Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Saját tapasztalat arról, hogy...

Saját tapasztalat arról, hogy az anyós szülés után 2 hétig hozzátok költözött?

Figyelt kérdés
Elsülhet ez jól? Akinél ment segíteni ilyen sok időre végül tényleg segítség volt? Császáros leszek, van egy 4 éves lányom, elvileg főzni akar meg rá vigyázni.. De félek a kicsi dolgaiba akar majd okos lenni és visszájára sül el.. Szóval akinél ment segíteni az anyós bármeddig meséljen mi volt, jó volt, nem volt jó?

nov. 27. 20:41
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Az anyukám volt velünk reggel 8-tól, míg a férjem du. haza nem jött.
nov. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
18%

Mégis hogy képzeled, hogy te császáros vagy, vég nélkül szoptatsz, alig alszol, s közben ellátod a háztartást, mosol főzöl, teregetsz, vasalsz, ellátod a kislányodat, játszol vele, viszed játszóra?!


Tedd össze a négy lábad, hogy anyósod segíteni akar. Amikor a férjed hazajön, ő elmegy.


Nehogy már féltékenységi játszmákat rendezz!

nov. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim válasza:
92%

Falnak is mentem volna tőle. Így is, ha jött, először: "főzzél már kérlek egy kávét", utána elmesélte az élete történetét, majd utána jött csak a "miben segíthetek", majd kb. 5 percre kézbe fogta a picit és ennyi volt a segítség.... Hát... "azzal segíthettél volna, ha nem kell kiszolgálnom téged és addig is a kicsivel lehettem volna, de mindegy". Nem jött olyan gyakran, de akkor tényleg azt hitte, hogy ez aztán segítség. :D

A naggyal se tudott segíteni, mert féltékeny volt, és nem akart a nagyijával elmenni.

nov. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
93%

Első héten jöttek párszor de az is szörnyű volt. Alig vártam hogy eltűnjenek a lakásból. Ha nem lettem volna ennyire kiszolgáltatott helyzetben a császárheg miatt akkor ezt sem engedtem volna, de magamat is nehezen láttam el. Első gyerek, tiszta stressz és bizonytalanság voltam.

Összeköltözést biztos nem vállalom semmi pénzért. Így is sikerült beszólnia hogy tűrjem csak a fájdalmat ez a dolgom, ne hisztizzek.

Persze biztos van olyan család ahol el tud jól is sülni, a mienk sajnos nem ilyen. Kölcsönös tisztelet a legfontosabb, határok betartása, szeretet stb lenne az ideális.

nov. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
82%

Neeeeeee

Arany anyósom van de semmi pénzért...hidd el jobb lesz a nyugalom. Csütörtökön született a kisebb, hétfőn vinni kellett a védőnőhöz mert a covid alatt már nem jöttek ki. Nem állt meg a világ, sőt igen még főztem és mostam is. Na bumm..ja meg a tesóért is mentem a suliba

nov. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
76%

Második szülés után ezerszer jobban voltam és jobban is bírtam a feladatokat. Anyós jelenlétében pl nem tudtam volna egy szál szoptatós melltartóban lenni otthon, két szoptatás, pelenkázás és teregetés között. Te is képes leszel rá, és biztosan kapod majd egész nap a jó tanácsokat, ha ott lesz. Elveszi pelenkázni, pedig te is csinálnád, a "téged akar tehermentesíteni" magyarázatta. Na meg a nagyobb gyereket elvonja, elmondogatja neki napi hússzor , hogy anya a baba miatt nem ér rá vele foglalkozni. Ez remek kapcsolat indító a testvérek közt.

Én egyik oldalra a babát fektettem, a másik oldalon a naggyal játszottam. Kivitelezhető és megéri nem félretenni a nagyobb gyereket. Minimális erőfeszítések, de sokat nyersz vele.

Én nem javaslom a beköltözött anyóst (gondolom, messze lakik). Ha bírod idegekkel, hajrá.

nov. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Messze lakik.. és igazából kijelentette, nem kérdezte.. konkrétan vérig fog sértődni ha nem engedjük meg neki, szóval le kell nyeljem a békát. Remélem hamarabb rájön mint 2 hét, hogy nem tud segíteni és útban van és hazamegy magától.. :/
nov. 27. 22:14
 8/45 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyukám segített így, de anyósom is többször átjött. Nekem nagy segítség volt, de ők nem azok a tolakodó emberek, jól értenek a gyerekekhez és egyébként is szoros kapcsolatban vannak az unokákkal, ismerik az itthoni szokásokat. Nem lehetetlen, hogy jól sül el, de ha ritkán jár nálatok (nem ismeri a szokásokat) és kijelent dolgokat pl. hogy jön és nem kérdez, az nem jó jel.
nov. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell lenyelned a békát. Sértődjön meg, ha akar. Majd megbékül.


Hozzánk anya jött, de anyósom is alkalmas lett volna. Ez személyiségtől függ, ismerem őket és gondoltam, hogy jól fog elsülni.

nov. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk jó volt. Kb 2 hétig maradt velünk a kislányom születése után. Finomakat főzött, takarított, beszélgettünk, ő is kelt éjszaka a kicsihez, segített nagyon sokat.

Most is így lesz márciusban a 2.babanknal.

nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!