Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Közel költözött az anyós?...

Közel költözött az anyós? Hogy ne őrüljek meg?

Figyelt kérdés

Kicsit zavaros lesz a történet,de beleveszem az elejét is,hogy értsétek:

Az anyós és após több évtizede elváltak,a férjem az apjával nőtt fel,aki amellett,hogy szerette a szép nőket(anyóst is és másokat is megcsalt),a férjemnek jó apja volt.

Az öreg egyébként nekem teljesen szimpi,a nőügyei engem nem érintenek,nem ez alapján ítélek.

Anyós: elköltözött és a férjem nővérét ő nevelte,mert hogy abban az időben egy egyedülálló anyának ilyen meg olyan nehéz volt stb…,ergo a férjem évente egyszer-kétszer látta,de amikor 18 évesen találkoztak,apósom elmondása alapján is,mintha átmosták volna a párom agyát,hogy a szegény nő annak idejenstb…onnan az anyja volt az áldozat.

Idáig még nem is vészes ugye,apa a megcsaló,a szemét,a nem követendő példa,anya a szent és úgy általában a nők,DE:

A nyáron megszületett a fiunk,és anyósom abból az országból,ahol élt,idejött nyárra,2 hónapra,hogy meglássa az unokáját(A fiára nem volt anno ennyire kíváncsi…)

Mindenbe beleszól,mindig az ő kajája a jó,de mivel városon belül messze lakott,meg úgy voltam vele,a nyarat kibirom,hat jo…

Erre a férjem nővére(aki engem nagyon nem bír,sosem ártottam neki amúgy,sőt..) ideköltöztette majdnem a szomszédba az öregasszonyt.

Mármint az én szomszédomba,nem a magáéba persze…

Ordítani tudnék,a szivem szakad meg….,hogy ezek akkor ide fognak járni és ha nem leszek itthon,még a bugyijaimat is átnézik…

Az öreglány olyan szinten màrtír,a gyerekei fizetnek neki mindent,mert ő a megcsalás után annyira kivolt,hogy szegény dolgozni sem tudott…nincs semmi pénze..,de a fiunknak a gyerekei által kapott pénzből egy olyan ajandékot hozott születésekor,hogy meleget jelző etető kanál,ki volt bontva a csomag és 3 kanál helyett csak egy volt benne,a müanyag is koszos kívül,gondolom kidobta valaki/odaadta neki.

Nem arrol van szo,h vegyen valamit,ha szegeny…,de mondjuk egy bodyt kibírt volna,vagy ne hozott volna semmit…

Es pl nekem mondta,hogy a kanapen a parnak kopottak,vettem ujat,es mondta,hogy neki kell a regi(amit ugye lefikazott)

A ferjem vett uj pulcsikat,nem azt mondta,h szepek kisfiam,hanem hogy hol a regi,mert az kell neki….

Es a ferjem,amiota a kozelunkben van,szepen lassan elhidegul…az apja es a feltestvere(apai agon,huga) nem lesznek a noverehez meghivva karacsonyra,de mar ez is ok,mert hogy a szegeny anyja,meg novere…

Az anyja most koltozott be a lakasba,amit a gyerekei berelnek neki,mondta a ferjem,hogy jaj szegeny anya,inkabb sotetben is dolgozik.

A dolgozas itt azt jelenti,mivel mar nyugdij koru,hogy foz,hat de ennyi dolga van,meg rendbetenni azt a 20m2-t.

Kozben nekem ket gyerek itt van,fozok az elso hettol kezdve,nem csili vili a haz,na de gyerek van,a kicsi fogzik stb,elkezdtem sportolni,dolgoztam vegig terhesen,megyek majd vissza stb,100-szor annyit csinálok és az így nincs kiemelve.

Amúgy eddig egész jól palástoltam,h nem bírom az anyját,de annyira kifakadnék,viszont látom,h nem lehet.

Álmomban nem gondoltam volna,hogy az öregasszony az életünk része lesz,mivel a férjem 10 éves kora óta nem itt élt.

Ez egy olyan forgatókönyv,amire nem lehetett felkészülni.

Megpróbálom kerülni a vele való találkozást,itthon sem leszek és tűröm ha ő, a szuperanyu mindent lefikáz…?!

Jobbat nem tudok.

Még amikor tápszert is kapott a kisfiam,mert kis sulyu volt es nem ment a teljes anyatejes taplalas,akkor is azt mondta a parom novere elottem:Jaj,szepen nolsz,mert APA adott neked kajat vegre…

Azt erzem a multat akarjak ujrairni,ok akarnak beleszolni a fiam nevelesebe,ok ketten,a ket elvalt no,akik valasuk ota egyedul elnek,mert senki nem birja elviselni oket…



dec. 10. 20:23
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
79%

Jézusom.

Nekem ez már sok.

Mondjuk igen érdekes, hogy férjed ennyire megvezethető.

