Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az apósnak pénzt kellett...

Az apósnak pénzt kellett kölcsön adni, hogyan kérjem szépen, hogy adja vissza?

Figyelt kérdés

250.000Ft.

Megmondtuk neki, hogy az a feltétel, hogy egy hónapon belül vissza adja. Már két hét eltelt...

Már az elején szerződést akartam vele iratni, mert ő egy megbízhatatlan jószág.

Csak a párom vissza fogott azzal a szöveggel, hogy az apjától sajnálom meg ilyenek...

Hogyan kell szépen szólni? Mindenen megsértődik meg aztán hallgathatjuk, hogy a pénz fontosabb meg pénzéhesek vagyunk...


Egyébként az após jól keres.

Már az elején mondta a párom, hogy nem szívesen ad neki, mert olyan érzése van belőle, hogy ezt a pénzt soha többet nem látjuk viszont.

Az após csak beszél róla még most is, hogy fókuszál rá meg ilyenek. Na nekem a tettek fontosabbak ő meg csak mondja, hogy ne féljünk vissza adja.

Gondoltam úgy fogalmazok, hogy már sok idő eltelt...nem lenne jobb apránként vissza adni? Hetente egy keveset? De kivagyok én, hogy beosszam a pénzét....?


2023. szept. 7. 06:24
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
Jó kapcsolatot akarunk ápolni vele, amúgy igyekszik segíteni nekünk másfajta dolgokban. Nem akarjuk, hogy romoljon a viszony. De a pénz nem játék és megfolgoztunk érte...nem az égből esik sajnos.
2023. szept. 7. 06:28
 2/46 anonim ***** válasza:
96%

Tudod, van az a mondás, hogy csak annyi pénzt adj kölcsön, amennyit nem bánsz, ha nem kapsz vissza.


Merthogy 95%, hogy nem fogod visszakapni. Vagy csak könyörgés, vita, fenyetegés áràn, teljesen megrontva ezzel a családi vagy rokoni kapcsolatokat.


Ez ilyen, sokaknak drága a tanulópénz.


Max. a párod kérdezze meg, mikor várhatjátok majd, mert szükségetek lenne rá, de tuti csak a kamuzás megy majd.

2023. szept. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
91%
Mondd meg a kedves férjednek, hogy beszéljen az apjával. Ő nem akart papírt, annak ellenére, hogy ő se bízott benne, akkor intézze ő!
2023. szept. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
92%
Na meg, aki jól keres, és mégsem tud 250 ezret(!!!!!!) összerakni magától 50+ éves korára tartaléknak, ugyan miből adja vissza?
2023. szept. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
99%
Van még két hete.
2023. szept. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
87%
Jól keres? Akkor kölcsön se kért volna.Én nem is adtam volna.
2023. szept. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
90%

4-es, 6-os!

Lehet, hogy jól keres, lehet, hogy összerakott 10milliót és 10millióért vett most egy autót, de semmi pénze nem maradt, a következő fizetésig kért 250ezret. Vagy a megtakarításai le vannak kötve, ha kivesz belőle, akkor bukja az összes kamatot.

Szerintem ha egy hónapban egyeztetek meg, akkor addig nem kell szólni, utána meg nem kell azzal foglalkozni, hogy szépen szóljatok, egyszerűen közölni kell vele, hogy lejárt az egy hónap.

2023. szept. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
20%

Szerződést kellett volna írni. Én jól

keresek, és sokat is költök. Pont 250 ezer kellett egy könyvre, ami egy életben egyszer jön szembe. Ilyen van. A bankkal oldottam meg. (Szerencsére nincs gyermekem, így menyem/vőm sem lehet, aki olyan rosszindulatú, hogy két hét után feltételezi, hogy nem adja meg az apósa a kölcsönt).

2023. szept. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
95%
Nehéz lett volna kimondani, hogy : sajnos nincs miből kölcsön adnunk ?
2023. szept. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
92%

Megmondanám a páromnak hogy intézze. Vesse fel nekik hogy havi 50-70 ezrével adják vissza, ha egyszerre nem megy. Ha nem akar az apja fizetni akkor fizesse ki helyette a párom. Ő nem akart szerződést írni. Többet pedig tuti nem adnék egy forintot se semmi rokonának.


"elején mondta a párom, hogy nem szívesen ad neki, ..."

De vicces a párod, nagyon ráérez a dolgokra. Igazi jós.. Persze szerződést nem akarta hogy írjatok..

2023. szept. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!