Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti is tapasztaltátok, hogy ha...

Ti is tapasztaltátok, hogy ha kölcsön adtok valakinek, akkor arra igaz a szóbeszéd, hogy keresztet vethettek rá?

Figyelt kérdés

Konkrétan anyósék kértek először 2 milliót a most már férjemtől, akkor még nem ismert engem. Természetesen szigorúan kölcsön. Aztán már házasok voltunk, mikor másfelet. Most szükségünk lenne rá, mert építkezünk, és olyan szinten csúsztunk meg, hogy ugyan beleférünk a keretbe, de akkor nem kellene arra szorítkoznunk, hogy a hiányzó dolgokból csak az olcsók jöhessenek szóba. Nem is akartuk visszakérni az összeset, "csak" a másfelet. Mire az volt a válasz, hogy természetesen ők tartják a szavukat, és a kezdetektől fogva úgy GONDOLTÁK (nem mondták), hogy visszakapjuk. MAJD A HALÁLUK UTÁN.


(Tudom nem illik más pénztárcájában turkálni, de ez esetben még elmesélem, hogy örökölt anyós egy házat, amit eladtak, és 11 milliót kaptak érte. Ezt csak azért mondom, hogy nem halnának éhen, ha visszaadnák.)


Szerintetek?


2018. júl. 28. 10:35
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%
Tapasztaltam már én is, de betudtam tanulópénznek. Már régóta nem adok kölcsön senkinek. Menjen mindenki bankba kölcsönért.
2018. júl. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
93%
Szüleim néha kérnek, adok nekik, mondják, hogy visszaadják, de tudom, hogy nem fogják. De ha visszaadnák sem fogadnám el, nekik szívesen segítek. Másnak nem is adok pénzt, soha nem szerettem az ilyen embereket.
2018. júl. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
A saját szüleimnek én is adtam már 1-2 százezret, jószívvel, viszont ők soha nem is hitegettek, hogy vissza fogják adni. Nem is kértem volna, tudtam, hogy örökbe adom, segítségképpen. Csak itt kifejezetten kölcsönről volt szó, amit még a férjem is annak hitt.
2018. júl. 28. 10:51
 4/32 anonim ***** válasza:
13%
Ha férjed csak úgy tud ennyit adni, akkor nem hiszem, hogy nagyon rá vagytok szorulva
2018. júl. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Andizsuzsi ***** válasza:
90%

ma 10:53


És az mit változtat a helyzeten?

2018. júl. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
95%
Réme megtanultad a leckét és legközelebb mikor ennyi pénzt adtok bárkinek! kölcsön, fogadtok egy ügyvédet, hogy papírozza le. Kész, passz. Most volt 3,5 millátok, amiért éveket kell dolgozni.
2018. júl. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
85%
Remélem *
2018. júl. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
95%
Soha nem szoktam kölcsönadni senkinek. Az anyósodék meg férgek. Az oké, ha nem TUDJA visszaadni, de mivel lenne miből és mégsem akarja...undorító.
2018. júl. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Nem tudom miből gondoltad, hogy a mellényzsebéből húzta ki a pénzt (Utolsó Válaszolónak szól), a megtakarításából adta oda, amiből a leendő közös otthonunk rá eső részét akarta fizetni. Had ne bizonygassam, hogy szükségünk lenne rá. Mindkettőnk 15 évnyi munkájának fizetsége van a házban.
2018. júl. 28. 11:04
 10/32 A kérdező kommentje:
Bocs, azóta már nem az Utolsó Válaszoló volt. Gondoltam én is ügyvédre, de a férjem azt mondta, hogy oltári sértődés és cirkusz lenne, ha ilyennel mernénk előhozakodni, mert nem bízunk bennük. Hát igen. Meglett az eredménye, az biztos.
2018. júl. 28. 11:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!