Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miskolc, Vasgyári kórházba...

Miskolc, Vasgyári kórházba költözött szülészetről tapasztalatokat szeretnék hallani. Szült ott valaki mióta oda költözött a Semmelweis?

Figyelt kérdés

Milyenek a körülmények? Szülőszoba, szobák, wc, zuhanyzó?

A személyzet gondolom ugyanaz, mint régen.


2009. febr. 1. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Közös zuhanyzó.Nem olyan lepukkant a hely de a személyzet kifogásolható.
2009. máj. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én tavaly júniusban születem ott, nagyon-nagyon rossz a tapasztalat. Az orvosomról és a szülésznőkről csak jót tudok mondani, amennyit én kínlódtam és jajgattam (kitolási szakasz elhúzódása hosszú órákra a magzat elakadása miatt, végül császár lett) nagy türelemmel viselték és kedvesek voltak, bár a szülésznőket embere válogatja, volt szerencsém egy "téves szülési riasztásnál" igen bunkó műszakot is kifogni. Fogadni már lehet szülésznőt is, ha érdekel írok egy-két nevet... Szóval maga a gyermekágy részlet működése szerintem rémes, bár nagyrészt nem a személyzet tehet róla, a szobák tiszták, de szűkös és barátságtalan, a mosdó iszonyú szerintem. A tájékoztatás nulla!!! És ez a baj. Én először szültem, semmit nem tudtam, elvileg nekik kellene mindent elmondani, megmutatni, pelenkázás, szoptatási segítség, például mit eszik és mennyit a baba az első nap, majd a második, ilyenek, volt is ebből bajom elég, órákig sírtam a wc-ben a hanyagság miatt. Aludni nem lehet, mert ha nem is sír a szobatársad gyereke, akkor folyamatos a jövés-menés, ajtócsapkodás, volt szerencsém kifogni a csecsemőrészleg bejárata melletti szobát, ami ráadásul a wctől a legmesszebb van és műtét után ráadásul becsípődött derékkal, aranyérrel nem volt túl "buli" minden nap elkúszni odáig... megértem, hogy ez átmeneti, de azért kis odafigyeléssel talán lehetne jobb is. Az legtöbb eü dolgozó fásultsága és modora pedig hallatlan, főleg az ilyen érzékeny lelkű kismamáknak mint én, aki még kezdő is hát... talán 2 rendes nővérrel ha találkoztam, nekik annyi minden köszönhetek... azt tanácsolom, hogy mindig mindent kérdezze meg, akár 3 embertől is, kényszeríteni kell őket. A szívbeteg-gyanús kisbaba anyukáját órákig, majdnem egy teljes napig kételyek közt tartották, mert nem a nővér dolga a tájékoztatás, majd a doktornő, ő meg siet, most nem ér rá meg stb... végülis szülsz egy gyereket, lehet szívbeteg és még le is szarnak, végülis ki vagy te, csak az anyja... bocsáss meg a sok negatívumtól, remélem nem rémisztettelek el. Ja még annyi hogy látogatási időben is ki-be járkálnak a nővérek, kismamák, a látogatók kint tömörülnek, főleg hétvégén, nem számít hogy szoptatok az ajtóval szembeni ágyon, nyitva hagyják, meg percekig így tartják, szerintem a cicim már fél Miskolc látta. A napirend is olyna, hogy egyedül reggel visznek el minden babát fürdeni és vizsgálgatni, tehát elvileg lehetne aludni, főleg nekem is az első átordított éjszaka után, de nem, akkor van vizit 7 körül, jön a takarítónő, csörög csattog, nem számít, hogy az 5 kismama mind alszik...ja meg akkor van varratszedés, gátkezelés, szóval beindul a nyüzsi. Ennyi :(((
2010. jan. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, bár ha megnézed, nem új a kérdés. Már én is túl vagyok a szülésen, de azért lehet még valakinek hasznos ez az info.Bár inkább ilyesztő. Nekem nem volt ilyen rossz élményem, pedig pont abban a szobában voltam én is az osztályon. Kicsit kényelmetlen, de amikor már ott volt a babám, semmi nem érdekelt. Pedig elhiheted, volt bajom elég.
2010. jan. 24. 13:46
 4/5 anonim válasza:
Az előző "hosszú" válasz írója vagyok. Kezdjük ott, hogy a dokim elment szabira. Átadott ugyan a kollegájának, de az már nem olyan. Nem is kaphattam epit...aztán mikor már két órájra vártam keserű kínok között a műtőre végre sorra kerültem... a Hardonyi betege extra seggnyalást és fájdalomcsill. kapott, másnap korán reggel már vígan mosta a fogat az őrzőben, én még mozdulni sem tudtam. Aztán egy cigány mellé kerültem. A legszarabb, leghangosabb szobába. A kisfiamat nem láttál el jól. Ugyhogy ennyi elég is volt. LEgközelebb majd az uj helyen...
2010. febr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezek szerint neked a személyzettel volt problémád,és nem a hellyel.Sajnálom, de ez az új helyen sem fog változni. SAJNOS!!!
2010. febr. 13. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!