apósom és mikor kiderült hogy egy tenyérnyi folt van a tüdején, amit nem vehettek észre mert közel 20 éve nem volt orvosnál, majd szétrobbantam az idegtől. Beszéljetek vele komolyan el hogy nem szeretnétek asszisztálni a lassú halálához és jó lenne ha látná az unokáit felnőni.
2023. máj. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó, jól esik, hogy megérted, amit érzek. Hasonló volt a helyzet a nagymamámmal, folyton köhögött, de sehogy se tudtuk rávenni, hogy menjen el orvoshoz, csak akkor, amikor már késő volt, és áttét volt mindenhol a testében. Ezért aggódok szerintem most is, nem akarom, hogy megismétlődjenek a dolgok. Nem is a szalonnával vagy a pálinkával van a baj, hanem a mértéktelenségről.
2023. máj. 30. 17:51
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

1. Igazuk van azoknak akik azt mondják, hogy nem kell nevelni, semmi közöd hozzá.

2. Csakhogy van egy "kedves" kormányunk, aki alaptörvénybe foglalta, hogy a gyereknek kötelessége idős korában gondoskodni a szülőről.

Az ilyen viselkedésű idős emberek sz@rrá verik az egészségüket, és kinek a nyakába szakadnak? Na persze hogy a gyereke oldja meg, vegye magához, ápolja 24 órában, mert a szociális háló egy nagy nulla.

Úgyhogy abban mindenkinek igaza van, hogy hagyni kellene a papát hagy rombolja az egészségét, de akkor ne is vegye igénybe a gyerekei általi ápolást! Mert ha leesik a lábáról akkor tuti a fiatalok életét fogja gallyra vágni, mert vagy szakápolót kell neki fizetni, vagy hozzájuk akar majd költözni hogy ápolni tudják.

Ezért is nagy felelőtlenség egy idős embertől, hogy idő előtt leamortizálja saját magát. Amúgy is van egy természetes öregedés, nem kell felgyorsítani a folyamatot.

2023. máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele.
2023. máj. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#6-os


Mindenekelőtt érdemes leszögezni: a pálinkának nincsen jelentősen jótékony élettani hatása. Egészen pontosan, ha használ is valamennyit, többet árt. A pálinkát nem vélt gyógyhatása, hanem gasztronómiai és élvezeti értéke miatt fogyasszuk. Gyógyszerként reklámozni súlyosan felelőtlen és félrevezető.

2023. máj. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!