Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyóst, apóst hogy lehet...

Anyóst, apóst hogy lehet leszoktatni a kéretlen tanács osztásról?

Figyelt kérdés
Minden találkozás alkalmával legalább 1-2 kioktatást kapunk tőlük. Olyan stílusban, mintha ők legalábbis istenek, mi pedig poratkák lennénk.

máj. 16. 07:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell odamenni.
máj. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
32%
Ilyen idős korúaknálsemmit. Ha udvariasan mondod, nem érti, vagy végtelen vitába kezd. Ha nyersen, akkor megsértődik. Az egyetlen bevált dolog, hogy azt mondod, persze, igaza van, aztán tök máshogy csinálod. Vagy nem derül ki, vagy ha kiderül, megmondod, hogy mégis máshogy döntöttetek. Esetleg hülyére veszed őket, nagy csodálkozó szemekkel mondod, de hát ti tanácsoltátok ezt (amit valójában nem).
máj. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
8%
Talán kezeld a kisebbségi komplexusodat.
máj. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
75%
Neked sehogy, a férjednek kellene határozottan megmondani.
máj. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
12%
meg kell fejelni őket
máj. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%
Én megmondom a szemükbe, hogy ne folytassák a fejtágítást mert egyrészt nem is érdekel másrészt úgyis úgy csinálom majd ahogy nekem tetszik. Az elején még néztek, most már tudják hol a határ. Csak azzal csinálják általában aki hagyja. Jobb ezt a csirájában elfojtani.
máj. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell odamenni, ennyire egyszerű.
máj. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
95%
Én meghallgattam aztán úgy csináltam ahogy akartam.
máj. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
88%

Sok ember nehezen mond le arról a fölényről, ami a szülő-gyerek kapcsolatból következik. Ilyenkor viselkednek így; az okoskodással, kioktatással a lassan elpárolgó, gyerek feletti hatalmukat demonstrálják.

Több dolgot is lehet tenni. Elengeded a füled mellett, vagy végighallgatod és kis szerencsével észérvekkel elmagyarázod nekik miért rossz az ötletük, esetleg megjegyzed, hogy kösz, de így x évesen majd hoztok ti saját döntést, ha nem probléma.

máj. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%
Én rendszeresen visszakérdeztem, hogy "kérdeztem?" Volt hiszti, vita, de leszokott róla anyós.
máj. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!