Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom a szájából adott...

Anyósom a szájából adott volna a babának ételt, hogy mondjam meg hogy ezt nagyon nem kéne csinálnija?

Figyelt kérdés

Tudjátok annó mi is, sok baba is kapott ételt a SZÜLEITŐL úgy, hogy kicsi darabot leharaptak, vagy picit megrágták turmix hiányában. De ez a saját szülő reszortja nem akárki másé.. a baba nem fogadta el egyébként. Én meg lefagytam.

Hogy kéne ezt közölni anélkül hogy megsértődne?



2023. júl. 25. 18:33
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
36%
Én is cigeknél láttam ilyet. Ilyen kultúra. Magyarok pl. megeszik a sült vért, más kultúra számára ez az undorító. Kulturális diverzitás, ugyebár.
2023. júl. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
95%

Én olvastam ilyet egy regényben, és anya azt mondta, abban a korban ez volt a normális. Mondjuk 200 éve, vagy 300, vagy még több.


Ma már abszolút nem ajánlott. Ha anyósod nem képes megérteni, nyugodtan sértődjön meg.


Amíg nem volt turmixgép, szitán törték át a főtt zöldséget stb. a babáknak.

2023. júl. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
95%
Ebben a szituációban téged nem szabadna, hogy érdekeljen a sértődés.
2023. júl. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
94%

Hallottam már ilyet, de nem hiszem, hogy a madarakon túl, ez normális. Regen is volt villa, minden főtt zöldség azzal törhető, hús meg elég akkor, amikor már van pár foga és apró darabokra lehet szedni, vagdosni. Na de megrágni...pfúj. Amúgy a nyál tele van bacival, ha szexel, akkor már nem csak a sajátjával...

Nem lennék tapintatos, megmondanám, hogy ilyet többet ne csináljon, ha még egyszer meglátom, utoljára etette a babát.

2023. júl. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
94%
En is hallottam mar rola. Talán pont anyosomtol. De ha en ilyet meglattam volna, azt hiszem telihanyom az asztalt 🤣 es egy percig se gondolkodnek kit bantok vele, tisztelettel elmagyaraztam volna, hogy ez undorító, higieniatlan, förtelmes.
2023. júl. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
86%
Meg johogy nem emeszti meg neki elotte:D
2023. júl. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
94%

Basszus, még van ilyen? Nekem nagyapám mesélte, hogy mikor az anyja kb. 1955-ben ilyet akart csinálni anyukámmal, a nagymamám már akkor is kiakadt, és le lett állítva a mama.

Már olvasva/hallva is undorító. Kétszáz évvel ezelőtt elhiszem, hogy csinálták, mondjuk pépesíteni turmix nélkül is lehetett akkor is, de hát kicsit más világ van már azóta.

Határozottan meg kell kérni, úgyis meg fog sértődni, ha akar, akármilyen szépen is kéred.

2023. júl. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
86%
Mi az, hogy anélkül, hogy megsértődne? Mert ha megsértődik, akkor mi van? Neked fontosabb, nehogy drága anyós megorroljon rád, mint a gyereked egészsége???
2023. júl. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
90%

#8 Én mamám 89.Ő mesélte, hogy annak idején a világháborúk idején, mikor sok család éhezett, akkor a pici babákat ha nem tudták szoptatni, akkor kínjukban rágtak össze nekik kenyeret, azt etették velük, hogy hátha megmarad.

Mármint hogy ezt nem nagymamámmak csinálták, csak a kényszer szült akkoriban ilyen eseteket.

2023. júl. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Szülő-gyerek viszonylatban is undorító, főleg, mivel egy felnőtt szájában sokkal több kórokozó és mikroorganizmus található, mint amivel egy csecsemő szervezete elbír.
2023. júl. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!