Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom a szájából adott...

Anyósom a szájából adott volna a babának ételt, hogy mondjam meg hogy ezt nagyon nem kéne csinálnija?

Figyelt kérdés

Tudjátok annó mi is, sok baba is kapott ételt a SZÜLEITŐL úgy, hogy kicsi darabot leharaptak, vagy picit megrágták turmix hiányában. De ez a saját szülő reszortja nem akárki másé.. a baba nem fogadta el egyébként. Én meg lefagytam.

Hogy kéne ezt közölni anélkül hogy megsértődne?



2023. júl. 25. 18:33
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%

Normálisan, hogy ne adjon a szájából ételt a picinek, mert nem 1823-at írunk, amikor ez még normális volt, ma már van turmix is.

Bárhogy közlöd, meg fog sértődni! Aki ilyet csinál, az mindig jobban tudja. Amúgy nem tudom hol élsz, de az én rokonságomban, ismerősi körömben sosem volt szokás megrágni a kaját a babák helyett. Nem kapott olyan ételt, míg rágni nem tudott.

2023. júl. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
96%

"Hogy kéne ezt közölni anélkül hogy megsértődne?"


Kit érdekel, ha megsértődik? Ez nagyon undorító és még veszélyes is lehet.

Az anyósod lelkivilága fontosabb vagy a sajátod?

2023. júl. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
92%
Ez nagyon undorító! 🤢🤢🤮🤮🤮
2023. júl. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
90%
soha életemben nem hallottam ilyen gusztustalan dolgot, ez most komoly h valakinél ez NORMÁLIS???
2023. júl. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
98%

Targyilagosan elmondod, hogy ti mas elveket vallotok a baba etetesevel kapcsolatban es mivel ti vagytok a szulei, ebben a kerdesben a tietek a dontes, legyen szives ezt tiszteletben tartani. Elfogadod, hogy regen masok voltak a szokasos, megerted, hogy nem rossz szandekbol tette, amit, de a tovabbiakban beszelje meg veletek, hogy mikor mit es hogyan ad a kicsinek.


Valami ilyesmi. De kettesben azert nem hagynam oket, az en anyosom is szeret bologatni arra, amit mondok, de ha egyedul maradna a gyerekkel, pont szarna ra.

Multkor csak pisilni mentem, aztan mar dugta is a csokit a 6 honaposom szajaba.

Hat nagyon kiakadtam, pedig en nem fogom tiltani majd kesobb a gyereket az edessegtol, de 1 eves kora alatt semmifelekeppen nem akarok neki ilyeneket adni. Utana is mertekkel es nagyon megvalogatva, hogy mit.

Szoval szigoru ebben a kerdesben en meg szerintem nem is vagyok masokhoz kepest (van, aki mondjuk 3 eves kor alatt se ad), de azert ezt igy ne…

Es meg sok ilyen kis aprosag van, ez most volt csak a legutobbi, de egyszeruen nem maradhatnak soha kettesben.


Ja igen, hat sertodesre azert keszulj. Akarmilyen szeliden is probalsz kommunikalni vele, lehet a szivere veszi. De sajnos ezt be kell vallalni.

2023. júl. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
67%

"Tudjátok annó mi is, sok baba is kapott ételt a SZÜLEITŐL úgy, hogy kicsi darabot leharaptak, vagy picit megrágták turmix hiányában."


50 éves vagyok, de most hallok először ilyet.

Nem, én nem tudtam ilyenről. Ez valami új divat a mostani modern fiatal anyukáknál?

Vagy a barna bőrű etnikumhoz tartozol? Róluk tudom még ezt elképzelni.


De ha neked ez normális, akkor innen már tényleg nehéz anyósodnak megmagyaráznod, hogy ő ne csinálja.

2023. júl. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
61%
Lehet, hogy benne maradt a foga :D:D:D
2023. júl. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
78%

"Tudjátok annó mi is, sok baba is kapott ételt a SZÜLEITŐL úgy, hogy kicsi darabot leharaptak, vagy picit megrágták turmix hiányában."


Megkérdeztem nagyimat, 76 éves, ő sem csinált ilyet, a szomszédoktól sem hallott ilyenről, de azt mondta, ilyet az csinál, aki agyament!

2023. júl. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
74%
Fúj, dehogy kaptak régen így a babák. Max nálatok divat... Anyám most 65éves, amikor a lányomnál kezdtük a hozzátáplálást minden pépet kiköpött... nagymamám mondta, hogy csak törjem össze villával (!) vagy szűrőn nyomjam át (!), annó ő is így csinálta, nem minden minden baba szereti a full pépeset. Szóval régen sem csináltak ilyet, 65éve sem. Korábban kezdték a hozzátáplálást, mint ma ajánlott, de villával meg szűrőn átnyomva kapták.
2023. júl. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
76%
Letezik ilyen, foleg kisebbsegnel divat. Egy idoben onkentes munkabol kifolyolag sokat latogattam anyaotthonokat, a mai napig is sokan tartjak, sajat szememmel lattam ott.
2023. júl. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!