Nekem anyósom kisfiam születésekor, agyonsárgult használt babamérleget hozott(holott már volt rendes babamérlegünk)

Meg egy szatyos használt kisruhát, amik foltosak voltak, koszosak, szalmaszálasak, és marhabüdös bagó szaga volt. Uta ott sírtam 2 napig, hogy hogy lehet valaki ilyen.

Ő szintén elhagyta a két fiát, de persze ezt másképp állította be.

Úgy beszél mint egy kocsis, úgyhogy kicsit sem mondanám jó példának.

2x látta kisfiúnkat, miutàn 5x mondta le, a látogatást, a férjem nem hajlandó vele beszélni.

Ez már több mint 2 éve. Hála égnek, nem kell elviselnem.

Örülök, hogy férjemnek sikerült jó belátásra térnie

dec. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
És most odaköltözve milyen gyakran jár hozzátok? Vagy az még csak ezután derül majd ki, annyira friss a dolog?
dec. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Igen,friss.Tegnap költözött közel,mert a nyári helye után együtt lakott egy nővel,aki koszos meg ilyen-olyan volt.Bárhová megy,minden és mindenki koszos,mondta annak a nőnek aki befogadta kis pénzért,hogy vegyen új mosogatógépet,meg ilyenek.Ő volt a bérlő és még igényei voltak,beszarok…
dec. 10. 21:06
 4/25 anonim ***** válasza:
92%

A férjeddel együtt a sarkatokra kellene állnotok. Én nem értem, hogy hetek óta csak ÖMLENEK ezek a kérdések az anyósok kapcsán, és senki de senki nem tud a sarkára állni és elküldeni a bánatba őket. Nem megijedni kell meg picsogni, amit te csinálsz, hanem egyszerűen elmagyarázni neki, hogy ha ennyi évig nem érdekelte a fia, ne most legyen anya, a te dolgaidba meg pláne ne szóljon bele. Nem értem, hogy mit vergődsz ahelyett, hogy már a legelső beszólásnál megvédted volna magad.

A férjed megvezethető, oké, de biztos nem lehetett neki egyszerű ilyen családban felnőni. De a saját érdekedben hagyd abba a kétségbeesett aggodalmaskodást és állj a sarkadra, ne hagyd magad!

dec. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%
És mi lesz a megoldás? Ülsz majd a sarokban és félsz, hogy anyós mikor szól majd be ahelyett, hogy meghúzd a saját és a családod határait?
dec. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Viszont annyira tetszett ez a másik anyósos story,hogy kínomban már röhögök.Kívánom,h az én férjem is rájöjjön erre,bár lehet valami sámán ez az öreglány,mert múltkor elpanaszoltam a barátnőmnek az anyóst,és megtámadtak a galambok az utcan.Ilyet en meg nem lattam(kaja nem volt nalam)

Na mondom,ezt az oregasszony kuldte ram

dec. 10. 21:11
 7/25 anonim ***** válasza:
89%

"ezek akkor ide fognak járni és ha nem leszek itthon,még a bugyijaimat is átnézik…"

Nagyon finoman! beszéld meg a férjeddel, hogy ne engedje őket semmihez se nyúlni, ez a ti otthonotok, ti éltek benne, és ti tartjátok rendben. Ők pakoljanak és takarítsanak a saját lakásukban.

dec. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
A ferjem nagyon merges lesz,az anyja a szent tehen,erinthetetlen…meg nem vette eszre,h ennyire kivagyok,de ha mar mondtam neki,h azert apukad csak felnevelt,meg h anyud elment,arra nagyoj hevesen reagal….Szerintem az anya kepet o krealta maganak,mert hianyzott neki,nem latja realisan az anyjat.Oregasszonynak rohad a szaja(tele van herpesz szeru hegekkel,veralafutasos),finoman mondtam ezt a ferjemnek,mielott megszuletett a fiunk,h anyukadnak nem kerestek itt egy orvost? Es erre o: hat anyanak a batyjai orvosok,ok csak mondanak ha lenne valami…bar ki tudja?! Lehet felnek ok is mondani valamit…viszont meglepett a ferjem reakcioja
dec. 10. 21:15
 9/25 anonim ***** válasza:
80%

A kérdésre még mindig nem válaszoltál: mit fogsz tenni, hogy a helyzet javuljon? Annak értelme nincs, hogy elsorolod, miben gáz az anyósod, elég sokmindenben, ha a fiát elhagyta, az tény, de megoldást kell rá találnod, hogy kezelni tudd.

Ennek az embernek semmi köze az életetekhez, azon felül, hogy a férjed anyja. Se a sógornődnek nincs köze semmihez. Nem ülhetsz otthon és lamentálhatsz naphosszat, hogy na most mi lesz, hanem meg kell nekik mondani, hogy mit lehet meg mit nem. Erősen, határozottan. A magad és főleg a gyereked érdekében.

dec. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
74%
Szóközöket tegyél elgalább...
dec. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!