Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Feljelentést tehetek? Van...

Feljelentést tehetek? Van értelme?

Figyelt kérdés

Anyósom folyamatosan rossz híremet keltette, megalázott, szidott a barátnőjével és az unokahúgával, sőt a Férjem előző nőjével is, aki a gyermeke anyja (velünk él a Fiú).

Tudomásomra jutott szinte minden. Fényképes bizonyítékaim vannak mindenre.

Van értelme feljelentést tenni?

Ha nincs, mit tennétek a helyemben? Mindent csak nem úszhatnak meg szárazon?



nov. 18. 17:47
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
86%
Nincs értelme. Amúgy a férjemnek mi q véleménye?
nov. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
100%
Tehetsz. Nincs.
nov. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos a rossz hír keltés elég tág fogalom, ha konkrétabban leírnád miket mond rólad, akkor lehetne tudni, hogy törvényt sért-e azzal, legalább vétség-e; az alapján feljelentést tudsz ellene tenni.


Ha mást nem tesz, csak az alapvetően sértegető, bunkó, szemétkedő alap rossz anyós jelleme van, az ellen a párodnak kell fellépni, nem hagyni, hogy bántson és kiállni melletted. El kellene neki mondania, hogy nem kell, hogy szeressen, el sem kell fogadnia, de ő téged szeret és hagyjon békén, mert ha tetszik neki ha nem, akkor is téged szeret és téged választott. Neked nem kell lealacsonyodni az anyuka szintjére. Zárd ki az életedből. Ne szólj vissza. Bármi rosszat mond mosolyogj az arcába és szó nélkül hagyd ott. Az fáj neki a legjobban. Ha eléri, hogy feldühítsen akkor pont boldoggá teszed, mert ez volt a szándéka.

nov. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:

A Férjem maximálisan mellettem áll, olyannyira, hogy a héten kitette innen az anyját. Nem rakjuk utcára, de el kell tőlünk költöznie, mert a Férjem szerint nincs joga senkinek így bánni velem, velünk. Számára mi vagyunk az elsők. Ezzel a részével nincs is gondom, azt hiszem ennél többet nem is akarhatnék...


Mégis nagyon bánt, amit ez a nő művelt velem...nem akarom, hogy megússza minden következmény nélkül!!!

nov. 18. 18:03
 5/61 anonim ***** válasza:
87%
Hogy lehet lefényképezni azt, hogy valaki rosszat mond rád?
nov. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
84%
Milyen fényképes bizonyítékaid vannak? Ezt nem értem!
nov. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nincs értelme, mert ha feljelented, csak hergeled vele. Azzal nyersz a legtöbbet, ha nem veszel róla tudomást. Tudom, hogy ez baromi nehéz, főleg ha igazságtalanul viselkedik így, meg bántó dolgokat mond rólad, de nagyon jó az, hogy a férjed legalább melletted van ebben. Az is beszédes, hogy az előző kapcsolatból maradt fiú inkább veletek van, mint a saját anyjával, hidd el, ez idegesíti őket a legjobban. De ha azt mutatod, hogy nem törhetnek meg, azzal te nyersz, ők meg magukat fogják hergelni ezzel.


Ha bemész a rendőrségre és megmutatod, hogy miket mondott rólad, sajnos kb kinevetnek. Rágalmazás és rágalmazás között is van különbség, pert indíthatsz de szerintem semmi értelme ebbe időt, energiát ölni. Azok, akik ismernek titeket, téged, és szeretnek, nem fognak hinni a hülyeségeknek, azok pedig, akik nem ismernek titeket, vélhetően elég felnőttek ahhoz, hogy tudjanak rólad véleményt formálni mindenféle pletyka ellenére.


Sajnálom, hogy ezen kell keresztül menned, a legjobbakat neked, nektek kérdező!

nov. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:
Azért mentem hozzá a fiához, hogy elvegyem a házát, egy p.csa vagyok, aki majd elhagyja és hozzá fog rohanni a fia sírva, csak azért vagyok vele, mert nem volt hová lerakni a gyerekeimet...stb. Kiraktam egy fotót egy szöveggel magunkról, az unokahúga átküldte neki és kigúnyoltak minket...stb.
nov. 18. 18:17
 9/61 anonim ***** válasza:
30%
És tényleg csak ezért mentél hozzá a fiához?
nov. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 A kérdező kommentje:
Képernyőfotók vannak a beszélgetéseiről, amikben engem szidnak...
nov. 18. 18:19
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!