Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Adnál pénzt férjed családjának...

Adnál pénzt férjed családjának? Elméletileg kérdezem. Mi a férjemmel sok munka és áldozat árán elértük, hogy viszonylag jómódban élünk. Én ezt nem nevezném gazdagságnak, van egy szép tehermentes családi házunk nagy kerttel, van egy normális autónk.

Figyelt kérdés

..félretett pénzünk, mind a ketten viszonylag jól keresünk, de nem milliókat és nem a semmittevésért. Szóval dolgozni kell és okosan is osztjuk be a pénzt. Én eredeti családom mindig is jómodúbb volt, férjemé szegényebb. Van 2 pici gyerekünk. Szóval egy ideje sógornőm elkezdett kölcsön kéregetni..eleinte pár ezret, mostmár többet. Vissza is adja, szóval nem gond végülis...de mai napon anyósomnál jártunk, aki valahogy szóba hozta, hogy mi milye jómoduak vagyunk és jobban élünk, mint mások...erre nem is kaptamúgy fel a fejem..viszont apósom megszólat késöbb a férjemnek, hogy "te jól keresel, nemhogy adnál anyádnak pénzt" szóval arra utalgattak, hogy adhatnánk nekik. Szerintem sógornőm mondhatta nekik, hogy szoktunk kölcsön adni.

Egyébként én ezen kiakadtam, férjem már 22 évesen elköltözött otthonról, van egy bátyja, aki most 44 evesen költözött el, szinte semmi pénzt nem adott le, sot a baratnojet is 1 evre odakoltoztette.. Mar 1 utcaval odebb lakik, de minden nap hazajar enni stb...es mi adjunk penzt? Hogy a sogoromat etessek? O is jol keres, se kutyaja se macskaja,de a szuloket mi tamogassuk? Paromat felneveltek ez igaz, de az eletben 0 fttal inditottak el.. nem nekik koszonhetjuk amink van.



2022. júl. 31. 00:25
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
106 szavazat
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
Ja és szeretném hozzátenni, hogy apósom és sógornőm is nagy dohányosok, amihez semmi közöm ugyebár, de ha nem cigiznének lehet nem kéne mástól kérni pénzt mondjuk.
2022. júl. 31. 00:37
 2/44 A kérdező kommentje:
Plusz kölcsön adtunk régebben egy elektronikai eszközt, amire most szükségünk lenne, de kiderült, hogy elromlott...semmi ígeretet nem kaptunk, hogy lesz helyette mas..elvileg megprobaljak valami ismerossel megcsinaltatni, de az ugye mar nem olyan lesz...
2022. júl. 31. 00:45
 3/44 anonim ***** válasza:
96%
Nem
2022. júl. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
95%
Soha többé.
2022. júl. 31. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
95%
Nem.
2022. júl. 31. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
93%
Én nem szeretnék, de a férjem eltartja, folyton pénzeli anyósomat, aki évek óta otthon ül és nem csinál semmit, azon kívül hogy érzelmileg zsarolja a fiát.
2022. júl. 31. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
93%
Nem! Amúgy anyósom is elvárnák, hogy segítsük, pedig ők gazdagabbak mint mi, de nem segítünk. Van két gyerekünk őket kell eltartsuk, neveljük.
2022. júl. 31. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
96%
Nem adnék nekik pènzt.
2022. júl. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
94%
Semmiképp.Egyébként ez ugy szokott történni, hogy sógornőd egyre többet kér kölcsön , visszaadogatja,de majd egy jelntős öszzegnél nem fogja megadni és lezár felétek. Megszakitja a kapcsolatot ,pl. besértődik valami mondvacsinált ürüggyel és ti meg mehettek a pénzetek után. Ugyhogy én ezt a részét is leállítanám. Egyébként tuti, hogy mesélgetett és ez vezet majd ahhoz, hogy szar lesz a kapcsolat a családban, mert lám,már anyósodék is szinte elvárják a támogatást. Minél kevesebbet tudnak az anyagiakról, annál jobb.
2022. júl. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
90%
Hát azért ezt ott es akkor tisztazhattatok volna. A ferjednek annyi dolga lett volna, hogy megkerdezi: " hogy erted ezt, apa?" És ennyi. Lehet, hogy apósod zavarba jön, és habog, lehet, hogy rendesen megmondta volna, mire gondol, de mindenkeppen közelebb lennetek ahhoz, hogy tudjátok, mit akarnak, mint így, hogy két darab teljesen homályos félmondat alapján besértődtök és agyaltok. A férjed kerdezzen erre rá legközelebb.
2022. júl. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!