Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy viszonyulnátok egy ilyen...

Hogy viszonyulnátok egy ilyen anyóshoz?

Figyelt kérdés
4,5 év után vállaltunk gyermeket a fiával. Nagyon sokszor tönkre akarta tenni az anyós a kapcsolatunk. Nem csak velem ilyen, mindkét fia mindegyik barátnőjét megpróbálta elüldözni. Én kerülöm emiatt régóta. Pedig nagyon sokat segítettem neki. Orvoshoz vittem 100 km-re. Kirándulni, vacsorázni vittem, hogy kimozdítsam, mert egy időben kis híján megkattant. Decemberben akartuk neki elmondani a babát, de meglátott az utcán (egy megyeszékhely 2 ellentétes felén lakunk), és felhívta a leendő férjemet hogy ócsárolja az alakom, hogy szerinte akkora a hasam, mintha 6 hónapos terhes lennék…ugye nem vagyok az. Utána még 2x megállított bevásárló központban, hogy mit képzelek én, hogy berobbanok a családjába gyerekkel. Közben a párom leállította, gondolom megijedt, hogy elzárja a pénzcsapot, mert mindezt a szemétségeit úgy csinálja, hogy a leendő férjemre van utalva havi 150-200-300 Ft kiadással, mert egy magánház fenntartását, meg a megélhetését is ő állja, mert neki kb semmi a nyugdíja. Ami ugye a közös kasszából megy. Én ezért sosem szóltam, megértem, hogy nehéz megélnie, támogassa amíg tudja, de ez mellett szerintem némi tiszteletet érdemelnék, mert nem hinném hogy sok nő ezt jó szemmel nézné, hogy anyuka még él ez így lesz. Most elkezdett nyalni a fiának, meg “érdeklődni” a babáról, de én minden sejtemben érzem, hogy utálja a leendő unokáját és engem is. Nem vagyok hajlandó színészkedni meg jópofizni, amit ő tesz a fia előtt felém, miközben egyértelműen szívből utál négyszemközt. Legszívesebben a baba közelébe sem engedném. Szerintem aki ilyen mérgező azt ki kell zárni teljesen az életünkből. Amikor még nagyon pici a baba azért, amikor nagyobb azért, mert közel 70 csípőproblémája van, alig tud menni és olyan magas nála a teraszlépcső, hogy nagyon balesetveszélyes lesz egy totyogónak. Magamhoz sem hívnám szívesen. Be nem megyek hozzá. A fia biztosan akarja majd vinni hozzá, engem meg szét esz majd az ideg, nehogy magára hagyja vele…remélem nem fogja, ha megkérem.

nov. 25. 15:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj, de ez elsösorban nem anyós probléma, hanem párkapcsolati probléma. A férjed az, aki be van csicskulva a bunkó, mérgező anyjának és aki kitenné ennek a saját gyerekét is.


Ezt vele kell lemeccselned, nem anyóssal, a gyereket nem tudod eltiltani, mert nem a tulajdonod, a férjednek ugyanolyan gyereke, neki is joga van vinni az anyjához.


De azt se értem, ha 4,5 éve együtt vagytok és ezt nézed, minek vállaltál vele gyereket? Nem jutott korábban az eszedbe, hogy mi lesz?


Most csúnyán szólva, eszed, amit kifőztél. Te választottad. Nekem is mérgező anyám van, de meg is szakítottam vele a kapcsolatot, nem erőltetem rá a férjemre meg a gyerekeimre, ahogy a te párod teszi. De te tudtad, hogy ez lesz, mégis vele vállaltál gyereket, akkor most mit akarsz?


Anyós mem fog változni, a férjed nem fog változni, ez az igazság. Majd tűrsz tovább és kész, úgyis ez lesz a vége.

nov. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%
A férjeden kéne változtatni. Sajnálom
nov. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
20%

Már most ezen jár az eszed, hogy milyen a teraszlépcső, meg majd ha totyogó lesz,biztos magára hagyják?

Azert egy jó maroknyi rossz indulat ott is van.

nov. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%

Mama mérgező, a fiai meg anyupicifia.

Vagy tűrőd, vagy kizárod szépen lassan az életedből a napi, heti szintű kontaktot.

Több ezer nő nevében mondhatom, ez sosem fog változni.

nov. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
89%
Anyósoddal nincs semmi. Nem kell mindenkit szeretni. Ő ilyen. A gond a férjeddel van. Haragudhatsz anyósra, persze. De mindig a fejétől bűzlik a hal. Tanácsom azért nincs, mert amíg erre nem látsz rá, addig úgyis ez marad.
nov. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
20%
Lépcsőn fogod a gyerek kezét, szóval ez nem jó kifogas. Menjetek ugyanannyit mindkét mamahoz :)
nov. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
34%
Még meg sem született a gyermek, de te már a magas teraszlépcsőn problémázol. Erre később is ráérsz. Lehet, hogy az anyósjelölted nem kedvel téged, de hogy te ki akarod a zárni a fia, és a leendő unokája életéből, az biztos. Lehet találgatni, hogy ki kezdte az ellenségeskedést. Ha valaki társat választ, nem várhatja el a jövendőbelijétől, hogy a családi kapcsolatát felszámolja, és azontúl csak vele legyen sülve-főve. Téged már most is "szét esz az ideg". Nyugodj meg, és ne csináld a feszkót, az esetleges jővőbeli problémák miatt. Árt a babának! Tudtad, milyenek a körülmények, próbálj alkalmazkodni hozzájuk. Kerüld az ellenségeskedést párod anyjával, senkinek sem használ.
nov. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

A kérdés arra vonatkozott hogy viszonyulnátok egy ilyen anyóshoz.


Nem arra mit gondoltol rólám, vagy a pàromról. De azt hiszem itt vannak az anyósok is és mentik magukat, ők válaszolnak :)

nov. 25. 18:07
 9/29 anonim ***** válasza:
93%

Vagy azok a nők, akik ebben élnek.

Fogd már fel , hogy ebből nincs kiút.

nov. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
86%

Bocsánat! Nem írtad, hogy anyósok válaszát, kéretik mellőzni!

Csak tudod, mi, jelelegi anyósok is voltunk valamikor fiatal asszonyok. Anyóssal megáldva, vagy megverve. Jó esetben te is leszel majd anyós...:) Viccet félretéve a korosztályodból is többen írtak.

nov. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!